UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.

!!!Ja vēlamies sameklēt vārda daļu, tad rakstam, piemēram, 'buvn*' - aiz vārda daļas pievienojot '*'

Iet uz lapu: 12345...PēdējāNākošā
Pašreizējā: 1 no 9
Rezultāti 1 - 30 no 246
8 gadi
Porex
Spices debets(ap spices filtru esošās grunts ūdens atdeve) ir mazāks par sūkņa ražību.Ap spici pakāpeniski pazeminās grunts ūdens līmenis līdz pa filtru sūknis sāk piesūkt gaisu caur grunts slāni.Acīm redzot spices filtra laukums ir par mazu,lai no šāda grunts sastāva(visbiežāk plūstošā smilts) paņemtu sūkņa ražībai atbilstošu ūdens daudzumu.Var mēģināt piedroselēt sūkņa ražību,bet tas var būt t
Forums: Inženiertīkli
8 gadi
Porex
Man darbā ēkai plastmasas nostāvēja kaut kur 20gadus plakanajam jumtam ,ziemās ieauga ledus blāķos,tagad ,kad ēku likvidēja,viens darbinieks noņēma sveikas un veselas un uzlika sev mājās kūtij.
Forums: Ārdarbi
8 gadi
Porex
Manuprāt ideāls ekoloģisks siltināšanas materiāls.Paši sevi taču siltinām ar to.
Forums: Privātmāju būvniecība
8 gadi
Porex
Kaut kā negribās visu mūžu vienu flīžu rakstu redzēt savā vannas istabā,tādēļ loģiski rodas jautājums,vai ir speciāls vannas istabām paredzēts lamināts? Varbūt var likt parasto kaut kā papildus apstrādājot,piemēram,pirms savienošanas piepildot"clikus"ar silikonu?Lamināta virsma jau pati par sevi no mitruma nebaidās.
Forums: Iekšdarbi
8 gadi
Porex
Tā kā ir uzradušās dažas stikla paketes,gribētos uzzināt vai to izmantošana saules kolektoram ir lietderīga,jeb tur ir kādi "zemūdens akmeņi"attiecībā uz caurlaidību.Varbūt,ka viens stikls šādam nolūkam ir vairāk piemērots?
Forums: Vēlos uzzzināt
8 gadi
Porex
Es kādreiz sabēru(iespiedu pa 3cm caurumiem no polietilēna maisiem) perlītu.Tas tek kā ūdens,jāskatās,lai pie apakšas vai sānos nebūtu pat vismazāko šķirbu
Forums: Ārdarbi
8 gadi
Porex
Par ko uztraukums? Kā tev tas"tvaiks" tur gāja pirms ekovates,tā pēc lai iet.Tur taču ir kaut kāds bēniņu siltinājums.Domāju,ka ar šo ekovates slānīti tu nekādu rasas punktu(jatāds arī bija) uz savu ekovati nepārvietosi,bez tam reklāmās var izlasīt,ka ekovatei vispār var iztikt bez tvaika izolācijas.
Forums: Iekšdarbi
8 gadi
Porex
Rx te pieminējis,ka kaut kur praktiķi gatavo bezspiediena siltuma akumulatorus no betona ar baseina plēves ieklājumu. Kā šī plēve "uzvedās "90 grādu temperatūrā un vai tad tādā nav vienalga no kā taisīts pats korpus kaut vai no saplākšņa?
Forums: Dienas jautājums
8 gadi
Porex
Kāds tur čakars,saskrūvēt 5 plaknes,tas taču ir ātrā kā sametināt? Un ja nav iespējams uzgādāt bēniņos gatavu,ko tad,metināties pa bēniņiem?
Forums: Dienas jautājums
8 gadi
Porex
Varbūt izteiksies vēl kāds,jo arī mani tas interesē un bija šāda,tieši Ivara ieteikta ideja,tikai neiedomājos par šīm lentām un tad man tā šuvju būšana likās tāda neuzticama.Runa protams ir par bezspiediena tvertni.Kā tā saplākšņa līme izturēsies karstumā?
Forums: Dienas jautājums
8 gadi
Porex
Dīvaini,bet man no būvniecības pāri palikušie pusducis aeroc bloku nepiesegti mētājas pa dārzu(pat puķu podi bija uzlikti) jau trešo gadu,bez jebkādiem redzamiem stiprības zudumiem.Vienīgi apzaļuši un nomelnējuši.
