UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dienas jautājums :  Building.Lv Forums


!!!Ja vēlamies sameklēt vārda daļu, tad rakstam, piemēram, 'buvn*' - aiz vārda daļas pievienojot '*'

Pašreizējā: 69 no 69
Rezultāti 2041 - 2070 no 2070
10 gadi
khe
Nokija teiktajam tik varu piebilst vēl, ka pēc iespējas ātrāk jāatrod darvas rašanās iemesls, jo tās agresīvās sastāvdaļas, netikai smird, bet arī grauj skursteni. Tādam kārtīgi tecējušam skurstenim pēc gadiem var ar rokām ķieģeļus lasīt nost. Iemesls varbūt ir kārtīga krāsns neizkurināšana, vai kurināsana ar pusaizvērtu šīberi u.c. malkas taupīšanas veidi. Arī bleķa ilgdegšanas krāsniņas, ko kū
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
khe
Jā, sanāca laža - es no horizontāla dubultsienu pārgāju uz vertikālu Ariston ar čūsku. Tur tā klizma. Plus vēl tas, ka Aristonam ļoooti švaka tā čūska un sākas ne pie apakšas, tāpat beidzas ne pie augšas. Vecajam ar dubultčaulukarsts ūdens jau bija augšējā slānī 15 min pēc iekuršanās, bet tagad ap 40min jākurina, lai būtu tāds pats rez. Pie tam pa to laiku pastāv iespēja uzvārīt sist.
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
khe
Praksē esmu novērojis, ka arī, piem softstartu izņemot no el hūzīša, tas sāk griezties krietni fiksāk..? Nezinu kapēc šie tā dara, bet fakts. Diez vai divi regulatori pēc kārtas, pie tam Bosch servisā mainīti, būtu kļūdaini? Fleksis joņo kā negudrs, aš ripa cepas un locas. Ar Lugas ripām vispār nereāli kautko nogriezt, jo uzreiz piecepas.
Forums: Vēlos uzzzināt
10 gadi
khe
slēpnis nelog: Kas nobeidzas piem tajā nelaimīgajā Bosch flekša regulatorā, kad fleksis rezultātā sāk griezties ātrāk, kā max ātrums pirms tam un vairs neregulējas? Un vēl jaut: vai mazākas jauda ierīci regulējot ar tādu regulātoru, kas paredzēts lielākai, tā regulēsies tikpat labi, kā lielākā? Kas tajā regulatorā tiek regulēts - vienk spriegums, vai frekvence?
Forums: Vēlos uzzzināt
10 gadi
khe
Nu nez vai 2kw ēveli tas šujmašīnas pedālīts turēs? Es ari laiku pa laikam konstatēju, ka labi būtu, ja būtu... Piem Bosch instrumentiem (arī 2kw) forširegulējas apgriezieni (ar tādu potenciometru laikam). !kw fleksim jau otro reizi nojuka tas apgr regulētājs. Saka, ka agresīvi apstākļi - metāla putekļi, skaidasm karstums. Jāriktē laikam pagarinātājs ar tādu fīču. Katru reizi maksāt 30Ls par nie
Forums: Vēlos uzzzināt
10 gadi
khe
Paldies par uzdevumu :) Apm tā biju iedomājie aprēķinu, tikai tā sausas malkas siltumspēja atšķiras - te dots 10MJ, citur no 14,4-17,4MJ. Palaidu tādu tabulu (jau gatavu) garām, nepiefiksēju adresi. Tur bija daž malkas siltumspēja atkarībā no tās mitruma, pie vienādas dotās temp.
Forums: Dienas jautājums
10 gadi
khe
Neesmu jau nekāds SS fans, vienk centos sarēķināt cik izmaksā štrome, lai iegūtu to pašu enerģijas daudz ko no 1kg dīzeļa. Nu apm. Ja runa par zemes SS, tad lietderībai nu nevajadzētu mainīties no āra gaisa temp, bet gan no zemes temp, kurā ielikts ārējais loks. Protams, ja izvēlēts pietiekošas jaudas SS, kas pie mīnusiem spēj pavilkt māju, neslēdzot tenus. 27sant par štromi, pret 1kg DD cenu? C
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
khe
Nesanāks ar tādu slēdzi, tikai ja pie wc lampas pieliksi releju un pie dušas - otru. Tad no katra releja - uz ventilatoru. Sarežģīti.... Ar esošo slēdzi vari vienk ieslēgt abas gaismas un vent reizē, savienojot slēdzī abu gaismu aizejošos kopā un vent pieslēdzot pie vienas no lampām.
