UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Projektu apspriešana :  Building.Lv Forums


!!!Ja vēlamies sameklēt vārda daļu, tad rakstam, piemēram, 'buvn*' - aiz vārda daļas pievienojot '*'

Pašreizējā: 2 no 7
Rezultāti 31 - 60 no 192
2 gadi
Rakaris
Jā, ar lētiem un labiem lentveida pamatiem biju domājis: lieta pamatu pēda 30 cm augstumā, divas gatavo pamatu bloku rindas katra 60 cm augstumā, virs blokiem betonēta josla ap 20 cm augstumā. Monolītie lentveida pamati sanāk krietni dārgāki: veidņu īre, parasti ieliek vairāk armatūras, krietni vairāk darba, transportbetons, kas nav lētāks par gatavu pamata bloku (pēc tilpumiem).
Forums: Dokumenti
2 gadi
Rakaris
Par sabiedrībā dominējošiem stereotipiem: Dzelzsbetona paneļu vs koka siju pārsegums. Kaut kad skaitīju, ka paneļi sanāk tikai 2...3 eiro/m2 dārgāk kā koka siju pārsegums!!!! Toties, kas par plusiem: ugunsdrošība, skaņa, nesliecas, nevibrē utt. Mūra vs koka karkasa mājas. Jāsaprot, ka abu veidu sienu izmaksas ir vienādas, koka karkass nav lētāks!!! Par lentveida pamatiem nekā labāka un l
Forums: Dokumenti
2 gadi
Rakaris
Var mēģināt iekļauties 30 tūkstošos par vienkāršas konfigurācijas 160m2 māju. Izmaksas materiāliem ar darbu varētu izskatīties šādi: Pamati ~7000 (katrā ziņā ne mazāk par 5000) Mūrētas sienas ~7000 Starpstāvu pērsegums ~3000 Jumts ~ 8000 Skurstenis ~1000 Logi ~ 3000 Ņemiet vērā, ka augstāk nekas nav skaitīts ne par jebkāda veida komunikācijām, ne par sienu vai pažobeļu apdarēm utt.
Forums: Dokumenti
2 gadi
Rakaris
Var pameklēt e-jurists.lv
Forums: Dokumenti
2 gadi
Rakaris
Sev jumta siltināšanai izmantoju puscieto (saukta arī par starpsienu) minerālvati Paroc Extra (UNS) Secībā no augšas: 1) Virs spārēm kondensāta plēve 2) 3 cm vēdināma gaisa šķirkārta 3) 3 cm pretvēja plāksne Paroc WAS25t, vai analogu no Isover, Rokwool nepatika - pārāk mīksta 4) 15 cm Paroc extra, spāru augstums 20cm, tādēļ sanāca, ka 1 cm piespiedās 5) 9 cm perpendikulāri spārēm bruses 4x9
Forums: Ārdarbi
2 gadi
Rakaris
Pieņemot, ka PUR/PIR putām Lamda = 0.022 Pie 20 cm biezuma U = 0.11 (pieņemot, ka putas pārklāj visu laukumu 20 cm biezumā, jeb neskaitot mazāku spāru siltumnoturību) Kādēļ vēlies siltināt ar putām? Cik mūsdienās izmaksā sapūst 1m3 ar PUR/PIR putām?
Forums: Privātmāju būvniecība
2 gadi
Rakaris
Līmējamās PVC curules ir ļoti viegli plīstoša... piesitīsi tai vai atspiedīsies pret to - pārlūzīs. Ļoti nepanes vibrācijas, šis gan vairāk attiecas uz darbnīcām un ražotnēm. Es tādas neizvēlētos, jo visa līdzšinējā pieredze ir bijusi ļoti slikta. Vienīgais pluss ir, ka tās ir viegli uzstādīt, tik sagarini un salīmē.
Forums: Vēlos uzzzināt
2 gadi
Rakaris
Man loga biezums bija 80 mm, līdz ar to skrūvēju koka bruses 80x100 mm plakaniski pie sienas, stiprināju ar parastiem dībeļiem.
