UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Projektu apspriešana :  Building.Lv Forums


!!!Ja vēlamies sameklēt vārda daļu, tad rakstam, piemēram, 'buvn*' - aiz vārda daļas pievienojot '*'

Pašreizējā: 7 no 9
Rezultāti 181 - 210 no 268
6 gadi
zhuks
...metāla konstrukciju uzbūvēt būs vieglāk un ātrāk- līdz ar to mazāk jāmaksā par darbu. Ieliec koku tikai tur, kur pie sienas klavieres piekārsi.
Forums: Vēlos uzzzināt
6 gadi
zhuks
Pēc manas domāšanas sanāk tā- siltini to māju ar ko gribi, bet ir jānodrošina laba tvaika izolācija no iekšpuses, lai mitrums netiek sienā. Un, lai iekšējo mitrumu dabūtu ārā, ir vajdzīga laba ventilācija- ja ar parasto nepietiek, tad izbūvē piespiedu ventilāciju- vislabāk jau rekuperāciju. Jo mazāk caurumu sienā un tvaika izolācijā, jo labākai ir jābūt tvaika barjerai!
Forums: Ārdarbi
6 gadi
zhuks
Nepieciešams padoms, kā būtu labāk no ēkas kalpošanas viedokļa. Plānota neliela saimniecības ēka koka karkasa konstrukcijā- sākotnēji nesiltināta, viegla būve ar skārda jumtu, platība ~25m2. Pavasaros gruntsūdens ir diezgan augsts- gandrīz līdz ar zemes virsmu, tāpēc doma tāda, lai ir pēc iespējas mazāks kontakts ēkai ar zemi. Stabveida pamats- betons ventilācijas caurulēs, pāris armatūras stieņi
Forums: Dienas jautājums
6 gadi
zhuks
Pareizi jau vien ir- tā ir zviedru plātne! Biezums 15cm ir tāpēc, ka ir iedzīti arī pāļi- tie ir jāsasaista ar pašu plātni. Pamatne- kūdra, bet, protams, melnzeme ir aizvietota ar smiltīm un šķembām. Krāsns vieta ir armēta ar papildus armatūrām.
Forums: Vēlos uzzzināt
6 gadi
zhuks
Siltums trubās tiks padots pa atsevišķu loku no esošās mājas- uzstādīšu temperatūras devēju, kurš laiž iekšā tikai +10grādus- ne vairāk. Vēl ir nianse- tā ir betona plātne, kur nesošās ribas pa perimetru ir siltinātas 100mm, bet pašai plātnei apakšā ir 250mm putuplasta, tad pa virsu nāk betona slānis 150mm biezumā, kur apakšējā slānī ir siltās grīdas loks.
Forums: Vēlos uzzzināt
6 gadi
zhuks
Sveicināti, Ir nepcieciešams padoms vai domu gājiens ir pareizs un netiks 'savārītas" ziepes. Šobrīd tiek sagatavoti veidņi betonēšanai- grīdā būs siltāsūdens apkures trubas. Nāk ziema, vēl kādu nedēļa līdz varēšu liet betonu. Gaisa temperatūra sāk pamazām pazemināties zem vēlamās betona cietēšanai. Doma tāda- ielaist apkures trubās ūdeni jau pirms betonēšanas, tādā veidā uzturot
Forums: Vēlos uzzzināt
7 gadi
zhuks
Ja nav dikti steidzami, tad varm ko sabīdīt ar to uzlikšanu uz papīra raksti zhuks13 eta inbox punkts lv Ja PAU nav minētas nekādas drastiskas prasības un noteikumi, kā arī pats jau esi visu izdomājis ko un kā vajag, tad pārprojetkēšanas dadzums varētu būt minimāls, līdz ar to arī cena var būt krietni zem 1000,-
Forums: Projektu apspriešana
7 gadi
zhuks
Ir nepieciešams aprēķināt vēl dažas kolonnas ar citu slodzi un garumu- varbūt var padalīties ar primitīvu kolonnu aprēķina paņēmienu?
