UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: akumulācijas bākas divos līmeņos
Datums: 25/10/2020 19:15

Kaskādes slēgumā tev atpakaļgaita būs apakšējās mucas apakša.

Re: akumulācijas bākas divos līmeņos
Autors: edix ()
Datums: 28/10/2020 09:27

Vilnis_Radio rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Zīmējums palīdzētu vairāk, bet es teiktu, ka
> nevajadzēja droselēt ar atpakaļgaitām. Pēc būtības
> tev ir vienalga vai viena sasilst ātrāk par otru.
> Šobrīd es gribētu teikt, ka dēļ tās droselēšanas
> sanāk, ka apkure tev izvelk to mucu, kurai sanāk
> mazāka pretestība un attiecīgi otro vairs izņemt
> tā nevar.
> Ir vēl protams arī kaskādes slēgums, kad apkure
> siltumu ņem no pašas augšējās mucas un augstākā
> punkta (tur pat arī ir katla turpgaita), savukārt
> apakšējā muca nav paralēla, bet virknē, attiecīgi
> viņas abas pildās tā it kā tā būtu viena augsta
> vertikāla muca.

Liels paldies par šo. Pie viena lūdzu vienkāršu skaidrojumu cirkulācijas sūkņa aprēķinam un izvēlei mazajam lokam un sūknim, kas nodrošina cirkulāciju radiatoru lokā pēc trīscceļu vārsta.

Re: akumulācijas bākas divos līmeņos
Datums: 28/10/2020 13:28

Es noteikti nevarēšu pateikt aprēķina formulu, jo tā katrā ziņā nav tik vienkārša - tā ir atkarīga no plūsmas pretestības, kura jāpārvar un tā savukārt ir atkarīga no ļoti daudz faktoriem, galvenokārt cauruļu diametri, slēgumu veids utt. Bet no praktiskā viedokļa, ja cauruļu diametri izvēlēti saprātīgi, tad parastā privātmājā abi sūkņi ir nepieciešami no mazāko kategorijas.
Piemēram man īsajā lokā stāv vecā parauga (tik neefektīvus man šķiet nemaz vairs nepārdod mūsdienās) sūknis Grundfos 25-20 180 uz mazāko režīmu 25W, savukārt silto grīdu kolektorā man ir wilo pico yonos (modeli neredzu, bet tas bija viens no mazākajiem) un uzlikts apmēram uz pirmās iedaļas (cik redzu uz skalas, tad viņš rāda 1,7 (vai tie ir W vai m?), apsilda man viņš aptuveni 100 m2.
Bet ir viens samērā svarīgs moments īsajā lokā - caurules diametrs līdz un no akumulācijām. Caurules diametram ir jābūt saskaņotam no katla jaudas, lai elektrības pārtraukuma gadījumā katls varētu mierīgi darboties paštecē (nu protams tur arī jābūt tad ir apvadam gar sūkni ar pretvārstu). Piemēram, 25kw katlam vajadzētu to līniju taisīt no 28 mm kaparā, 40ke jau būs 35mm kaparā.
Jautājums drīzāk tāds, ja šobrīd jau ir sūkņi sistēmā, tad kāpēc rodas vēl šāds papidljautājums? Ir aizdomas, ka nepietiek? Varbūt vienārši sietiņi jāiztīra? Jaunās, pārveidotās sistēmās tie labi aizsērē un tad protams, ka sūknis nevarēs dabūt cirkulāciju pietiekamu.

Re: akumulācijas bākas divos līmeņos
Autors: Katls ()
Datums: 28/10/2020 18:09

Man pietiktu ar vienu sūkni mazajā lokā. Stipri jādomā vai tiešām vajag divus. Ļoti daudzi saliek liekus sūkņus, lieku vadību. Pie tam nav ekonomiska pamatojuma sūkni uzlikt tikai mazajam lokam. Es sūkni liku atpakaļgaitai - ieejai katlā (jā sanāk mazajā lokā, bet ūdeni dzen prom pa visu māju).

Re: akumulācijas bākas divos līmeņos
Datums: 28/10/2020 20:18

Katls, kādā veidā viņš velk? Vai tad tev nav trīsceļu termovārsts, kurš atslēdz garo loku kad temperatūra īsajā lokā nokrīt zem ~60 grādiem? Vismaz manā sistēmā tāds variants nav iespējams un arī standarta shēmās neesmu tādu risinājumu redzējis. Turklāt kā tad viņš var lādēt akumulatoru? Caur radiatoriem? Tev varbūt akmulācija vispār nav un viss pa tiešo radiatoros?

Re: akumulācijas bākas divos līmeņos
Autors: Katls ()
Datums: 28/10/2020 21:16

Uzliec sūkni pie ieejas katlā. Viņš nodrošina cirkulaciju. Vārsts regulē cirkulāciju starp mazo loku vai visu sistēmu.

Re: akumulācijas bākas divos līmeņos
Autors: Katls ()
Datums: 28/10/2020 21:25

Kāda starpība pa tiešo radiatoros vai pa tiešo kautkur. Ir pieprasījums atveras radiators pa to laiku, kamēr termogalva ciet lādējas akumlators. Tas akumulators, jau pa lielam, nav nekas cits, kā viens objekts iz līnijas.

Re: akumulācijas bākas divos līmeņos
Autors: Aldiss ()
Datums: 28/10/2020 21:40

Katls rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Uzliec sūkni pie ieejas katlā. Viņš nodrošina
> cirkulaciju. Vārsts regulē cirkulāciju starp mazo
> loku vai visu sistēmu.

Vai pareizi saprotu, ka laikā, kad katls nekuras un siltums tiek ņemts no akumulācijas tvertnes, katls kļūst par sildāmu radiatoru?

Re: akumulācijas bākas divos līmeņos
Autors: Cogito ()
Datums: 28/10/2020 21:46

Katls rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Uzliec sūkni pie ieejas katlā. Viņš nodrošina cirkulaciju.
> Vārsts regulē cirkulāciju starp mazoloku vai visu sistēmu.

Respektīvi, cirkulācija notiek caur katlu arī tad, kad akumulators pilns un katls varētu vairs nekurties?

Re: akumulācijas bākas divos līmeņos
Datums: 28/10/2020 22:41

Es nestādos priekšā kā tāda sistēma var funkcionēt principā. Iesūti, lūdzu shēmu! Vai tev tāds slēgums ir vai arī tā ir teorētiska versija?
Es saku, ka tas nav iespējams.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********   **    **   *******   **     ** 
 ***   **  **     **   **  **   **     **  **     ** 
 ****  **  **     **    ****           **  **     ** 
 ** ** **  ********      **      *******   ********* 
 **  ****  **     **     **            **  **     ** 
 **   ***  **     **     **     **     **  **     ** 
 **    **  ********      **      *******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727