UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Nezemēta ierīce sit pa nagiem
Autors: Agnam ()
Datums: 31/01/2020 17:59

Tur jau tā lieta, ka pieslēdzot zemējumu viss ir ok, ne sit neko, bet vai tas ir normāli, ka zemējums ir tik obligāts, jo iepriekšējā mašīna 10 gadus atstrādāja un nekad neiesita, bet te pat ieslēgt nevajag kā jau sit. Ja zobs sāp tu izdzer Ibumetīnu un vairs nesāp, bet vai tas atrisina problēmu?

Re: Nezemēta ierīce sit pa nagiem
Autors: Cogito ()
Datums: 31/01/2020 19:02

Agnam rakstīja:
-------------------------------------------------------
1. > Kā jau kārtīga PSRS ēka, protams ir bez zemējuma
2. > Tur jau tā lieta, ka pieslēdzot zemējumu viss ir ok

Kaut kas te nav līdz galam skaidrs. Kā tiek pieslēgts zemējums, ja reiz viņa nav?

Re: Nezemēta ierīce sit pa nagiem
Autors: Minivat ()
Datums: 01/02/2020 10:46

Beidzat te stāstīt glupības. Tas ir pilnīgi normāli, ka jauna veļmašīna sit pa nagiem. Tieši tāpat pa nagiem sit stacionaŗā datora korpus, tikai gar to mēs negrābstamies ar slapjām rokām un neievērojam. Problēma ir radiotraucējumu filtrā, kur ražotāji uzstāda, lai jūs varētu bez traucējumiem klausīties radio. Filtrs ir patedzētstā, ka iekaŗta tiek lietota ar normālu elektrotīklu, kur elektrorozetē ir atsevišķs zemējuma kontakts. Bez zemējuma uz korpusa ir 110 V spriegums, bet tas nav bīstams dzīvībai, tikai nepatīkami kutina slapjus pirkstus. Cita lieta, lietot nesazemētu veļmašīnu ir kriev urulete. Skaidrs, kamēr ar veļeni viss kārtībā nekas slikts nenotiks, bet ja nu notiek strāvas noplūde, tad var beigties bēdīgi. Protams, ja vīrs grib tikt pie jaunas sievas, tad zemējums ir lieks.

Re: Nezemēta ierīce sit pa nagiem
Autors: Agnam ()
Datums: 05/02/2020 19:15

Aizej līdz jaunajam elektrības skapim - pieslēdz vadu pie zemējuma un otru galu pie veļasmašīnas un gatavs, tikai cik metrus tagad ir jāstiepj un pa kurieni, jau man nav jausmas. Vārdu sakot, rīt būs meistars un redzēs ko saka.
@Minivat: Nesit korpuss, bet pats iekšējais bundulis. Kas liek domāt, ka ar slapjām rokā, ja nezini kas ir dvielis, ne mana vaina. Un mašīna ir pieslēgta tikai pie rozetes, pati mašīna nav pat ieslēgta, bet kā jau bundulis uzreiz var sist?

Re: Nezemēta ierīce sit pa nagiem
Autors: Minivat ()
Datums: 07/02/2020 23:44

Veļmašīna ir krāsota un krāsa darbojas kā izolators. Tāpat vadības pogas no plastmasas un arī nevada strāvu. Loģiski, ka pieskaroties korpusam nejūt 110V spriegumu, kuru rada nesazemēts radiotraucējumu filtrs. Toties bundulis ir tīra metaļa ar labu vadītspēju un pa to grābstaš ar slapja'm rokām. tapēc arī bundulis sit pa nagiem.

Re: Nezemēta ierīce sit pa nagiem
Autors: Elo ()
Datums: 18/02/2020 02:49

To Minivat.
Gribetos zinat ka dabūji tos maģiskos 110 V , laikam izdomaji ka ja divi vadi tad 220 jaizdala ar 2 :) :):)
Bet pēc pēc uzrakstitā, ka 110 V nav dzivibai bistami vispār pat nav vērts diskutēt.
Slikti, ka tikai tāds nejēga dod padomus citiem lietās par kuru vispār zināsanas nulle.

Re: Nezemēta ierīce sit pa nagiem
Autors: Minivat ()
Datums: 18/02/2020 08:28

Eko, paņem testeri vai multimetru un pamēri spriegumu uz datora, veļmašīnas vai citas elektroniskas ierīces, kurai paredzēts zemējums, bet tas nav pieslēgts un tad saki, ka es neko nezinu no elektrolietām. Būs liels pārsteigums, ka man ir taisnība. Skaidrs, ka ar tiem 110V nevienu nenositīs, jo cilvēkam bīstama ir strāva, nevis spriegums. Kaķi glaudot veidojas daudzi tūkstoši voltu un nekas, tikai smukas dzirksteles tumsā. Spriegumu uz korpusa veido divi traucējumu novēršanas kondensatori, kuri slēgti no fāzes un nulles vada pret zemējumu. Tie veido sprieguma dalītāju, kurš kāreiz dala barošanas spriegumu uz pusēm. Caur tiem kondensatoriem plūst ļoti niecīga strāv, kura nav bīstama cilvēkam, bet tikai nepatīkami kutina. Pietiek korpusu sazemēt, kā 110V pazūd saimniece var bez bēdu mazgāt veļu. Traucējumu filtru liek tapēc, lai neradītu radiotraucējumus kaimiņam klausoties radiouztvērēju. Reāli dzīvē ļoti daudz tiek izmantota nesazemēta tehnika, tapēc vidējos un garajos radioviļņos vairs neko nevar dzirdēt.

Re: Nezemēta ierīce sit pa nagiem
Datums: 18/02/2020 18:10

Minivat ir pilnīga taisnība - tieši tā tas arī ir.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
UHVmt

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727