Forums: Vēlos uzzzināt
7 gadi
zhuks
Varbūt kāds var pateikt, vai 100x200mm un 2700mm gara koka kolonna var izturēt 6,5t? Un kādu vajag priekš 3.5t smaga svara, arī 2700mm gara.
Forums: Vēlos uzzzināt
7 gadi
zhuks
Man acis rāda, ka gar sarkano līniju ir divas pārsedzes, starp kurām ir siena ~1000mm gara, kura balsta abas pārsedzes un uzņem slodzes no paneļiem. Pārsedzi 2990mm garumā nemanu.
Forums: Dienas jautājums
7 gadi
zhuks
Ielādē caur failiem.lv un iekopē šeit linku
Forums: Dienas jautājums
7 gadi
zhuks
Skatos un nesparotu līdz galam- kāpēc ir jāliek "mūrlata" uz saišķa, ja spāres ir vienā gabalā bez stiķējumiem, šī mūrlata no apakšpuses netiek nekur pabalstīta, tikai ēkas gala sienās. Kādu funkciju viņa tur pilda?
Forums: Vēlos uzzzināt
7 gadi
zhuks
Liec vati šādu vai ko tamlīdzīgu
Forums: Iekšdarbi
7 gadi
zhuks
Dari kā pats esi minējis, tikai vertikālās latas liec 25(biezums)x50mm, ja mājas siena nav augstāka par 3m, tad platāku gaisa kārtu nevajag. Skandināviem ir tāda mode, ka tieši šāda pīrāga gadījumā netiek likta pretvēja plēve uz pēdējā siltumizolācijas slāņa- tur nav tik liela gaisa plūsma, lai tiktu pastiprināti izrauts siltais gaiss(ietaupās finanses).
Forums: Iekšdarbi
7 gadi
zhuks
Liekot akcentu uz siltumu un klusumu nevar rasties jautājums par 3kāršās stiklas paketes lietderību. Diez vai maksāsi par logu, kurš maksās 2x un vēl vairāk reizes, ja salīdzina ar 3kāršās paketes loga cenu, kurš būs ar dažādiem stikla biezumiem, dažādiem attālumiem starp stikliem un paaugstinātas skaņas noturības rāmi vai pat vairākiem rāmjiem un stiklu paketēm iekš viena loga ailes, kā arī dā
Forums: Dienas jautājums
7 gadi
zhuks
Lai panāktu zemāku siltumvadītspēju (samazinātu siltuma zudumus loga iebūvēšanas gadījumā), iebūvē logu siltumizolācijas slānī
Forums: Vēlos uzzzināt
7 gadi
zhuks
Vai PAU ir atļauts būvēt 1.5 stāvīgu vai divstāvu ēku? Kāds ir ēkas atļautais augstums pēc PAU? Kāda ir apbūves intensitāte projekta GP daļā salīdznot ar PAU maksimāli atļauto? Vai ar kaimiņiem tika skaņots- tie neiebildīs, ka lielāka māja blakām? Ja šie rādītāji netiks pārkāpti, tad būvē augšā- izmaiņu projekts pēc tam.
Forums: Vēlos uzzzināt
7 gadi
zhuks
Paldies par info. Tā nojume ir ņemta no varupats.lv
Forums: Vēlos uzzzināt
7 gadi
zhuks
Lai mēs runātu par vienu un to pašu lietu, pievienoju bildes Tieši šajā gadījumā ir paredzēts stiprināt nesošo konstrukciju- koka staņus.
Forums: Vēlos uzzzināt
7 gadi
zhuks
Sveicināti, Sakiet, kur var atrast informācju par parastajos celtniecības veikalos pieejamajām brusu kurpēm? Esmu meklējis viskaut kur, veikalos prasījis, bet neviens nezina. Gribu saprast, cik daudz var turēt viena armatūra, lai varētu sarēķināt kolonnu daudzumu.
