UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 8
Re: LED lampas praksē
Autors: v_t ()
Datums: 28/03/2011 10:24

šeit diezgan izsmeļoši par spuldzēm: [www.aisbergs.lv]

Re: LED lampas praksē
Autors: Ārā snieg ()
Datums: 28/03/2011 12:24

Sveiki!

Es ilgi vēroju, kā attīstās šī LED tehnoloģija un gaidu kad parādīsies atbilstoša prece par atbilstošu cenu, jo kā sola ražotājs LED spuldzes kalpos 25 gadus tāpēc varbūt ir vērts pāris gadus pagaidīt.
Kā jau te ipriekš minēja tad krāsa jāizvēlas pēc kelvinem, dzīvojamās telpās ieteicams ~2700K.
Par cik dažādu tehnoloģiju spuldzēm elektroenerģijas patēriņš ir krasi atšķirīgs tad turpmāk izvēloties spuldzes es ieteiktu skatīties nevis uz vatiem (W), bet uz lūmeniem (lm). Lai vieglāk saprast cik lm spuldze jums nepieciešama neliels gaismas atdeves salīdzinājums:
1300-1400 lūmeni ir ekvivalenti 100W kvēlspuldzei,
920-970 lūmeni 75W,
700-750 lūmeni 60W,
410-430 lūmeni 40W,
220-230 lūmeni 25W.
Trešais parametrs kam vērts pievērst uzmanību ir staru leņķis. Atkarībā kādu apgaimojumu vēlaties, vai, lai tiktu izgaismots viens punkts vai vienmērīgi visa telpa.

Par cik mani personīgi interesē GU10 spuldzes, patreiz neesmu atradis sev piemērotu, jo ja ir pietiekoši daudz lūmeni (>350) tad gaismas krāsa ir jau virs 3500K, savukārt ar 2700K gaismas atdeve ir labi ja 200lm. Tāpēc turpinu pirkt halogēnās, kuras ik pēc 1/2 gada izdeg un jāpēr jaunas.


P.S. Esmu pircis dažas luminiscejošās spuldzes, tās der tikai garāžai vai arā apgaismojumam. Lai tādas lietotu dzīvojamo telpu apgaimojumam ir jābūt riktīgam mazohistam.

Re: LED lampas praksē
Autors: Daniliano ()
Datums: 28/03/2011 19:29

Nu jau kādu pusgadu lietoju GU10 ar 60 SMDLED diodēm(pēc vairākkārtējiem mēģinājumiem iesaku tieši SMD tehnoloģiju), 3000 kelvini gaisma. Lumenus nepateikšu bet efekts šķiet tāds pats kāds bija no 35w halogena tikai tēŗe 3-5W. Pirku Ebayā-viena spuldze ar visu piegādi uz manu pastu sanāca Ls 3,79. Latvijā cena šiem spīdekļiem ir NENORMĀLI liela. Virtuvē ir lustra, kurā deg 4 gabalas. Esmu ļoti apmierināts.

Re: LED lampas praksē
Autors: Terminators ()
Datums: 29/03/2011 15:13

Pamēģināju 4.5 vatīgo Osramu. Viena spuldzīte kaut kādi 12 LVL, tip dārgāk vairs nekur. Krāsa tip normālāka uz kastītes arī rakstīts 3000 K, bet halogēnajām tāpat patīkamāka. Spožums 170 lūmeni, gaišākas osramam pat piedāvājumā nebija. Nu tik pat labi es uz lustras varu uzsēdināt savu kaķi, lai viņš acis spīdina un būs tik pat gaišs kā ar to LEDu. Sāku iegūt pārliecību par šīs tehnoloģijas bezjēdzību šobrīd.

Re: LED lampas praksē
Autors: dzincha ()
Datums: 29/03/2011 15:37

Es gan esmu apmierināts ar cfl. OK varbūt varētu mazliet ātrāk iesilt, bet pēdējie osram dulux11w pa 3Ls 3 gab ir baig okay.
Vecās filas, tās silst ap 30 sek.
Bet nu ir bijušas lētās pa 1Ls gabalā ar zilu gaismu ( tās nosprāga pāris nedēļu laikā - kā vispār tādus mēslus var tirgot???) un kaut kāda grundig ar brūnganvioletu. Nu neko ieskrūvēju šo havajā.
Kaut kad bija izdegusi viena cfl un izlīdzējos ar 40w kvēlspuldzi - gaisma mazliet savādāka tomēr ir un iesilst momentāni.

Re: LED lampas praksē
Autors: ārā spī saule ()
Datums: 29/03/2011 15:43

Kā jau es rakstīju, vēl daži gadi jāpagaida, lai ši tehnoloģija attīstās. Terminators kad tu pirki savu Osramu? Pēc parametriem un cenas spriežot pir mpāris gadiem, jo šobrīd ir pieejami 390lm pa 8 LVL [www.lednet.lv]
, bet 3200K. Cerams pēc pāris gadiem būs noērkamas 2700k ar 400lm par cenu zem 10 Ls.

Re: LED lampas praksē
Autors: Terminators ()
Datums: 29/03/2011 16:02

> dzincha, nejauc divas dažādas lietas, Tu cik saprotu runā par parastajām ekonomiskajām spuldzēm, tām nav nekāda sakara ar LED.

> ārā spīd saule, šāda Osram kaķa acss [www.cenuklubs.lv]

Re: LED lampas praksē
Autors: m. ()
Datums: 29/03/2011 16:18

Tam Osram augshaa kkads paliels elektriibas paterinsh un cena kosmoss

Re: LED lampas praksē
Autors: uu ()
Datums: 30/03/2011 14:14

pa 9 ls gaismas plazā ir gu 10 6W (3 poverledi pa 2W). ir ok 50w vietā, pat spilgtākas.

Re: LED lampas praksē
Autors: uu ()
Datums: 30/03/2011 14:17

par tām lednet piedāvātajām parasto led spuldzēm var aizmirst. tā nav reāla alternatīva. jācer uz smd un powerled attīstību.

Pašreizējā: 2 no 8


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  ********   ******    **      **  ******** 
 **  **  **  **    **  **    **   **  **  **     **    
 **  **  **      **    **         **  **  **     **    
 **  **  **     **     **   ****  **  **  **     **    
 **  **  **    **      **    **   **  **  **     **    
 **  **  **    **      **    **   **  **  **     **    
  ***  ***     **       ******     ***  ***      **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727