UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Dokumenti :  Building.Lv Forums

Līgumi, tāmes, atļaujas, projekti u.c
mājas nodošana ekpluatācijā 2020 gadā
Autors: double99 ()
Datums: 18/10/2020 16:16

Labdien.
Pienācis laiks nodot māju ekspluatācijā, kura jau 10+ gadus ir apdzīvota, bet nav nodota. Nu precīzāk sakot pārdodot māju, bankai tas ir nepieciešams :))

Ir daži jautājumi..
Internetā esmu salasījies, ka ir nepiciešams skursteņslauķa atzinums, elektriķa atzinums un ēkas energoefektivitātes seritfikāts. Ar pēdējo es saprotu ir viss grūtāk, jo nepieciešams, lai māja atbilst 2020 gadam, kaut gan būvēta senāk, un teorētiski esmu dzirdējis ka reti kura iepriekšcelta māja šo var dabūt.
Vēl ir neskaidrības ar skursteņslauķa atzinumu, jo mājā ir dīzeļdegvielas apkure, un skurstenis ir vairāk kā "glušaks", kādi 2m virs jumta. Un kā vispār būt ar elektriķi? Ko tas pārbauda? Var nākties kaut ko pārtaisīt, ja nav pa jaunajiem standartiem?

Re: mājas nodošana ekpluatācijā 2020 gadā
Datums: 18/10/2020 20:59

Šobrīd tieši esmu ar šo jaut procesā, es gan ieteiktu sākumā sazināties ar sava novada būvvaldi un tur uzdot šos jautājumus, jo katrai būvvaldei ir savs reģistrs, kur viņi redz gan vai ir derīga būvatļauja, irsaskaņots projekts u.c.
Īsumā, ko prasa no manis(bet kā jau rakstīju, tad dažādiem novadiem un arī gadījumiem tas var atšķirties):
1. jābūt derīgai būvatļaujai, ja nav pagarināta, tad droši vien prasīs civiltiesisko apdrošināšanu, ko var saņemt pie jebkura apdrošinātāja
2. jābūt saskaņotam projektam
3. Pie VZD jāpasūta kadastrālās uzmērīšanas lieta
4. Elektriķis, skursteņslauķis(ja ir skurstenis izbūvēts)
5. pagaidu energoefektivitātes sertifikāts(var pasūtīt tikai tad, ja ir 3. punkts gatavs)
6. Atzinumi no visām tām institūcijām, kuras ir izsniegušas tehniskos noteikumus, kuri ir parasti iekļauti būvprojektā(vizbiežāk tie var būt Sadales tīkls, Latvijas gāze, lv ceļi), tos var dabūt vienkārši brīvā formā aizūtot e-pastu ar iesniegumu.
7. izpildmērījumu plāns - ēkas atrašanās vieta zemegabalā un kores augstums
8. Buvprojekta izstrādātāja atzinums, ka ēka uzbūvēta atbilstoši projektam
9. Iebūvēto būvizstrādājumu atbilstību apliecinošu dokumentāciju
10. Un visa beigās ir jāaizpilda noteitkas formas apliecinājums par ēkas gatavību ekspluatācijai un jāiesniedz Būvvaldē vai izmantojot [bis.gov.lv]

Es šobrīd esmu ticis tik tālu, ka jādabū 8. punkts, t.i. dzenāju rokā būvprojekta izstrādātāju un reāli nesaprotu kā dabon gatavu 9. punktu, jo ēku neesam būvējuši, tā iegādāta jau gatava(bet nenodota ekspluatācijā) no bankas, līdz ar to nav ne būvniecības žurnāla, ne aktu, nekā!

Re: mājas nodošana ekpluatācijā 2020 gadā
Datums: 18/10/2020 21:10

ā, jā vēl aizmirsu par
1. kanalizāciju, ja ir lokālā, tad tā bija jāreģistrē novada reģistrā
2. Līgums ar atkritumu izvedēju

PS te es protams nerunāju par tādām lietām, kā karoga kāta turētājs, ir gatava vismaz viena sanitārā un viena dzīvojamā telpa, pilnībā pabeigta fasāda un apzaļumošana. t.i. par tām lietām, kurām vienkārši ir jābūt, lai vispār varētu nodot ekspluatācijā, bet cik zinu kautko no šī var ielikt arī pie nepabeigtajiem darbiem, bet par šo ļoti precīzāk neko nepateikšu.

Un neceri, ka tas ies ātri, ja ļoti centīsies, tad 2-3 mēnešos dabūsi gatavu, bet tad arī daudzkas būs jādara paralēli.

Re: mājas nodošana ekpluatācijā 2020 gadā
Autors: jtdesign ()
Datums: 19/10/2020 09:29

Mārim recpect!

9. Parasti tie ir veikalu čeki, pavadzīmes un nopirkto materiālu pavaddokumentācija (sertifikāti utt.). Nekādu žurnālu, aktu utml. privātmāju būvniecībā parasti nemēdz būt.

Neliela, bet visiem labi zināma problēma - pirms 10 un vairāk gadiem bankas "lika virsū" valstī esošajai būvniecības likumdošanai (tirgoja un finansēja nelikumīgu būvniecību vienā laidā). Šodien šī attieksme ir nedaudz mainījusies un jau parādās, ka banka ir tie, kas kaut ko prasa ievērot.Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
tyKxm

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727