Mūsdienīgi noliktavu pakalpojumi – kas vairāk par telpu. Vieta viediem risinājumiem, kas palīdz uzņēmumiem augt

Mūsdienīgi noliktavu pakalpojumi – kas vairāk par telpu. Vieta viediem risinājumiem, kas palīdz uzņēmumiem augt

Pasaule, kurā dzīvojam, nemitīgi mainās. Jaunizveidotās tehnoloģijas arvien biežāk tiek pielāgotas gan personīgiem mērķiem, gan uzņēmumu problēmu risināšanai. Jauni produkti maina lietošanas ieradumus un paaugstinās dzīves kvalitāte, kas noved pie tā, ka palielinās pieprasījums pēc konkrētiem produktiem. Augot pieprasījumam, tiek transportēta visdažādākā produkcija, kas galu galā nonāk noliktavās. Vienmērīga un efektīva preču uzglabāšana kļūst par nozīmīgu etapu loģistikas ķēdē. Tieši tāpēc mākslīgā intelekta lēmumi, kas tiek pielāgoti mūsdienīgās noliktavās palīdz sasniegt pavisam citādāku procesu optimizēšanas līmeni. Tāpēc iepazīsimies ar to, kas ir un kā darbojas mūsdienīgas noliktavas.

Efektīvas preču uzglabāšanas un noliktavu pārvaldes aspekti
Piegādes ķēdē noliktavas pakalpojumi ir kā starpposms, kurā tiek uzglabāti ražojumi, pirms tie nonāk pie pircēja. Noliktavas parasti tiek izmantotas preču un izejvielu uzglabāšanai, tomēr tās var tikt izmantotas arī kā preču pārkraušanas un sadales vietas, vedot preces no vienas valsts uz citu. Atkarībā no preču tipa vairāki elementi padara noliktavas piemērotas šo preču efektīvākai uzglabāšanai. Piemēram, speciāli piemērota noliktavas plauktu sistēma ļauj efektīvi izmantot esošo vietu un tajā pašā laikā atvieglot kustību telpā.  Cits svarīgs elements – noliktavas klimata kontroles sistēma. Tas ir īpaši svarīgi, lai produkti nezaudētu savu sākotnējo izskatu un nekristos to kvalitāte. Šī sistēma ir īpaši nepieciešama, ja tiek uzglabāti specifiski produkti, kuriem pārāk augsta vai zema temperatūra var nākt par ļaunu. Šādi parasti ir pārtikas produkti, medikamenti, kosmētika un dažādi laboratoriju izstrādājumi.

Mūsdienīgos preču uzglabāšanas procesos varam novērot arī atlikumu uzskaites programmatūru, kas atbildīgajai personai ļauj precīzi redzēt noliktavā esošo preču skaitu, kā arī precīzu to atrašanās vietu. Noliktavās tiek izmantotas mašīnas, krāvēji un konveijeru lentes, kas palīdz efektīvi un ātri pārcelt produktus no vienas vietas uz citu. Ne mazāk svarīga ir visu diennakti operējošā novērošanas sistēma, kas domāta noliktavā esošo preču aizsardzībai. Par visiem uzglabāšanas procesiem var parūpēties gan preču īpašnieks, gan loģistikas uzņēmums, kas sniedz preču uzglabāšanas pakalpojumus. Protams, preču uzglabāšana, kā arī citi loģistikas procesa etapi arvien biežāk tiek izvēlēti kā ārpakalpojums, ko veic šīs sfēras profesionāļi. Kas to veicina?

Preču centrālā uzglabāšana
Loģistikas uzņēmums, kas sniedz preču uzglabāšanas pakalpojumus, nereti darbojas ne tikai vairākās pilsētās, bet arī vairākās valstīs. Tas sniedz lielisku iespēju starptautiskajiem uzņēmumiem netraucēti veikt savu darbību, savukārt vietējiem – paplašināt savu darbību jaunos ārzemju tirgos.

Noliktavas atrodas stratēģiski ērtās vietās, tāpēc uzņēmumi ir tikai ieguvēji. Piemēram, noliktava, kas atrodas pilsētas centrā, palīdz vienkāršāk sadalīt produktus klientiem. Tajā pašā laikā citās valstīs esošās noliktavas ļauj preces piegādāt ātrāk un par mazākām izmaksām. Tātad, izvēloties preču uzglabāšanas pakalpojumus sniedzošu uzņēmumu, noliktavu atrašanās vieta var nolemt to, vai darbs noritēs efektīvi un vienmērīgi, tāpēc šim jābūt vienam no prioritārajiem jautājumiem. 