Forums: Privātmāju būvniecība
2 gadi
Rakaris
"kaut kur 7-8m dziļumā ir kaut kāda nobīde un sūkni nevar ielaist dziļāk" Man precīzi tāda pat problēma, tādā pat dziļumā. Pieļauju, ka tik dziļi ir iedzīta tērauda caurule, kurai gals ir nedaudz atlocījies caurules iedzīšanas laikā. Man caureles iekšējais diametrs 100 mm, sūkni iepirku ar ārējo diametru ~90. Līdz ar to ~8 metru dziļumā tas cieti atduras. Savukārt 1" cauruli var
Forums: Inženiertīkli
2 gadi
Rakaris
Reklāmas tekstā jau ir pretrunas, piemēram, lambdas vērtība krāsai tiek uzdota 0.0012, bet vatei vai putuplastam 0.033-0.055 (vajadzētu gan rēķināt uz standarta vidējo 0.036) Pēc uzdotajām vērtībām krāsa sanāk 30x siltāka. Savukārt, pāris rindkopas tālāk teikts, ka 2mm krāsa līdzvērtīga 100 mm vatei, sanāk, ka krāsa ir 50x siltāka....???????? Kādēļ netiek pieminēti PUR putuplasti, tiem lambda
Forums: Projektu apspriešana
3 gadi
Rakaris
Silto grīdu jaudas Tev varētu sanākt ap 0.35kw + 0.15kw = 0.5kw (Vidēji 0.08 kw/m2, izklājamā platība ~6m2, jo zem vannām un skapjiem neliksi) Mēnesī varētu sanākt ~100 kw/h, ja pieņem, ka grīdas sildīsies 1/3 laika. Pašam bijis tādas nav, bet pēc atsauksmēm dzirdēts, ka pēc uzstādīšanas cilvēki izvairās tās lietot. lielā elektribas patēriņa dēļ. P.S. Staigājamās zonās sildkabeļa vietā izvē
Forums: Inženiertīkli
3 gadi
Rakaris
Kā vai pēc kā parādījās šī problēma?
Forums: Vēlos uzzzināt
3 gadi
Rakaris
Otrais pamamtu dziļums ir pareizāks jeb 1,20 metri zem zemes virsas. Vidējās horizontālās armatūras diametru liec to pašu 12 mm (8mm armatūrai tonnas cena ir lielāka kā 12 mm armatūrai). Es pat liktu vidējo armatūras rindu tuvāk augšai, jo pa vidu tā tieši nestrādā, uz to tiek pārnestas slodzes ar vertikālo armatūru palīdzību. P.S. Iesaku laicīgi padomāt par iekštelpas grīdas paaugstināšanu p
Forums: Privātmāju būvniecība
3 gadi
Rakaris
Uzskatu, ka nav nepieciešams logus vērst pret dienvidiem, lai apkures sezonā iegūtu siltumu no Saules caur logiem, jo to ko iegūsi no Saules, iztērēsi un vēl vairāk iztērēsi vasarā telpu dzesēšanai. Siltumu aizturoši stikli ir forši. Saulainā laikā pieejot pie loga Tevi necepina, atšķirībā no parastiem stikliem, kad nokļūstot Saules staru zonā uz ādas ātri izmetas sviedri. Savai būvei logus
Forums: Privātmāju būvniecība
3 gadi
Rakaris
A, kurš teica, ka somi dara pareizi? Un, ka nākotnē nav paredzamas problēmas?
Forums: Privātmāju būvniecība
3 gadi
Rakaris
to Fibras: Stieņu armatūru salikt plātnei vienas līdz divu dienu darbs vienam cilvēkam. Metāla fibras arī maksā naudu. Sarēķini cik maksā armatūra un cik fibras uz tavu apjomu. Pieļauju, ka tur jautājums par pārsimts eiro. Tālāk jāapsver vai ir vŗts taupīt tos dažus simtus uz armatūru, jo galu galā pamati nav tapetes, ko var tā vienkārši nomainīt. Par lēno inovāciju ieviešanu: Ātrums, lētums u
Forums: Privātmāju būvniecība
3 gadi
Rakaris
Labāk liec stieņu armatūru. Teorētiski skaitās, ka ierastā stieņu armatūra nav nepieciešama, ja tiek izmantotas fibras. Praktiski, pat lielākie fibru piekritēji apšauba šo fibru vienmērīgu izvietojumu pa betonu.
Forums: Privātmāju būvniecība
3 gadi
Rakaris
Kādi 3 vai 5 MPa....? Būvē no Keraterm 25 un būs Tev 15 MPa. Siltumnoturība tāda pat kā keramzītbetona blokiem (Fibo), tik spiede lielāka un cena lētāka.
Forums: Privātmāju būvniecība
3 gadi
Rakaris
Gan jau ka domāts Benders. Vai arī kaut kas sajaukts un domāts Zanda Lux, kas ir Monier ražojums. Runāts par dakstiņiem: Sev pagājušo vasaru uzliku dakstinurazotajs.lv ražotos betona dakstiņus. Uz aci kvalitāte neatšķiras no Monier, toties cena pieņemamāka. Drīz būs gads kā kalpojuši, līdz šim laikam sūdzību nav.
Forums: Ārdarbi
3 gadi
Rakaris
Paldies.
