UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.

!!!Ja vēlamies sameklēt vārda daļu, tad rakstam, piemēram, 'buvn*' - aiz vārda daļas pievienojot '*'

Pašreizējā: 2 no 9
Rezultāti 31 - 60 no 246
10 gadi
Porex
Pareizi laikam ir to nogruntēt ar Betokontaktu,kas speciāli domāts labas saķeres nodrošināšanai ar ļoti gludām virsmām,bet es kādreiz tādu sienu pirms tapešu līmēšanas nošpaktelēju tāpat vienkārši ar Fullstopu un ,nekas,vēl viss turas.
Forums: Iekšdarbi
10 gadi
Porex
Man šajā sakarā ir intresanta ideja,kuru gan vēl neesmu realizējis.Pie laipas dēļiem no apakšas ar skrūvēm stingri pieskrūvē(hermētiski) PET pudeļu korķus,kuros pēc tam ieskrūvē(arī nohermetizējot) PEt pudeles. Var izveidot praktiski blīvu vertikāli stāvošu pudeļu klājumu.Varētu neslikti izskatīties.
Forums: Ārdarbi
11 gadi
Porex
Pūtējam pēc tehnoloģijas jāstrādā nepārtraukti,jo baktērījām vajag skābekli.Bez jūtama kaitējuma baktērijas var iztikt bez skābekļa 2-4 stundas.Ja ir izaugušas nitrificējošās baktērijas un ūdenī radušies nitrāti,tad periodiska gaisa padeves pārtraukšana uzlabo attīrīšanas efektivitāti,bet tad tas process ir jākontrolē ar analīzēm un šādām mazām ietaisēm nav piemērojams(neatmaksājas).
Forums: Inženiertīkli
11 gadi
Porex
Uz Eternita (apm.30 grādi) 40-70 cm sniegs,nekas nakūst ,nav lāsteku.Pa svētkiem tīrīju nost.Notīrīju apmēram pusi.Ja būtu notīrījis visu,mājai apkārt būtu valnis līdz jumta malai,pagaidām kādi 1,5 metri vēl pietrūkst,bet kur likt sniegu?Atkal sola lietu,tā ka viss paliks jūtami smagāks.
Forums: Dienas jautājums
11 gadi
Porex
Iebetonē stūros ,tad novelc "žilku" un,kādu precizitāti gribēsi,tādu var dabūt.
Forums: Privātmāju būvniecība
11 gadi
Porex
Šādām būvēm es līdz šim vienmēr rīkojos šādi: izroku bedri apm 40*40 cm(dziļums atkarībā no grunts) apakšā iemetu betona javu(apm 10-15 cm) kurā iestrādāju kādu armatūru vai armatūras sieta gabalu no kura un augšu vidū(vēlams precīzi pa vainaga brusas vidu)ievieto vertikālu armatūras stieni uz kuras uzmauc plastmasas caulrules gabalu( garums līdz pamatu augšai,diametrs 110-200,kāda ir pie rokas)P
Forums: Privātmāju būvniecība
11 gadi
Porex
Nu ,ja tas notiek pie apmēram 0 grādiem,tad ttur ir tā saucamais rasas punkts ,kur kondensējas mitrums no"elpojošās"sienas,kas nāk no iekštelpām.Tā kā ar putiku apšūtā siena "neelpo"uz tās nav kondensāta pēdas.
Forums: Ārdarbi
11 gadi
Porex
Domāju,ka pēdējā laikā ar pamatiem stipri vien tiek pārspīlēts.Nesen gadījās konstatēt,ka 1 stāva 500mm biezas ķieģeļu sienu māja stāv uz kaut ko līdzīgu ar granti pildīta betona(apm.5 cm abās pusēs)pīrāga ,kurš pie tam beidzas kādus 40 cm zem zemes .Tālāk grants un akmeņi. Stāv jau gadus 60 un nekas ,viss normāli.
Forums: Dienas jautājums
11 gadi
Porex
Pacilā viņus izmēģinājumam tā sāniski un tad jau būs skaidrs,vai ir vērts čakarēties.Vienam diezin vai vispār iespējams viņus uz mūra kopā salikt tādā veidā.
