UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 4
Re: strāvas noplūdes automāta problēma
Autors: guliks ()
Datums: 09/01/2009 23:53

Priekš sadales vai kādas no grupu atslēgšanas parasti liek "atsitējus", kuriem iedod signālu no ugunsdzēsības kastes_

Jāatslēdz būtu vienalga kaut vai māja deg ar zilu liesmu, jo dzēšanas šķidrums arī mēdz vadīt strāvu_

Ja pareizi noslogo EPL, tad arī aizsargslēdzis nav nepieciešams, sadales vietā var uztaisīt 100 galu kārbu, nebūs jāštuko par to kāpēc sit ārā_

Ja noplūdnieks nestrādā kā vajag, tas nozīmē, ka vēl ir jāpamācās_Nafig zemējuma vads mākslīgi jāslogo un jātestē noplūdnieks gan nesaprotu, jo normālā režīmā strāva neplūst uz zemējuma vadu_Vajag pareizi pieslēgt un aiz noplūdnieka nevar 0 ar PE maisīt kopā_

300mA noplūdniekus liek tie kas salasījušies merlin gerin superelektriķu katalogus_Ja māja gribēs degt, tad arī nodegs ar visu nolūdnieku_

Re: strāvas noplūdes automāta problēma
Autors: paeglis ()
Datums: 10/01/2009 00:06

Tā degšana iekrita tēmā nevajadzīgī!
Aiz noplūdnieka nav 0 un zeme maisīta.

Re: strāvas noplūdes automāta problēma
Autors: Didzisp ()
Datums: 10/01/2009 09:47

A kam tad vajag kopējo noplūdes automātu, ja izrādās, ka tas, koka mājā, neko nedod?

Re: strāvas noplūdes automāta problēma
Autors: paeglis ()
Datums: 10/01/2009 11:10

Nav nekādas koka mājas .Tā kā drošībai?

Re: strāvas noplūdes automāta problēma
Autors: guliks ()
Datums: 10/01/2009 12:55

Drošāk ir bez elektroenerģijas_Drošībai vari uzlikt ugunsdrošības signalizāciju ar laistiitaajiem_


Cik cilvēku, tik viedokļu_Domāju, ka nav jēga eksperimentēt un nakts vidū skraidīt un slēgt klientam atpakaļ štromu_Un nav nekur teikts, ka klients nepaņems lētāku montieri, kurš savienos 0 ar zemi un novels vainu uz tevi_Priekš sevis vari likt vismaz sirdsmiers iestāsies, varēsi domāt par kaut ko citu :)

Re: strāvas noplūdes automāta problēma
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 12/01/2009 12:32

guliks, jā es varēju nepalaist nulli caur noplūdnieku, tā vietā noslogoju zemi ar 40 Watiem, nu ko tagad man darīt, kārties? Incanti kur tad guliks ir ieguvis zināšanas inženierkomunikāciju izbūvē? Es pārsvarā pašmācību ceļā, nedaudz teorijas adaptēju pēc auditorijas krēslā apgūtā. Reizēm ir tā, ka jāuzstāda kautkāds jauns verķis, un tad jāparokās WWW, lai precīzi uzzinātu kā to pareizi uzstādīt, guliks laikam nerokās www, viss jau ir zināms.

Karoče, laikam to verķi atpakaļ nelikšu, atstāšu kā ir ar noplūdniekiem uz vannastelpām.

Re: strāvas noplūdes automāta problēma
Autors: guliks ()
Datums: 12/01/2009 13:42

Māronkul esmu 8 gadus mācījies elektrotīklu izbūves sfērā un lielu daļu no tiem arī strādājis projektēšanā un izbūvē_Brīžiem liekas, jo vairāk mācās, jo mazāk zina_Nesaku ka zinu visu_Internetā ir diezgan maz informācijas no visa, kas ir jāzin_

Labāk, Māri, nekaries :)

Re: strāvas noplūdes automāta problēma
Autors: andris123456 ()
Datums: 12/01/2009 21:16

Pirms savā jaunbūvē taisīju elektopieslēgumu - konsultējos ar vairākiem elektriķiem-enerģētiķiem praktiķiem, kas n10 gadus bija darbojušies šajā sfērā - pie tam ne tikai LV bet ari citur. Ieteikums ko saņēmu bija - diferenciālos automātus, jeb noplūdes automātus ( ja taisa priekš sevis ) nedrīkst likt ķēdē kur pieslēgta "visa māja". Esot problēmas ar elektromotoriem, sildītājiem, teniem , u.t.t. kuriem pat pēc dokumentācijas varot būt neliela noplūde. Problēmu gadījumā vainīgos nevarot noķert. Šos diferenciālos automātus, jeb noplūdes automātus varot (esot ieteicams) likt tikai ļoti jutīgās un potenciāli bīstamās vietās - tualetēs, dušu telpās , vannas istabās u.t.t. - lai gadījumā , ja kāds izdomā vai nejauši iemet fēnu vannā vai dušā "neatdziest par mēru". Tā arī izdarīju - man visa māja ir ar parastajiem C un B tipa automātiem, bet diferenciālie BC līknes automāti ir tikai tualetēs, dušas telpā un vannas istabā. Un nekur neko "nesit ārā" .

Re: strāvas noplūdes automāta problēma
Autors: spk ()
Datums: 13/01/2009 09:25

Šneiders iesaka uz visu māju likt 300 mA noplūdes automātu, uz slapjajām vietām 30 mA. Tas ir nepareizi? Kā rakstīts spama materiālos, virs 300 mA noplūde rodas tipa kabeļiem svilstot. Tāda skāde jau var iemesties arī sausās telpās.

Re: strāvas noplūdes automāta problēma
Autors: Klauns ()
Datums: 02/01/2020 22:48

Labdien! Lai nav jauns topiks jātaisa, pajautāšu šeit...

Neesmu eksperts, bet jautāt jautāšu - mājā pienāk 3 fāzes, iepriekš bija doma pēc tā pirms automātiem likt parastos noplūdniekus, bet skatos, ka citos resursos pēc ievadautomāta uzreiz liek 3 fāzu noplūdnieku (piemēram, 25A, 30mA).

Jautājums vienkāršs, viņš pa lielam pildīs to pašu funkciju, jeb tomēr liela iespēja būs kaut kādiem gļukiem parādīties. Cenas starpība tomēr ir - viens noplūdnieks pa padsmit EUR vai 4-5 noplūdnieki pa padsmit EUR.

Atsevišķš zemējums nav mājai paredzēts, jo saprotu, ka ST jau visu sazemēja pievelkot sadalni zemes gabalam. Atkal, neesmu eksperts, bet ir lasīts, ka nafig vēl kaut ko atsevišķi zemēt, ja ST to jau ir izdarījis.

Pašreizējā: 3 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
vkbt6

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727