UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Iekšdarbi :  Building.Lv Forums

Apdare, krāsošana, flīzēšana u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12345
Pašreizējā: 5 no 5
Re: Kā pareizi izbūvēt silto grīdu?
Autors: Zet57 ()
Datums: 26/06/2020 12:24

Gluži tik vienkārši nebūs.. Siltajām grīdām ir nepieciešama noteikta siltumnesēja temperatūra, kuru nevajadzētu pārsniegt (parasti līdz 40 grādiem), lai būtu iespējams pa grīdu komfortabli staigāt (lai nav pārāk kasrsta), kā arī grīdas ūdens caurules nav paredzētas augstu temperatūru (kā piemēram radiatoros 60-70grādi) ekspluatācijā..

Lai nodrošinātu šo temperatūru ir nepieciešams jaucējmezgls, kurš sastāv no sūkņa un trīsceļu vārsta. Trīsceļu vārstam ir pievienota turpgaita no katla, caur vārstu tā aiziet tālak uz grīdām, un atpakaļgaita. Vārsts lielāko daļu siltumnesēja ņem no atpakaļgaitas (cirkulē un liekā atpakaļgaita aiziet uz katlu), kad temperatūra sāk kristies, tas paver vaļā turpgaitu no katla (vai akumulācijas tvertnes) puses un ielaiž karsto siltumnesēju maģistrālē uz kolektoru, tādā veidā uzturot iestatīto temperatūru grīdām (temperatūru iestata uz paša vārsta. Vārstam ir temperatūras mērītājs, kas mēra siltumnesēja temp.)

Ar cietā kurināmā katlu ir tā, ka jāskatās, kāda ir katla minimāla darba temperatūra, parasti tā ir ~60 grādi. Ja katlu darbina uz zemāku temperatūru, katls ātri aizaug un smird, tāpat arī dūmvads. Viss pilnībā neizdeg, kondensējas un tad tek un smird..

Bet redz, siltajām grīdām tā darba temperatūra ir zemāka par 60 grādiem, tāpēc būtu vēlams izveidot akumulācijas tvertni. Akumulācijas tvertne nodrošinātu to, ka katls pastāvīgi strādā nepieciešamajā darba temperatūrā (katlam veido savu cilpu, kurā cirkulē siltumnesējs temperatūrā, teiksim 75 grādi, cirkulācijai arī izmanto to katlā iebūvēto sūkni + arī uzstāda trīsceļu vārsta jaucējmezlglu, kas uztur katla temperatūru.. lieko siltumu vārsts laiž uz akumulācijas tvertni un lādē to, un ielaiž no akumulācijas tvertnes apakšas vēsāku siltumnesēju uz katlu). Tālāk no akumulācijas tvertnes seko jaucējmezgls siltajām grīdām. Kad akumulācijas tvertne ir uzlādēta, teiksim ~85 grādi viss tilpums, kurināšanu pārtrauc, atslēdz katla cilpas cirkulāciju, lai tā lieki nedzesē siltumnesēju (jo katls jau vairs nekurinās) un siltās grīdas joprojām turpina sildīt ņemot ūdeni no akumulācijas tvertnes...

Vienīgie mīnusi akumulācijas tvertnei ir izmaksas un vieta, kuru tā aizņemt... Domāju kādi 800L būtu kaut cik normāls tilpums, lai varētu panākt labu efektu. Ideāli jau kādi 1200-1500L

Es Tev iesaku skatīties daudz video par šo tēmu, ja pats vēlies visu likt kopā un sāksi saprast, kā tas viss notiek. Ja saproti krievu valodu, tad ļoti pamācoši video ar visu teoriju ir youtube kanālam " Тепло-вода ". Gan par siltajām grīdām un jaucējmezgliem, gan akumulācijas tvertnēm u.c. ar apkures sistēmām saistītiem jautājumiem. Galvenais tiešām izanalizēt vairākus video, nepieņemt par galējo variantu primo shēmu, kuru redzi.. Vajag padomāt, kas derētu tieši Tavā gadījumā. Ar laiku sāksi pats saprast, kas strādātu un kas nē, visiem video nevar ticēt. Тепло-вода gadījumā vēl neesmu redzējis, ka viņš stāstītu pilnīgas muļķības.