Forums: Privātmāju būvniecība
11 gadi
Porex
Pirmais ir rūpnieciski ražots žāģu zobu lokāmais zāģa ceļa izveidošanai.
Forums: Vēlos uzzzināt
11 gadi
Porex
No "zaļuma"viedokļa vislabākais manuprāt būtu sapresētas papardes.Ir gadījies pajaukt,iespējams, simtgadīgus bišu stopus,kuros par siltinājumu izmantotas papardes.Sajūta,ka viņas tur vakar ieliktas,bet apstākļi tur (no mitruma difūzijas)oi,oi kādi.Arī "'irnieki"tajās neiemetas.Sen jau niezēja rokas izmēģināt ,ko līdzīgu paparžu blokam,ko izgatavotu sapresējot ar līmvielu
Forums: Ārdarbi
11 gadi
Porex
Nesaprotu tos,kuri ar putām uz lūpām apgalvo,ka ap pamatiem obligāti jābūt drenāžai.Ja ūdens tik būtiski kaitētu betonam,tad mums jau sen nebūtu nevienas hidrotehniskās būves.Piemēram Jelgavā ir tik daudz māju,kuru pamati jau ,iespējams pat simts gadu, praktiski visu laiku atrodas vairāk vai mazāk dziļi gruntsūdenī.Pamatu atrašanās ūdenī nav vēlama tikai tajos gadījumos,ja ir problēmas ar pamatu
Forums: Privātmāju būvniecība
11 gadi
Porex
Man tieši tāda problēma bija dzīvoklī,kur uz ķieģeļa mūra(no ārpuses neapmesta) bija uz pļekām pielikts rīģipsis.Kad vienu aukstāku ziemu gultā pa nakti gulēju ar ausaini galvā (gultas gals pie sienas),nolēmu tam darīt galu.Izurbjot pirmo caurumu rīgipsī ,pa to tāds pūtiens nāca iekšā,ka uzreiz bija skaidrs,ka faktiski dzīvoju tikai aiz rīgipša sieniņas.Nost plēst negribējās ,tādēļ izdariju tā: s
Forums: Vēlos uzzzināt
11 gadi
Porex
Es tajās vietās ar putustirola līmi pielīmēju slīpi grieztas apm.5 cm platas(vieglāk piegriest slīpumu)attiecīga biezuma putoplasta loksnes,kuras noarmēju ar sietu.Izveidojās glīts ,slīps it kā mūra pamats.
Forums: Ārdarbi
11 gadi
Porex
Ja tas ir vienreizējam pasākuman tad es tos stūrus piešpaktelētu ar kādu špateļmasu un ar profillāpstiņu beigās novilktu to ieapaļojumu skaistu un precīzu.Pirms betona ieliešanas stūros ieklātu lentas no kādas plēves,lai nepieķeras un viss.Tas manuprāt būtu arī ātrāk nekās ņemties ar cauruļu ēvelēšanu,līmēšanu.
Forums: Vēlos uzzzināt
11 gadi
Porex
Pavisam lēti iznāk beramais putoplasts(parastais,tikai samalts), pirku par 7 Ls/m3 .Viņam ir viena laba īpašība.Iepildīts kādā spraugā un mazliet pieblīvēts(arī sienu pavibrējot ar dauzīšanu)tas savā starpā saķīlējas un masa kļūst līdzīga gumijai ,spied,cik gribi viss elastīgi atgriežas atpakaļ,kas varētu būt zināms garants,ka ar laiku nenotiks sēšanās.Kad es tādu aizpildītu spraugu(10 cm platu u
Forums: Vēlos uzzzināt
11 gadi
Porex
Perlīts.Kādreiz ļoti veiksmīgi,to no polietilēna maisa pa apm 10mm caurulīti iespiežot, nosiltināju dzīvoklī spraugu,kas bija palikusi aiz ģipškartona,kad to pielīmē uz "pļočkām".Tek kā ūdens.Tikai nezinu vai tagad to var nopirkt un vai būs veči ar iepūtēju.
Forums: Vēlos uzzzināt
11 gadi
Porex
Vienkāršākais,lētākais un ātrākais jau būs ar to putiku,tikai literatūrā iekšējo siltinājumu iesaka likt ne biezāku par 2-3 cm.