Forums: Meklē darbu
10 gadi
khe
Meklēju tabulu, kurā parādīta malkas siltumspēja atkarībā no malkas mitruma%. Varbūt kāds zin saiti uz šādu norm tabulu? Tik ne tajos: BTUs per cord(millions), Recoverable BTUs per cord (millions) un citos gaužos, lai gan ja citu nav jāmēģina pārveidot. Kā ta "cord" domāts: 3,6m3 vai 3,6steri?
Forums: Dienas jautājums
10 gadi
khe
1kg "U.S. conventional diesel", pie ideālas sadegšanas dod 12,7kw/h enerģiju, ko sareizinot piem ar 90 lietderības % = 11,43kw/h. Cik maksā kg dīzeļa? 11,43kw/h dalīts ar piem 3,5 (siltumsūkņa lietder koeff) = 3,27kw/h elektroen. = 3,27*0,0825=~27sant. 27sant pret kg dīzeļa? Vai esmu nokļūdijies?
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
khe
One-way switch 2(double) pole Vajag divus tādus slēdžus. Katram ir divi neatkarīgi kontaktu pāri zem viena taustiņa. Pie viena kontaktu pāra slēdzī pieslēdz gaismu, pie otra - ventilatoru. Otram slēdzim tāpat. Rez: gaismas ieslēdzas atsevišķi, bet vent - kopējs abiem slēdžiem.Te var parakāties:
Forums: Meklē darbu
10 gadi
khe
Neesmu redzējis darbībā, bet aplūkojot ,ir redzams, ka var kurināt ar malku, nenoņemot degli. Degļa granulu padevei un gaisa padevei vajadzētu būt regulējamai, lai rezultātā dabūtu labu sadegšanu. Skatoties uz pašu katlu - visvienkāršākais katls, kam horizontālas dūmejas, kas jātīra ar skrāpi. Moderniem katliem ir vertikāli siltummaiņi no caurulēm, ar savītiem plakandzelžiem tajās, kurus vi
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
khe
Vasarā vēl redzēju Latgalītē to metāla daļu komplektu. Bet vai tad vienmēr vajag jaunu to bleķi?
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
khe
Tenax māk uztaisīt? :)
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
khe
Domāju, ka noteikti nē šajā gad, kad siena caursalst, jo tad plēve uz ķieģeļiem būs krietni zem rasas punkta, mitrums kondensēsies un pat uzsals uz tās. Tālāk tecēs pa vati uz leju. Plēve būtu jāliek telpas pusē vatei un ļoti kārtīgi jānostrādā, īpašu uzmanību pievēršot malu hermatizēšanai, kā jau te agrāk daudzi raksta. Nesaprotu tik, kā var 80cm siena caursalt? Varbūt nav notekas, jumts kārtīb
Forums: Iekšdarbi
10 gadi
khe
No Tenapora: "Temperatūras ietekme Putu polistirolam praktiski nav zemākās ekspluatācijas temperatūras. Augstākā pieļaujamā ekspluatācijas temperatūra ir atkarīga no ekspluatācijas slodzes. Īslaicīgi putupolistirols var bez izmaiņām izturēt temperatūras pat lielākas par 100°C (piemēram, līmējot ar karstajām bitumena mastikām). Ilgstošas slodzes gadījumā materiāla ekspluatācijas tempera
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
khe
Es labāk izvēlētos riģipsi uz akmens vates. Tas fibrolīts jau nav nemaz tik ugunsdrošs. Riģipsi ari vieglak uzskrūvēt uz profiliem. Nez kā uzvestos fasādes vate ar apmetumu? Kā to nostiprināt uz aķa, jeb precīzāk uz 1. cietās vates kārtas?
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
khe
"Ūdens sver un ir šķidrs, nav pašsaturošs, līdz ar to viss, kas ir kvadrātisks, būs jātaisa ar mega-izturību." Ja sistēma ir vaļēja, tad sienām jāiztur tikai ūd staba spiediens. Lielākā daļa metināto apkures katlu ir kantaini, ar lieliem, plakaniem sienu laukumiem, kas ik pa gabalam savienoti ar metāla stieņiem. Pie tam plakanam, liela laukuma aķim sienas jāsavelk tikai vienā dimens
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
khe
Ja tā labi padomā, tad kāds gan varētu izskatīties 1m3 aķis? Iedomājos, ka tas varētu azņemt piem 4m2 sienas, to sabiezinot par 50cm, vai ari aizstājot sienu? Es protams runāju par atvērtu sistēmu.
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
khe
Man liekas, ka katla, vai krāsns juda ir domāta maks jauda, ko no tās var izspiest, lietojot "dotos" kurināmos, pie max vilkmes, vai ventilatora apgriezieniem un max kurināmā klātbūtni. Varbūt kļūdos?
