UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums


!!!Ja vēlamies sameklēt vārda daļu, tad rakstam, piemēram, 'buvn*' - aiz vārda daļas pievienojot '*'

Pašreizējā: 23 no 24
Rezultāti 661 - 690 no 692
9 gadi
arre
Paldies! Ko mēs darītu bez vecā labā Toričelli:)
Forums: Vēlos uzzzināt
9 gadi
arre
Vai kāds zina, vai Venden ierīci ar porcelnāna izliešanas trauku var lietot bez pudeles vienreizlietojamā zilā korķa? Ir doma nopirkt lietotu to ierīci ar pudelēm un ūdeni ņemt pašam no sava avota. Respektīvi pašam uzpildot pudeli zilais korķis jāņem nost. Iekārta:
Forums: Vēlos uzzzināt
9 gadi
arre
"Shimano" pie velosipēdiem un makšķerēšanas ir aptuveni tas pats, kas "Makita" pie instrumentiem.
Forums: Dienas jautājums
9 gadi
arre
Es jau 5 gadus braucu ar čehu Rockmašīnu ar 28 collu riteņiem, ko pirms 5 gadiem nopirku veikalā "Trek" ar 70% atlaidi (Ls 120). Lielākā daļa kustīgo detaļu bija no Shimano lētā gala - pārslēdzēji, brīvrumba, bremzes. Braucu gandrīz katru dienu (izņemot ziemas un rudeņus) pa dažādiem segumiem. Man pašam 115 kg + reizēm jāvadā bērns krēsliņā. Esmu ar velosipēdu kopumā apmierināts - 5 gad
Forums: Dienas jautājums
9 gadi
arre
Manā gadījumā līmeņa paaugstināšana nederēs. Jautājums Vienstāvam - vai to skaloto granti nevarētu aizstāt ar ķieģeļu lauskām un kaļķa apmetuma gružiem?
Forums: Ārdarbi
9 gadi
arre
Kādu laiku mani nomoka sekojoša problēma - gribēju nosusināt nelielu pārpurvotu laukumiņu dārzā (aptuveni 10X10m) un izraku novadgrāvi apt.0,7 m dziļu, ko savienoju ar jau esošu novadgrāvi. Šai nelielajā posmā zemē sastopams reāls rosols - biezs melnzemes slānis, māls, mālsmilts un plūstošā smilts kā arī atsedzās kaut kas līdzīgs diviem avotiem (pastāvīgi sūcas un tek ūdens - ziemā un vasarā) tād
Forums: Ārdarbi
9 gadi
arre
DsKs Wrote: ------------------------------------------------------- > Ka saka vechi no Liepajas Udens ... labakais > detektors ir ekskavatora kauss :) Dienas labākā atziņa !!! :)
Forums: Dienas jautājums
9 gadi
arre
Ideja laba, bet pirts manā variantā nesanāks:) Šoreiz viedokļi 50 uz 50. Iespējams, ka variants varētu būt maizes krāsns rekonstrukcija + plīts aizvietošana ar centrālapkures plīti? Vai ir iespējams centrālapkures plīti palaist caur sildmūri? Cik esmu redzējis tās centrālapkures plītis, tad skursteņa izvads tām ir augstāks nekā plīts ievads manā sildmūrī, bet to varētu pārtaisīt.
Forums: Inženiertīkli
9 gadi
arre
Efektīvas komerciāli izmantojamas ābolu preses spiež sulu ar tādu lietderības koeficentu, ka izspaidās paliek aptuveni 15% no ābolu sākotnējās masas. Lai to panāktu liela nozīme ir preses konstrukcijai un ābolu sasmalcināšanai. Ja ābols būs putrā, tad uzreiz aizsērēs filtraudums un neko tur nevarēs izpiest. Ja pa rupju, tad sulas izpiešanai būs nepieciešams milzīgs spiediens un bojāsies filtraudu
Forums: Dienas jautājums
9 gadi
arre
plīts arī tiek kurināta, bet arī tā būs jāpārmūrē - virsma un cepeškrāsns izļodzījušās un izdegušas. Plīts viena pati, bez maizes krāsns nevelk.