Labāka pasūtījumu apstrāde
Savlaicīgi piegādāti produkti – faktors, kas tieši ietekmē biznesa veiksmi. Noliktavām piemēroti, inovatīvi risinājumi ļauj uzmanīgi pārvaldīt preču atlikumus. Tas nozīmē, ka vienmēr ir zināms precīzs noliktavā esošo preču atlikums, kas informē par nepieciešamību papildināt vai apturēt preču plūsmu, lai to nebūtu par daudz. Turklāt efektīvi pārvaldīti atlikumi ļauj sadalīt produktus tā, lai pasūtījumi tiktu izsūtīti tajā pašā dienā, kad klients iesniedzis pasūtījumu. Tādējādi var izvairīties no laika izšķiešanas, kas var rasties, ja preces jāpaņem no ražošanas vietas. Tas ir īpaši aktuāli, ja preces tiek ražotas citā valstī. Tātad, izmantojot loģistikas uzņēmumu sniegtos preču uzglabāšanas pakalpojumus, tiek izveidots efektīvs preču piegādes un uzglabāšanas cikls, kas palīdz izvairīties no klientu zaudēšanas ilgā piegādes laika dēļ.

Vienmērīga preču plūsma
Nereti ražošanas vietās preces tiek saražots vairāk, nekā ir nepieciešams. Tā tiek nodrošināts, ka pasūtījuma brīdī klientam nevajadzētu gaidīt, līdz prece tiks izgatavota un sagatavota sūtīšanai. Tātad preces obligāti ir jāuzglabā speciālās uzglabāšanas telpās. Loģistikas uzņēmumi nodrošina, lai visi preču pārpalikumi tiktu apzināti, savukārt dati par skaita samazināšanos tiktu izsūtīti uzņēmumu vadītājiem vai citām atbildīgajām personām. Šādā veidā tiek nodrošināta ne tikai preču drošība, bet arī vienmērīga pasūtījumu kustība.

Uzlabota ražošanas kvalitāte
Tiklīdz preces ierodas noliktavā, tās tiek sagrupētas un savietotas pa plauktiem, kā arī pārbaudītas. Tiek pārbaudīts ne tikai preču skaits, bet arī kvalitāte – vai atvesto preču iepakojumi nav bojāti. Pēc preču šķirošanas, katru dienu tiek veikti derīguma termiņa novērojumi. Ja preces derīguma termiņš ir beidzies, tā tiek izņemta. Šādi loģistikas speciālisti laikus var atlasīt un izolēt ražojumus, kas neatbilst kvalitātes prasībām, lai tie nesasniegtu klientus.

Riska pārvalde
Uzņēmumi nereti saskaras ar pēkšņām pieprasījuma un piedāvājuma svārstībām. Protams, katrs vēlas izvairīties no pieprasījuma samazināšanās, tomēr, tam palielinoties, uzņēmumi var saskarties ar uzglabāšanas un kravu pārvadāšanas izaicinājumiem. Ja jau atgadījies ir tā, ka preču piedāvājums ir krietni vien lielāks par pieprasījumu, situāciju stabilizēt var atbilstoša preču uzglabāšana.  A kategorijas, regulējamas temperatūras noliktavās glabājamie produkti ilgāk saglabājas svaigi – tas ir īpaši svarīgi produktiem, kas ātri bojājas. Turklāt lielas noliktavas jebkurā laikā ļauj palielināt uzglabājamo preču skaitu vai samazināt to, izvairoties no nevajadzīgām izmaksām.

Augošā preču uzglabāšanas nozīme uzņēmumos
Augot vietējai un starptautiskajai tirdzniecībai, palielinās arī preču uzglabāšanas vajadzība. Atbilstoša preču uzglabāšana ir viens no galvenajiem vienmērīgas loģistikas darbības principiem. Patiešām, preču uzglabāšana var spēcīgi ietekmēt piegādes ķēdes efektivitāti un tajā pašā laikā uzņēmuma veiksmi. Tāpēc ir īpaši svarīgi, lai uzņēmums varētu nodrošināt atbilstošus produktu uzglabāšanas apstākļus un lai būtu pietiekami daudz vietas preču uzglabāšanai. Tikai efektīva noliktavu un atlikumu pārvaldes stratēģija var uzlabot klientu apkalpošanas līmeni un pārcelt biznesu citā līmenī.

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.