Forums: Dienas jautājums
3 gadi
Rakaris
Eziss "...Caur salāgotāju visu siltumā ar parasto 220 V sildelementu.." Arī ir doma izmantot saules baterijas siltā ūdens sildīšanai neapkures periodā. Kāds būtu pareizais slēgums? Baterijām izejas spriegums ~ 50 V DC. Sanāk, ka jāslēdz virknē 4 gab, lai dabūtu 200 V? Kas tas par salāgotāju domāts?
Forums: Dienas jautājums
3 gadi
Rakaris
esila Wrote: > CA kamīni ir pievilcīgi un manuprāt arī > funkcionāli, bet maksā veselu bagātību (cik > skatos kamīni grozās ap 5 tūkstoši) > CA krāsniņa cenas un efektivitātes ziņā tāds > kā vidusceļš starp kamīnu un apkures katlu. Pakonsultējies ar šiem:
Forums: Inženiertīkli
3 gadi
Rakaris
Padalīšos ar saviem cipariem par ēku izmaksām: pamati, melnās grīdas, sienas, pārsegumi, skursteņi, jumts, dziļurbums, kanalizācija, bet, bez logiem, bez zemes, bez elektrības pieslēguma, bez apkārtnes labiekārtošanas, kā arī, svarīgākais, bez darba izmaksām. Kopējā telpu platība 230 m2 (tajā skaitā pirts, kas ir atsevišķi stāvoša ēka), izmaksas 40000 eiro, kas sanāk ~175 eiro/m2, bez darba!!!
Forums: Privātmāju būvniecība
3 gadi
Rakaris
Pirms 1 mm2 vara vada liekams 6A drošinātājs, kas var pavilkt līdz 1300 w lielu jaudu (1fāzei) Attiecīgi jānoskaidro kāda ir kopējā spuldžu jauda?
Forums: Inženiertīkli
3 gadi
Rakaris
Jautājums, vai liekot vati tieši pie difūzijas membrānas, vate nespiedīs uz augšu difīzijas membrānu? Šādā gadījumā viss kondensāts, kas nopilēs uz membrānas tecēs lejā pa spāru augšām!!! Es taisītu gaisa spraugu, varbūt ne 50 mm, bet 20 - 30 gan.
Forums: Ārdarbi
3 gadi
Rakaris
Jā, Keraterms uz līmes nelīmējas. Uz mūrjavas ar 12 mm biezu šuvi pilnībā pietiek. Štrobēties Keratermā vertikāli ir viegli, horizontāli gan grūti. Sev vajadzību pēc horizontālās štrobēšanās izslēdzu, izlīdzinošajā/savelkošajā dzelzsbetona joslas veidnī, pirms betona ieliešnas, ieliku vienu kārtu reģipsi. Pēc atveidņošanas izņemu iepriekš ielikto reģipsi un ir gatava vieta/aile kur vilkt vadus.
Forums: Privātmāju būvniecība
3 gadi
Rakaris
Par paneļiem: Teorētiski pietiek ar 12 cm atbalsta laukumu, t.i. 12 + 12 = 24cm un vēl 1 cm paliek brīvs. Praksē vidēji sanāk ap 8 cm atbalsta laukuma, jo pārseguma paneļu gali nebūt nav pa 100% deviņdesmit grādu leņķī. Plus vēl garums nostaigā pa pāris cm, beigās sanāk riskants pasākums. Par blokiem jau rakstīju, ka: 1) Keraterm spiedes stiprība līdzīga vai lielāka, Keraterm 15 N/mm2 pret si
Forums: Privātmāju būvniecība
3 gadi
Rakaris
Spiedes stiprība pietiekama. Vienīgi problēmas sagādātu gadījums, kad ir nesoša 18 cm bieza siena uz kuras būtu jāuzliek dzelzsbetona paneļi uz abām pusēm, šādam gadījumam sienas biezums nepieciešams ne mazāks par 30 cm.
Forums: Privātmāju būvniecība
3 gadi
Rakaris
Kāpēc ne Keraterm 25 + 20 cm vate? Keraterm spiedes stiprība līdzīga vai lielāka, siltumnoturība 3x labāka (0,22 pret 0,68), cenas līdzīgas. Gribētos zināt, kā silikāta blokiem ar mitruma uzņemšanu un izvadīšanu? Vecāki cilvēki mūždien silikāta blokus uzskata par drēgniem.
Forums: Privātmāju būvniecība
3 gadi
Rakaris
Piemēram: Intensīvai lietošanai, izvēloties materiāla veidu, ievērot vides temperatūru.
Forums: Dienas jautājums
Pašreizējā: 2 no 7

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.