Forums: Inženiertīkli
9 gadi
arre
Jautājums radās tādēļ, ka tā krāsns pēdējos padsmit gaidus nav izmantota maizes cepšanai, bet tieši mājas apkurei. Visa sildmūra konstrukcija bez izmaiņām šķiet darbojusies kādus savus 60 gadus - tādēļ tagad vietām sildmūrī ķieģeļi paļodzījušies un iekurinot sit dūmu ārā. Vizuāli vērtējot, ar kosmētisko remontu varētu nepietikt - daļu vajadzēs pārmūrēt. P.S. Ir arī vairāki praktiski plusi šāda
Forums: Inženiertīkli
9 gadi
arre
Gribēju lūgt padomu sekojošā jautājumā - divstāvu lauku mūra māja. Pirmā stāvā ir sekojošas apkures apkures ietaises - viena podiņu krāsns, viena neliela podiņu krāsns un maizes krāsns ar sildmūri. Pie maizes krāsns piekombinēta arī virtuves plīts, kura iet caur to pašu sildmūri (iespējams saregulēt 3 dažādus ceļus). Sildmūris novietots tādējādi, ka ar to vienlaicīgi var apkurināt trīs telpas. Šo
Forums: Inženiertīkli
9 gadi
arre
Es domāju, ka autors aizskāris ļoti nozīmīgu filozofisku tēmu, kurai patiesībā būtu jārūp mūsu politiķiem un par to jādomā no rīta ceļoties un ejot gulēt, lai cilvēki no šīs valsts neaizbrauc. Es domāju, ka cēloņi šeit vairāki. Okupācijas laikā izskalotās smadzenes un izmainītā mentalitāte + sveštautiešu ietekme. Šeit cilvēkus taču jau kopš 45.tā gada kolektivizēja un bāza komunālajos dzīvokļos
Forums: Privātmāju būvniecība
9 gadi
arre
Iespējams Tu domā tradicionālo koka baļķu karkasa ēku savienojumu ko Skandināvijā sauc par Skiftesverk. Angļu valodā izmanto terminu "Post-and-plank". Vispār šim celtniecības stilam ir vairāki nosaukumu, atkarībā no valsts. Viens no nosaukumiem, kas pazīstams ASV ir French style. Kā to nosauc mūsu valodā nezinu, bet pēc iepriekš minētajiem atslēgvārdiem vari pameklēt bildes internetā.
Forums: Vēlos uzzzināt
9 gadi
arre
Pagarināšanai vieta vēl jārada - jāņem ārā kārbas un jālauž ķieģeļu sienā durvju ailes garākas, jāliek pārsedzes. Vai lipināšu vecās kārbas un aplodas izlemšu tad, kad būšu tās izjaucis. Būtu es īsāks, tad ar šito neņemtos, bet tā kā esmu 2 m garš, tad beidzot pēc daudzu punu uzdauzīšanas esmu nobriedis pasākumam.
Forums: Iekšdarbi
9 gadi
arre
Čakars lielāks, bet varbūt patiešām jēdzīgāk stiķēt augšā un apakšā pa 7-10 cm. Paldies par idejām!
Forums: Iekšdarbi
9 gadi
arre
Gropes sānos droši vien ka vajadzēs priekš līstēm iefrēzēt. Satrp citu, laba ideja par masīvkoka plāsni - pēc biezuma laikam varētu derēt kāpņu pakāpieni. Durvju eņģu vietas es nemainīšu, bet kārbas gan mainīšu. Durvis ir skaistas pildiņu durvis ar rotājumiem, tādēļ arī tā piestrādāju.
Forums: Iekšdarbi
9 gadi
arre
Es gribu stiķēt durvju apakšā, jo liekas, ka tas būs vizuāli pievilcīgāk. Varbūt salaiduma vietā vecās durvis nevis ēvelēt, bet precīzi un taisni nozāģēt kādus 10 mm?
Forums: Iekšdarbi
9 gadi
arre
lai nespurotos vajag formātzāģi ar speciālu ripu kokskaidu plātnēm. Elipsveida vai apaļu zāģējumu var mēģināt ar figūrzāģi un speciālu asmeni
Forums: Dienas jautājums
9 gadi
arre
Vēlos senā lauku mājā paaugstināt durvju ailes, lai tās atbilstu mūsdienu augumu prasībām, bet gribu saglabāt vecās durvis, kuras lielāko tiesu ir labā stāvoklī. Durvīm esmu iecerējis ņemt nost krāsu un lakot. Vai ir kādi ieteikumi par metodēm kā šādas durvis varētu pagarināt par 15-20 cm? Pagaidām ir iecere veidot durvju pagarinājumu no 3 brusām uz tapu savienojumiem un līmes, durvju apakšējā d
Forums: Iekšdarbi
9 gadi
arre
Cik atceros no datiem par savu trauķeni, tad viņa tērē aptuveni 15 litrus ūdens parastajā režīmā. Turklāt cik esmu pamanījis, tad sākumā mašīna laista un atmiekšķē traukus ar auksto ūdeni. Kopumā gan jau, ka kādu santīmu var ietaupīt ar to silto ūdeni.
