UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 10 no 15
Re: Granulu katla izvēla
Autors: Pašdarbnieks ()
Datums: 08/12/2021 10:33

Ja nav noslēpums, kāda ražotāja granulas Jums ir?

Re: Granulu katla izvēla
Autors: AicisF ()
Datums: 08/12/2021 10:39

Pašdarbnieks rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ja nav noslēpums, kāda ražotāja granulas Jums ir?

Ražotas Ogres nov., Lēdmanē. Šīs granulas nav sliktas manā izpratnē - savu 15kw katlu iztīru reizi nedēļā, kaut varētu arī mierīgi izvilkt divas nedēļas. Lielus apjomus ar citām neesmu tā mēģinājis, tie pāris maisi(vairāki ražotāji) ar citām bija sliktāki.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: acs ()
Datums: 08/12/2021 14:41

Mandomāt, tur notiek nevis šneka trubas caurdegšana, bet trubas galā ar laiku uzaug ogle, kas uzspiež šneku uz augšu un šneks rotējot lēnām izvīlē caurumu. Ja trubu pāris reizes gadā noskrūvē un ogles slāni notīra, viss ir labi.
Savādāk ļoti labs katls.

---------------------------
elektriķis Māris rakstīja:
-------------------------------------------------------
> -------------------------------------------------------
...
>
> Par šneka caurdegšanu. Vai tā ir lietošanas kļūda,
> nezinu, nav arī pieredzes ar citiem katliem. Mana
> teorija ir tāda, ka viņiem vajadzēja izgatavot
> šneka galu no nerūsējošā tērauda , tad šādas
> problēmas nebūtu!
> Man remonts izmaksāja tik cik manu laiku izjaucot,
> izgriežot bojāto daļu, izgatavojot donoru,
> piemetinot, nokrāsojot. Neesmu interesējies cik
> tāds darbs no malas maksātu.
>
...

Re: Granulu katla izvēla
Autors: ... ()
Datums: 08/12/2021 21:48

apkures ierīci pāriet uz KIPI VAI līdzīgu. citu risinājumu nav.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Zanda_V ()
Datums: 11/01/2022 16:13

Ir Biodom 27c ,esam ļoti apmierināti,katlam ir pašattīrīšanās un pašregulēšanās atkarīgi no granulu parametriem,kvalitātes, var kurināt,gan 6,gan 8mm,ir pieslēgts wi fi modulis,var regulēt no telefona,t ,likt,skatīties grafikus,redzēt ko katls dara,attālināti ieslēgt,vai izslēgt,tvertne 150kg +-,mums pietiek nedēļai +-,pelnu trauku jāizsūknē reizi 2-3 nedēļās,gadam ~5tonnas granulu (apkure+boileris arī vasarā)

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Mx ()
Datums: 03/02/2022 12:45

nokijs rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Mx rakstīja:
> -------------------------------------------------------
> > Nokij, atsuti ludzu to katla el. shemu ;)
>
>
> Biku vēlāk, pašam jāsameklē, kauč kur esmu noracis
> :-D

NOKIJAM!
Vai zini kādi īpaši uzstādījumi jāveic pirmo reizi palaižot tobiju?
Kaut kā bremzē man tas serviss no pārdevēja puses, katls stāv pieslēgts, bet nav kas palaiž.
Ja der lokācija (Cēsu puse), ir zināšas un vēlme varbūt varam kko sarunāt?
uzraksti lūdzu man inboksā mareks.k

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Mx ()
Datums: 15/02/2022 15:20

Jampadrača neīstā iedrošināts, pats beigās piespiedu pogu un katlu "palaidu", sistēma ir automatizēta, nekas sarežģīts tur nav- ieslēdz un uzliek apkures ūdens grādus, izvēlas jaudas režīmu, viss. Tālāk tas darbojas pilnīgi automātiski.
Ja grib līst dziļāk, tad atradu šādu resursu zemāk, tas ir par kontrolieri Fumis, tur ir jāskatās appendix, kurā ir saraksts ar parametriem, ja ir vajadzībs kko mainīt (pats vēl neesmu tam pieķēries, bet laikam vajadzes pacelt sūkņa izslēgšanās T, tagad tā ir zema 35°)
[www.manualslib.com]

vēl uzlikšu gredzenu uz "bļodas" (diam. 15cm, augstums kādi 5cm), redzēs kā tas palīdzes samazināt granulu pūšanu arā no bļodas, redzu, ka pelnos ir nesadegušas granuliņas, varbūt to var novērst.
Visādi citādi tobijs ir reāls kalašņikovs vai žigulis, vienkārš un funkcionāls. Izskatās, ka labi piemērots pašapkopei.
Pagaidām iekurinu jaunbūvi brīvdienu režīmā ar pieslēgtiem pāris radiātoriem, esmu apmierināts.
Vēlāk ir plāns likt pie 500l multi-akumulatora, no kā tālāk laist uz radiatoriem caur T regulācijas mezglu, jo tie 60°, ko katls dod ārā optimāla režīma, būs par daudz uz telpām, īpaši rudens, pavasara sezonās.

Re: Granulu katla izvēla
Datums: 01/11/2022 17:51

Kā veicās ar granulu katlu ekspluatāciju?

Mani jaunumi.
Par šneka caurules caurdegšanu, kur es to aizmetināju ar donoru 2 gadus atpakaļ, ir atkal pušu. Laikam jau oriģinālā caurule bija izturīgāka(cits metāla sastāvs). Oriģinālā izturēja 3.5 sezonas, donors 2.
Un man personīgi ir jauna bēda, ka Latgranula vairs 8mm granulas neražos!

Vēl ienāca info, ka LV esot problēmas ar granulu izejvielām, t.i. vislabākās premium granulas sanāk no ēveļskaidām, kuras izpērk no galdniecībām citu valstu kompānijas, pārsolot vietējos granulu ražotājus.

Kaimiņam ar tādu pašu katlu bija jautrs gadījums, pirmo reizi redzējām kā izskatās alerts par to ka šneks aizdedzies! Izrādās šim pagrabā granulas(pāris maisi) stāvot bija apslacījušās(protams ka ne speciāli) ar kaut ko no naftas produktu pasaules.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Eazzy ()
Datums: 21/11/2022 13:56

Ir kādi ieteikumi kompaktam granulu katlam? Telpa nav liela, kur viņu novietot, bet lai arī būtu tvertnes lielums, lai ziemā vismaz 2-3 dienas nav jāuzpilda. Esmu apjucis katlu izvēle un cena. Apkurināmā platība ~100m2, siltās grīdas + 2 stāvā 4 radiatori.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: vārds ()
Datums: 21/11/2022 15:58

Siltumsūknis jāņem šādā situācijā.

Pašreizējā: 10 no 15


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  **        **     **  **    **   *******  
       **  **        ***   ***  ***   **  **     ** 
       **  **        **** ****  ****  **  **     ** 
       **  **        ** *** **  ** ** **   ******** 
 **    **  **        **     **  **  ****         ** 
 **    **  **        **     **  **   ***  **     ** 
  ******   ********  **     **  **    **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727