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
khe
Kombinētais boileris dod iespēju sildīt ūdeni ari ar apkuri, tikai tenu ieslēgšanos var izveidot dažādi. Atkarībā no tā, vai krāsns vispār kuras, vai ne, atkarībā no turpgaitas temp un vēl - apkures sezonā var vispār atslēgt.
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
khe
Pats vienk plastmasas logus eju sarunāt aci pret aci mazā kantorītī Juglā. Tas nav īsti lamināts, kam cena par m2. Vieglāk uzzīmēt logu (skatoties no telpas puses) ar precīziem ārējiem rāmja izm, ar vērtnes apzīmēšanu (uz kuru pusi, augšas vēd), aizbraukt uz turieni un izrunāties...:)
Forums: Privātmāju būvniecība
10 gadi
khe
Kā tad īsti ir ar to aizsargplēvi - tā palielina arī stikla izturību, jeb tikai notur kopā saplīsušos stikla gabaliņus?
Forums: Privātmāju būvniecība
10 gadi
khe
Kombinētais diez vai līdzēs, jo tas jau ar elektrību būs uzsilis uz 60 - 70. Aķim ari cita pieslēgšanas shēma un iespējama paštece. Kādu grīdu iesaku atstāt bez termoregulatora, citādi jāliek redukcijas cilpa , kas ļauj sūknim caur to grozīt ūdeni, ja visas grīdas ciet. Varbūt ir dārgāki sūkņi, kas paši saprot, ka nav plūsma un baipaso, jeb gaida. Pēc kautkādiem novec standartiem - 1kw uz 10m2.
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
khe
Es pēc tāda, kam divi korpusi, uzliku Ariston kombinētos, pie kam 2gab paralēī. Ieguvu lielāku tilpumu, bet pat esot divām čūskām, ar to pašu plīti tagad jāuzmanās, jo uzvāras sist. Uzsilšanas laiks ir divreiz ilgāks. Tā ka lielāka sildvirsmu var sabremzēt ar diamnetriem, bet mazāku? Tikai piestiķēt:)
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
khe
Tas ir tādā gad , ja izvēlēta par daudz jaudīga kamīnkrāsns. Samazint gaisa padevi šādos gadījumos mierīgi krāsns izdala tikdaudz siltuma, lai tas tiktu patērēts. Jāliek tāda krāsns, lai pie āra temp +10 varētu pietiekoši nosmacēt, nepārvēršot degšanu kūpēšanā. Un 200l ūdeni ar tādu mazjaudas krāsniņu nemaz naevar tk ātri uzkarsēt uz tiem 80oC. Es jau te nenoliedzu nedaudz lielāka aķa uzstādīšan
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
khe
Funkcionēs, tikai tie, kam savīta caurule iekšā - švakāk. Izvēlētos piem Dražice, kam dubults korpuss, nevis "čūska" un lielāks sildvirsmas laukums. Ari horizontālie ar to dubulto korpusu ļoti labi silda paštecē.
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
khe
Nav nekādas problēmas ar to 70 - 80 grādīgo ūdeni, jo maisot klāt no grīdām atpakaļ nākošajam, temp atkal pazemina. Vislabāk to darīt ar spec kolektoriem, kas domāti siltajām grīdām, ar visiem plūsmas mērītājiem, sūkni un termostatu. Ieteiktu vismaz kādu 200l aķi pielikt pie tās kamīnkrāsns, varbūt pat paštecē, lai būtu tāds buferīts, jo kamīnkrāsns jau nav elektrokatls ar on/of un lai nav jāķer
Forums: Inženiertīkli
10 gadi
khe
Typ44: Siltinājuma režģis - kā no grāmatas :) Uzmanību tik pievērstu apakšmalai un augšmalai: lai gaiss pa to spraugu mierīgi tiek iekšā un ārā, bet grauzēji - nē. Apakšmalā droši vien liktu cinkotu profilu (pasūtītu pēc izmēriem pie skārdnieka), ar caurumiem tieši pret spraugu. Augšmalā - dekoratrīvu sieta strēmeli (cinkotu vai nerž), lai lapsenes netiek iekšā, zem kārbas. Dārgāk laikam sanāks
Forums: Ārdarbi
10 gadi
khe
Var jau, bet nebūs pietiekami karstas dūmgāzes, lai tur nopietni kautko uzsildītu. Tas vairāk uz pirts krāsnīm, kam laukā lido kārtīgs karstums un pati uzparikte ari atrodas pirts telpā.
Forums: Projektu apspriešana
Pašreizējā: 69 no 69

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.