Forums: Vēlos uzzzināt
9 gadi
arre
Ja gribas 2x lētāk, tad visdrīzāk, ka būs jātaisa pašam. Es tā izdarīju - uzrasēju un visas detaļas pasūtīju tādā firmā Rumbulā - Attēls -R. Tiesa gan precīzi 2X lētāk nesanāca, jo taisīju jau priekš sevis (attiecībā uz furnitūru) un bija dažas kļūdas. Pieredze nenovērtējama un interesants kopā salikšanas process. Bet ir liels risks - ja kļūdīsies attiecībā uz kaut kādiem izmēriem būs zaudējumi.
Forums: Kur lētāk
9 gadi
arre
Viennozīmīgi drenāža un lietusūdeņu novadīšana ir divas dažādas lietas, bet jāskatās pēc apstākļiem. Piemēram vienam manam draugam ir divstāvu guļbaļķu māja nelielā nogāzē uz gruntsgabala, kur zem augsnes ir balta jūrmalas smilts. Viņam lietusūdeņi tiek vienkārši novadīti pie mājas un nekādu problēmu nav bijis. Tiesa gan pagraba viņam nav.
Forums: Ārdarbi
9 gadi
arre
Labi palīdz cepeškrāšņu un grilu tīrītājs - ir gandrīz katrā veikalā melnā spreja pudelē. Uzsmidzinot uz filtra tas izveido tādu kā putiņu - pēc kā jāpagaida, lai atmiekšķējas un jāskalo nost. Ja dikti netīrs tad vairākas reizes. Man tagad trauku mašīna, tādēļ problēma atkritusi.
Forums: Dienas jautājums
9 gadi
arre
Baigā štelle. Cik tāds maksā?
Forums: Inženiertīkli
9 gadi
arre
Man šķiet, ka tādam parametram kā gultņi veļas mašīnai nav vērts pievērst uzmanību. Es reāli esmu mocījies ar elektroniku. Kā Samsung mašīnai iestājās 2 gadi (beidzās garantija) tā nosvila pamatplate. Tā plate maksā gandrīz tik pat kā jauna pati mašīna. Beigās man pa 10 LVL plati salaboja viens TV meistars (tad, kad jau biju nopircis jaunu mašīnu). Mašīnu pārdevu, tādēļ nezinu cik ilgi tā kalpoja
Forums: Dienas jautājums
9 gadi
arre
Paldies aaaa! Viss sacītais šķiet loģisks. Grīdām kā reizi domāju pavasarī ķerties klāt, jo dēļu grīdas vietām diezgan deformējušās, acīmredzot atsevišķas lāgas piepuvušas. Kā šādā ēkā būtu pareizāk veikt grīdu siltum un mitruma izolāciju? Piebildīšu, ka ēka nav apmūrēta koka stāvbūve vai guļbūve, bet ķieģeļu ēka.
Forums: Ārdarbi
9 gadi
arre
Pamatu cokols veidots no skaldītiem laukakmeņiem, caurumi ir nedaudz virs grīdas līmeņa. Par pagrīdes ventilāciju nebiju iedomājies, bet katrā ziņā šahta nevirzās uz leju.
Forums: Ārdarbi
9 gadi
arre
Gribēju lūgt speciālistu komentārus sekojošā jautājumā - man ir 1900. g. būvēta vienstāvu ēka ar izbūvētiem bēniņiem. Ēka būvēta no ķieģeļiem - apmesta. Ēkai ir ventilējamas ārsienas, t.i. ārsienas nav viengabalainas, bet ar gaisa spraugu. Sienu ārpusē ir speciāli caurumi, ko taisa vaļā vai ciet, ieliekot vai izņemot gareniski divus ķieģeļus. Ģenerālā ideja ir skaidra - ziemā sienas taisa ciet si
Forums: Ārdarbi
9 gadi
arre
Cukas ir tik lielas, ka tāds mazāks vīrelis pats tur var ielīst. Man labāk patika doma par tērauda cukām, jo lētāk:).
Forums: Inženiertīkli
Pašreizējā: 23 no 24

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.