Forums: Ārdarbi
9 gadi
Porex
50 kv.m vienstāva mājas vidū ir podiņu krāsns.Jau kādas 5 ziemas(kopš nosiltināta) nekad tā nav bijusi jākurina 2 reizes diennaktī(bieži reizi 2 dienās) Temperatūra nekad zemāk par 17 grādiem(pirms kurināšanas) nav novērota pat pie -20. Parasti apkures sezonā nokurinu ap 5 steriem.Vienā no nesenām siltajām,liekas,tikai ap 3 steriem izgāja.
Forums: Dienas jautājums
9 gadi
Porex
Pēc bēniņu nosiltināšanas efekts bija acīm redzams,pēc tam siltināju sienas,nekādu efektu "ar aci"vairs neizdevās samanīt.
Forums: Ārdarbi
9 gadi
Porex
Tāda biezuma sienas kādreiz tapa no caurumotiem ķieģeļiem ar izdedžuiem aizpildītu starpu.Ja bēniņos arī ir"standarta" 10 cm gaisa sprauga + 5-7 cm izdedži,tad nav jēga.Tad jēga ir sākt ar bēniņiem.
Forums: Vēlos uzzzināt
9 gadi
Porex
Nezinu kādu smagumu(us)tev jāpārvieto pa kāpnēm,bet atsevišķa smaga gabarītpriekšmeta pārvietošanu pa kāpnēm augšā un lejā ir ļoti vienkārši,ja sagatavo 2 komplektus dēļu gabalus katru ar kopējo biezumu pakāpiena augstumā.Tad viens svārsta šo smagumu no viena sāna uz otru,kamēr otrs paliek zem paceltās puses pa dēļu gabalam.Kad augstums ar pakāpienu izlīdzinās,smagumu tāpat svārstot pārvieto uz n
Forums: Vēlos uzzzināt
9 gadi
Porex
Kādreiz vēl dzīvoklī 3.istabu (3.stāvā) bija tāda lieta,kā apkure ar elektrību.Izmantot starpnieku(ūdeni) ir muļķīgi,jo noteikti būs dārgāk nemaz nerēķinot būvniecības izmaksas.Jārēķinās,ka šāds apkures risinājums ir mazliet dzīvošana uz pārējo mājas iemītnieku rēķina,kaut arī manā gadījumā siltumtīkli vienalga lika man maksāt 20% no kaut kāda siltuma,tas tomēr kopumā bija daudz lētāk ,nekā centr
Forums: Iekšdarbi
9 gadi
Porex
Ja nevar tā,vienmēr vajag pamēģināt pilnīgi pretēji-tas ir visu konstruktoru pamatbauslis.No kā tev siena,varbūt vienkāršākun vieglāk ir iekalties sienā(apmetums,rīgipsis,gāzbetons).Zem grīdlīstes taču padziļinājums nebūs redzams.
Forums: Vēlos uzzzināt
9 gadi
Porex
Fleksim ir spaciēlas mazas ripiņas ar cietkausējuma zobiem(mazas zāģripiņas),bet jāstrādā ļoti uzmanīgi ,praktiski nespiežot,jo ,ja ieraus par dziļu,fleksis var aizlidot pa gaisu ar visu no tā izejošām sekām.Ir arī kokam domātas flekšu ripiņas ar drošiem zobiem(kā ķēdes zāģim),bet neesmu tās savā pilsētā veikalos redzējis.
Forums: Vēlos uzzzināt
9 gadi
Porex
To jau arī gribēju noskaidrot,bet visi klusē it kā nodarbotos ar metāla tvertņu izplatīšanu.Zinu,ka ārzemēs šīs plastikāta(polietilēna???)tvertnes šādiem nolūkiem izmanto,bet rok ārpus ēkas zemē.Tad jau šis jautājums nav sevišķi aktuāls,nu izjuka,labi rokam citu,bet ielikt bēniņos...?