Re: Kā pareizi izbūvēt silto grīdu?
Autors: binary ()
Datums: 10/08/2020 06:03

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Neredzu iemeslu kāpēc būtu jāpilda ūdens caurulēs
> pirms betonēšanas. JA tev nekādi savienojumi grīdā
> nav un tikai gali torčī ārā pie kolektora, tad tur
> nekādu ūdeni nevajag. Ja kāds domā, ka betons to
> cauruli saplacina, tad tas ir galīgi garām. Godīgi
> sakot pirmo reizi dzirdu, ka kāds tā darītu. Ok,
> ieliet jau var, tas par sliktu nenāk, bet parasti
> jau lej pakāpeniski, un piekolektora attiecīgi
> slēdz visas vienā piegājienā, kad visas grīdas
> pabeigtas. Tad arī smuki tās iebetonētās caurules
> var pie kolektora pielocīt pareizajā garumā. Kad
> tur viss vēl ļurkājas - nav strādāšana.

Nu tu pirmo reizi dzirdi, es gan to ne vienu vien reizi esmu dzirdējis / lasījis.

Par cauruļu ļurkāšanos - man grīdu izbūve vēl priekšā (cerams, pēc 2 mēnešiem varētu būt), tāpēc pagaidām nav pilnīgas pārliecības, kā tas notiks, bet pieļauju, ka "līkuma veidnis 20mm" varētu to ļurkāšanos novērst vai vismaz samazināt, vērst pareizajā virzienā.

Re: Kā pareizi izbūvēt silto grīdu?
Autors: binary ()
Datums: 10/08/2020 12:26

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Kā te pareizi raksta, armatūras siets, tam piesien
> cauruli ar soli teiksim 15cm ir ok, caurule kādu
> nu tur esi izvēlējis pex vai plastmasu (ar pexu
> man šķiet ērtāk strādāt, locīt), tad sietu ar
> caurulēm pacel uz disanceriem ~2cm (lai neguļ uz
> putika) un tad betonē ar kādu no metodēm vienā
> piegājienā.

Kāds pamatojums sieta celšanai uz distanceriem? Kā tas ietekmē Estrich slāņa biezumu? Cik ir lasīts, tad Estrich gadījumā armatūra nepieciešama nevis izturībai, bet tikai cauruļu fiksēšanai, turklāt ir lasīts arī par kaut kādu minimālo Estrich slāņa biezumu virs caurulēm. Sanāk, ka tā sieta pacelšana drīzāk traucē nekā palīdz.

Armatūras sieta vietā var likt rūtaino foliju un stiprināt caurules ar tackerskavām.
@#$%& folija maksā €35 / 50m2
Tackerskavas ir dažādas, es uz 105m2 ņēmu 7 pakas KAN-THERM E-100112 (L=55mm 14-18mm caurulēm), bet jārēķina pēc cauruļu garuma. Pagaidām nav ne jausmas, pietiks vai būs jāpiepērk.
Teorētiski skavu stiprināšanai vēl var nomā ņemt "pistoli", lai nav jārāpo, bet kādā būvniecības blogā cilvēks rakstīja, ka var iztikt arī bez tās "pistoles".

Re: Kā pareizi izbūvēt silto grīdu?
Autors: agrais ()
Datums: 10/08/2020 13:23

Nevajag Estrixam nekādus distancerus, metala siets tikai priekš cauruļu piestiprināsanas.Jau pēc pasa Estrix tehnoloģijas tados 2cm zem sieta nemaz normali nevar masu ierīvet.tas jau nav kā šķidrais betons....

Iet uz lapu: Iepriekšējā12345
Pašreizējā: 5 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Pievienot failu ziņai
  • Atļauts pievienot sekojošu tipu failus:
  • Pievienotie faili nedrīkst pārsniegt:
  • 5 more file(s) can be attached to this message
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
E7DUM

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727