Forums: Vēlos uzzzināt
7 gadi
zhuks
Tekla izskatās nopietna štelle, bet nemanīju, ka ar viņu var koku projektēt. Cik atradu info par Revitu, tad tas iedalās Structure un Architecture. Pats nosaukums jau liecina, ja man vajag zīmēt konstrukcijas, tad jāizvēlas Structure? Solidworks neatradu iespēju no viņas detalizāciju izvilkt ārā, lai gan pēc youtube klipiem izskatās, ka ir diezgan viegli apgūstama.
Forums: Vēlos uzzzināt
7 gadi
zhuks
Sveicināti. Kādu datorprogrammu izvēlēties, ja ir nepieciešams zīmēt konstrukcijas gan koka, gan metāla, gan dzelzsbetona? Zīmēt 3D un iegūt ārā arī 3D skata bildes, kā arī izzīmēt precīzi konstrukciju mezglus 3D skatā. Divām dimensijām izmantoju AutoCad, bet kuru labāk priekš 3D?
Forums: Vēlos uzzzināt
7 gadi
zhuks
1. To mazo sietu esmu redzējis, ka citi liek, lai mazāk plaisātu sliktas pamatnes sagatavošanas gadījumā. 2. 22mm plāksne ir skaidu plāksne.
Forums: Privātmāju būvniecība
7 gadi
zhuks
Sveicināti, Šobrīd projektēju māju pēc zviedru stila. Vai šāds mezgls strādās un vai nav nepieciešams ko mainīt, uzlabot, piemēram, drenāžas novietojums, utt? Der gan padomi, gan kritika, jo galu galā ir jāuzbūvē ar šī māja.
Forums: Privātmāju būvniecība
7 gadi
zhuks
Uzzinot vairāk informācijas, var droši palīst zem 1000,- vai arī droši pateikt, ka zem 1000,- iekļauties neizdosies. zhuks13 eta inbox . lv
Forums: Privātmāju būvniecība
7 gadi
zhuks
Tā kā koks ir pieejams, arī dēļi ir, tad šī brīža risinājums ir šāds- otrā stāva pārseguma sijas tiek samontētas kopā ar jumta konstrukciju (45 grādu slīpums) no tāda paša materiāla 45x220 tur pat uz zemes, tad ar krānu paceļ augšā un uzstāda uz mūra. Montāžas solis 600. Tad starp katru siju uzstāda vēl vienu papildus siju starp tām, veidojot soli 300mm. Pa virsu visam tam liek retinātu dēļu klāj
Forums: Vēlos uzzzināt
7 gadi
zhuks
Visa māja tiek būvēta no koka- koka karkasa māja. Uz grīdām tiks likts finieris, nevis osb loksnes. Māja ir pusotrstāvīga un otrajā stāvā ir guļamistabas ar sanmezglu. Sanmezgla zonā tiks liktas sijas ar soli 300mm, lai ir vēl stingrāk, jo paredzētas ir flīzes uz grīdas. Ja sapāro dēļus un liek ar lielāku soli, tad tas pats efekts tiek panākts, pat vēl labāk, ja liek pa vienam bet ar "aa
Forums: Vēlos uzzzināt
7 gadi
zhuks
Ir pieejamas tikai šāda izmēra sijas 45x220mm. Jāizbūvē starpstāva pārsegums, kur starp balstiem nosedzamais platums ir 4250mm. Pēc maniem aprēķiniem sanāk, lai sasniegtu stingru pārsegumu, kurš neieliecas vairāk par 10mm, ir jāliek ar soli 450mm starp asīm. Varbūt kāds var pateikt no savas pieredzes, vai ar šādu soli tiks sasniegts vēlamais efekts, ka nav saūtas, ka grīda ieliecas? Varbūt ir nep
Forums: Vēlos uzzzināt
7 gadi
zhuks
Jo vairāk parunāju ar dažādiem darboņiem, jo dažādākas ir domas. Citi izmantojot lāzerrotācijas nivelieri un bīda augstumus šurputurpu- varot dabūt to pašu rezultātu, tikai ne tik lielā distancē. Varbūt šis būtu labāks pirkums?
Forums: Vēlos uzzzināt
Pašreizējā: 7 no 9

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.