UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Infiltrācijas lauka izveide. Oļi.
Autors: jobs ()
Datums: 18/05/2020 16:50

Sveiki!
Lūgums palīdzēt ar padomu. Man meistari plāno izbūvēt jaunu infiltrācijas lauku septiķim, jautājums ir par oļu frakciju. Meistari saka, lai ņemu 8-16mm oļus, bet visiem oļu piegādātājiem zvanot, visi kā viens saka ka jāņem 16-32mm frakcija.
Gribās ticēt tiem, kas liek, bet gadās visādi dzīvē, meistari arī mēdz kļūdīties.
Vai būs ok, ja būs Infiltrācijas laukam oļu frakcija 8-16, neaizšaušu garām?

Re: Infiltrācijas lauka izveide. Oļi.
Autors: agrais ()
Datums: 19/05/2020 06:41

Domaju ka vienalga kada frakcija, bet manuprat labak rupjaka. Es sev netaisiju infiltracijas lauku bet infiltracijas tuneli. Nav jarok n tie metri trubām, izrok vienu bedri un viss.... Saberu kadu pusmetru parastos laukakmeņus, tadus smalkakus salasīju. Tuneli virsu un ok. Pec tam pameginaju ar sukni pakačāt ūdeni- tas akmenos aiziet krākdams ...Iznaca pa leto un strada ta paļurka labi.Man gan biologiska iekārta un no tās nāk tāds nosaciti tīrs ūdens, bez nekadiem biezumiem.

Re: Infiltrācijas lauka izveide. Oļi.
Autors: binary ()
Datums: 20/07/2020 11:26

Man tuneļa nav. Izrakām 3m x 3m bedri apmēram 2.5m dziļumā (sanāca izrakties cauri mālsmiltij / smilšmālam līdz smilts slānim), bedres apakšu noklāju ar ģeotekstilā ietītu oļu slāni, tad virsū D1500 grodi (2x H750 grodi + 1x H600 konuss), grodu iekšpusē pa virsu ģeotekstilam vēl viens oļu slānis. Virs zemes paliek ~D800 vāks, caur kuru var novērtēt, vai ar infiltrāciju viss OK, un vajadzības gadījumā varēs arī ielīst iekšā un sakopt.

Ja taisītu vēlreiz, tad, iespējams, ņemtu D1000 grodus vai vispār izbūvētu sienas (apļa formā) no FIBO blokiem.

Man gan arī ir bioloģiskā iekārta, gruntsūdeņi zemi.

Re: Infiltrācijas lauka izveide. Oļi.
Autors: agrais ()
Datums: 20/07/2020 15:09

Vot par to ģeotekstilu....Ari biju domajis zem oliem, akmeņiem klat.bet tad izlasīju ka labak nevajag...saku interesetis un tad vel viens otrs teica ka nevajag.Jo dunas ar laiku to ģeotekstilu aizsit ciet...Nu nezinu cik tur ta taisniba, bet izklausās diezgan ticami.Kad liku bio iekartu, tad tomer to apakša neklaju. Man grants visur, izraku ,saberu akmenus un geotekstilu uzklaju jau tikai tunelim no virsas, pēc tam apberu.Pagajuso nedeļu ierikoju infiltracijas GRAF tuneli atdzelzosanas iekārtai. Ņemu Kursos, tur divi posmi un gali sanaca ap 150 eiro.tas gan domats uz kadiem 600 l, varbūt vareju nemt tikai vienu posmu ,būtu jau pieticis..Izraku bedri, saberu kadu pusmetru nelielus laukakmenus, tunelis, pa virsu geotekstilu un smilti. Darbs aiznema kadas 4 stundas, izmaksas zemas...

Re: Infiltrācijas lauka izveide. Oļi.
Datums: 21/07/2020 00:56

Aiz bioloģiskās akas vispār infiltrācija ir ļoti mazprasīga - tikai tik lai iesūcās, jo tāda aizsēŗēšanas problēma kā septiķim tur praktiksi nepastāv. Var likt tuneli, var likt grodus, var mazu kontrolaku ar iegrmedējamo sūkni ar cauruli virszemē.
Septiķim liec kādu frakciju gribi, ar laiku tas viss pienesīsies. Akmeņu frakcijai ir stipri sekundāra nozīme, svarīgāk ir nenokavēt ar izsūkšanu, kad infiltrācijā sāk iet jau kaut kas stipri netīrs. Septiķis vispār manā skatījumā ir pagājušais gadsimts un jaunās ēkās tādu ierīkot nav prātīgi.
Ģeotekstil ieklāšana inflitrācijas tunelim nāk par labu tādā ziņā, ka ja kādu dienu nezin kādu iemeslu dēļ jālabo infiltrācija, tad viegli atdalīt akmeņus no grunts. Infiltrācijas spēju tas būtiski nemazinās, jo ja tur nosēžas biezumi, kuri samazina infiltrācijas spēju, tad ir pilnīgi vienalga vai ir vai neav ģeotekstils, jo tas aizdambēs gan grunti gan tekstilu. Ja man būtu jātaisa infiltrācija, tad es liktu akmeņus ar vai bez ģeotekstila zem tiem un atse'višķu tekstila sleju virs akmeņiem. Tādā gadījumā labojot tuneli augēšo tekstilu ar biezumiem vienkārši noņem nost un apakšā akmeņu slānis būs relatīvi tīrs vai pilnīgi tīrs.

Re: Infiltrācijas lauka izveide. Oļi.
Autors: agrais ()
Datums: 21/07/2020 08:31

Nu tur jau ta lieta ka es runaju par biologiskās iekārtas infiltrāciju, pasam ari tada.Skaidrojums bija tads, ka gadu gaitā kaut kāda daļa duņas tur tomēr nonak.Un tad tiesi tas geotekstils piekepot.Vai ta ir...nu kas to zin.Un kas tam tunelim tur būtu labojams? Ja nu vienigi aizserejis...Bet cik liela tada varbūtiba? Bio ņēmu Einfriho, Adazos, praktiski tas pats kas August, nedaudz savadaks kameru izvietojums.Vini ari ieteica ar geotekstilu nekrameties.Bet sazin kadas viniem tās zināšanas.Pēc gadiem varēsim padalities ar pieredzi...Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
d3CWj

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727