Forums: Iekšdarbi
11 gadi
Porex
Paldies,Ivar! Faktiski jau cik tur tā darba ,ielikt lenķus.
Forums: Dienas jautājums
11 gadi
Porex
Vai izkaļot sienā (ķieģeļu 50 cm) 60 cm platu ailu,būtu jāveic tās papildu augšmalas stiprinājums.Virs ailas vēl paliek apm. 1,5 m siena.
Forums: Dienas jautājums
11 gadi
Porex
Kam tad vēl tie bloki būtu domāti,ja ne vismaz vienstāvīgas mājas būvēšanai? Neliksi taču spāres pa tiešo uz aeroc bez mūrlatas,tā ka par spiedes izturību savā gadījumā vari neuztraukties.Un neaizmirsti par mūra stiegrojumu(pēc bloku instrukcijas).
Forums: Vēlos uzzzināt
11 gadi
Porex
Kad nosiltināju papildus bēniņus,sakārtoju logus un durvis,efekts bija ļoti izteikti jūtams gan fiziski,gan ekonomiski. Kad pēc pāris gadiem nosiltināju arī sienas (50 cm ķieģeļu bez kādām pildītām starpām) nekādas izmaiņas bez speciāliem precīzās mērīšanas darbiem nespēju samanīt.Domāju,ka uz tavas sienas siltināšanu izlietotie līdzekļi atmaksāsies ļoti tālā nākotnē.
Forums: Vēlos uzzzināt
11 gadi
Porex
Uztaisi tam pumpim visapkārt(arī no virsas un apakšas) fieniera(OSB,putoplasta utl.)kasti ar dubultsienām un starpā saber sausas smiltis.Domāju tu viņa darbību vairs nedzirdēsi.
Forums: Ārdarbi
11 gadi
Porex
Ja jau reiz aizgāja runas par beramo putoplastu,varbūt kāds var pateikt,kā tad ir ar to beramā putoplasta "elpošanas"spējām.Vai tas tāpat kā "putiks"skaitās neelpojošs,vai arī tagad tas laiž cauri visu ,kam nav slinkums mēģināt tam tikt cauri?
Forums: Vēlos uzzzināt
11 gadi
Porex
Kaut kam taču tai jumtā arī ir jāvēdinās.Parasti tajā kastē taisa speciālas vēdināšanas atveres.
Forums: Privātmāju būvniecība
11 gadi
Porex
Kārtējo reizi nākas secināt,ka taisnība tiem antīkajiem gudrajiem,kas uzskatīja,ka,jo vairāk mēs zinām,jo vairāk pārliecināmies,ka neko nezinām.
Forums: Ārdarbi
11 gadi
Porex
Paldies,Ivar un arī aaaa! Cik minimāli biezs tas smilts slānis varētu būt?
Forums: Iekšdarbi
11 gadi
Porex
Ir doma uz betona likt putpolistirola plāksnes un uz tām 30mm biezo mitrumizturīgo finieri uz kura parketu.Vai obligāti jāliek kādas plēves,ja betona grīda gan ziemu gan vasaru ir ideāli sausa(balstās uz 40 cm augsta plastmasas konteineru cieša krāvuma)? Nekāds mitrums neparādās uz betona grīdas arī vietās,kas ilgstoši atradusies zem plēves,blokiem vai plāksnēm.
Forums: Iekšdarbi
11 gadi
Porex
Ja tev sūknis ņem ūdeni no spices,tad brīdī,kad sūkņa darbības laikā mājās atgriests krāns,sistēmā krītas spiediens,līdz ar ko palielinās sūkņa ražība,tā kļūst lielāka par tavas spices ūdens atdevi un sūknis sāk no ūdens nesošā slāņa piesūkt gaisu.
Forums: Inženiertīkli
11 gadi
Porex
Yo,te iepriekšējie visu jau ir pateikuši.Ņem 5-7 tilpumus(spaini,lāpstas utl.) granti un 1 tilpumu cementa.Ūdens daudzumu tev neviens pareizi nepateiks,jo tas atkarīgs no grants mitruma un no tā ,vai lietots plastifikators vai nē.Pareizi būs,ja tikai kārtīgi noblietējot betona virskārtā parādisies acīm redzams slapjums.
Forums: Privātmāju būvniecība
Pašreizējā: 2 no 9

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.