Forums: Dienas jautājums
9 gadi
Porex
Tā kā esmu tādu Eternit jumtu izbūvējis,tad no pieredzes varu teikt,ka man tas liekas labākais un lētākais jumta risinājums.Divus gadus tas stāvēja no apakšas nenosegts un bija iespēja to pilnībā notestēt uz tecēšanu.Bīstamās vietas: zem skrūvju galvām(paliktņiem) ar kurām pieskrūvēts kores skārds obligāti jāpasmērē kāds hermētiķis,jo ir tendence lietus laikā suloties,bet vismaz pa 35 grādu slīpu
Forums: Privātmāju būvniecība
9 gadi
Porex
Varbūt kāds ir izmantojis siltuma akumulatoram(protams bezspiediena ar siltummaini)1kub.m. balto plastikāta konteineru,kurā parasti tirk piegādātas dažādi šķidrumi un ķimikālijas?Kāda varētu būt šīs tvertnes materiāla "attieksme" pret ilgstošu atrašanos karstumā.?
Forums: Dienas jautājums
9 gadi
Porex
Vai apdzīvošanai nepieciešams pastiprināt līdz šim neapdzīvotu bēniņu pārsegumu,ja esošais ir 18x10 cm brusas ar gaismas spraugu 75 cm, max.laidums 3,5 m?
Forums: Vēlos uzzzināt
9 gadi
Porex
SPECAM.Man bija izdedži ,liekas apm 20 cm,tā kā tā bija pagaidu papildus siltināšana,tad tā tika taisīta no sadzīves tehnikas iepakojuma putoplasta vākiem un kartona veidojot tādus kā blokus apm. 15 cm biezumā,kurus pildīju ar dažādiem materiāliem(pat vecām saburznītām avīzēm).Izdedžus nosedzu ar lietotām polietilēna un iepakojuma (pumpiņu) plēvēm vairākās kārtās virs kurām cieši vienu pie otra l
Forums: Privātmāju būvniecība
9 gadi
Porex
Nosiltināju bēniņu pārseguma,efekts pat muļķim bija uzreiz jūtams,liekas uz pusi mazāk jākurina.Uz nākošo ziemu sagribējās vēl mazāk kurināt,tādēļ nosiltināju sienas... varbūt,ka izmērīt kaut ko varētu,bet uz izjūtu nekāda efekta!
Forums: Privātmāju būvniecība
9 gadi
Porex
Cik zinu ,tad uz iepakojuma ir jābūt sniegpārslas emblēmai.
Forums: Ārdarbi
9 gadi
Porex
Apmērām pirms gadiem 25 ir nokrāsota garāžas dienvid rietumu pusbēniņu koka līstīšu siena ar tā laika šķidro Pinoteku .Tagad ir bišķi pabalējusi,bet vēl brūnā tonī.Tā gadās.
Forums: Vēlos uzzzināt
9 gadi
Porex
Ir tāds "brīnumkatls" saucas podiņu krāsns(viena ēkas vidū),pie pašreizējās temperatūras kuras 30 min. un nākošajā vakarā 60 kv.m mājā ir 18 grādi.
Forums: Privātmāju būvniecība
10 gadi
Porex
Vai 1m3 plastmasas(balta)ķīmisko vielu konteineru var izmantot bezspiediena( ar siltummaini) siltuma akumulatoram.Kāda ir šīs plastmasas noturība temperatūras iedarbībai. Varbūt kāds to jau ir izmantojis šādam nolūkam.
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
Porex
Pareizi šeit jau raksta,ka smiltī,sevišķi vēl bērtā(kaut blietētā),,bez veidņiem nekādi pamati nesanāks.Pats kādreiz šo pamatu pazemes daļu smiltī "ieveidņoju"ar lietotu viļņoto šīferi,kurš tur arī palika pēc betonēšanas.Ērti un neko nemaksāja.Atkrita arī šīfera utilizācijas problēma.
Forums: Ārdarbi
10 gadi
Porex
Varbūt kāds ir iegādājies baseina sildīšanai paredzēto El Nino plastikāta saules kolektoru (3,6m2).Vai iespējams to uzlikt uz kāda jumta un pielāgot ūdens sildišanai bezspiediena tvertnei bēniņos?Kāds tas kolektors...,kaut kas pietiekoši nopietns ,vai ...?
Forums: Vēlos uzzzināt
Iet uz lapu: 12345...PēdējāNākošā
Pašreizējā: 1 no 9

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.