UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Droša putuplasta piebetonēšana āra apstākļiem
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 13/10/2009 09:15

Atsevišķās vietās ap pagraba durvīm gribu jau betonēšanas laikā no ārpuses pielipināt ekstrudēto Basf (ar gludu virsmu).
Kā to labāk izdarīt?
Idejas:

1) neatkarīgi no tālākā var ielikt Ivara minētos dībeļus:
[www.building.lv]

2) kautkā veicināt betona pielipšanu gludajai virsmai, iepriekš noklājot to ar:
a) īpaši putuplastam domātu līmi. sto minētā Düfa pretpelējuma
[www.building.lv]
laikam nav šī:
[www.failiem.lv]
b) atšķaidītu elastīgo flīžu līmi? Savulaik esmu līmējis flīzes ar Knaufa Flekso Kleberi, tiesa, nevis pie gluda, bet ar karstu drāti griezta zilā Dow.
c) plāksni nokodināt ar acetonu un virsū universālo lateksa līmi Polyline Super. Nav gan pārliecības, vai acetons šo netaisa klīsterī, tāpat arī, cik viņa vairs līp pie betona, kad jau paspējusi apžūt.

Re: Droša putuplasta piebetonēšana āra apstākļiem
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 13/10/2009 10:03

Acetons pilnīgi atkrīt, uzreiz varu teikt, lieks piliens, un tas izšķīst plāksnei cauri, radot caurumu.
Vispār brīnumus gludu virsmu līmēšanai dara knaufe betokontakc. Viņu parasti mālē uz gludām virsmām, kuras grib, piem., flīzēt. Pac esmu redzēji, flīze uz flīzes un flīze uz laminētā finiera. Nomālē ar betokontaktu - tā ir šķidra stipra līme ar kvarca graudiem iekšā, nožāvē, virsma sanāk kā smilšpapīrs. Pie tāda cementa tipa flīžu līme ļoti labi līp un turas.
Varbūt to pašu var darīt ar puķiku - nosmērē viņu ar knaufu, nožāvē, un tad lieto betonēšanai, domāju betons lips labu labi.

Re: Droša putuplasta piebetonēšana āra apstākļiem
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 13/10/2009 11:22

"Knauf Betokontakt - saķeres uzlabotājs starp apmetumam nepiemērotu pamatni un uzklājamo apmetumu. Gruntē MINERĀLAS pamatnes ar zemu ūdens uzsūkšanas spēju un vāju saķeri pirms tālākas apstrādes."
Acetonu varbūt tomēr pamēģināšu, ievērojot principu "Eži dara uzmanīgi". Ieliešu logu tīrāmā šķidruma spricējamā pudelē.

Re: Droša putuplasta piebetonēšana āra apstākļiem
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (80.232.161.---)
Datums: 13/10/2009 11:23

Tu runā par tālāk apberamu sienu vai arī tā paliek redzama. No teksta tas nav skaidrs, jo apberamai sienai līmē ar ko gribi, tev grunts radītais spiediens to plātni noturēs vietā. Ja gribi uzreiz iebetonēt, tad labāk sēņveida plastikāta dībeļus un kopā ar cementa pienu tev tās plātnes noturēs pietiekoši vieglajai apdarei.

Re: Droša putuplasta piebetonēšana āra apstākļiem
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 13/10/2009 11:34

Tur, kur būs grunts, putuplastu gar sienu nelikšu, lai pagrabam piesaistītu arī grunts termomasu. Virs pārseguma gan (vai keramzitu, vēl neesmu izšķīries), bet tur nekas pa gaisu turēs spiediens. Minētās plāksnes likšu ap durvīm, kuru stenderēm tuvā zona eksponēsies ziemas aukstumā, tāpat kā vasar's karstumā. Ak putuplast, ak putuplast, tev' aplikšu ar flīzēm. Ceru, ka izturēs sitienu pa kanti ar spaini...

Re: Droša putuplasta piebetonēšana āra apstākļiem
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (80.232.161.---)
Datums: 13/10/2009 12:07

taisi labāk apmetumu, tad to varēsi vienkārši salabot.
Ja pagrabam gribi iesaistīt 'termomasu'tad uz pārseguma ber 15..20cm smiltis vai māla klonu. Uz tā siltumizolāciju ~5..10cm biezumā ar grīdu.

Re: Droša putuplasta piebetonēšana āra apstākļiem
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 13/10/2009 12:30

Nu flīzes glancēto daļu vai laminēto finieri, vai OSB tā īsti par minerālu virsmu nevar uzskatīt - tā vairāk ir gluda virsma, pie kā nekas sakarīgs nelīp. Nekādas maģijas tur nav - tas betokontakc vienkārši līp pie visa - tā principā ir parasta grunts (lasi - šķidra līme) ar smilšu piejaukumu.
Vēl variants- ar līmi, kas pārdoddas jebkurā veikalā, kas paredzēta putoplasta līmēšanai, pielīmēt kaut kādus pašizgudrotus enkurdzelžus vai plastmašus, kas smuki turētos betonā.

Re: Droša putuplasta piebetonēšana āra apstākļiem
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 13/10/2009 13:28

Pameklēšu (Depo, Kuršos) 1 litru tā Betonkontakta un pamēģināšu.
Flīze (Brocēnu plikās garenās, ar kuru strēmelēm taisījos arī blīvēt starp krāsns ķieģeļiem, laikam vairs nav, būs jāpērk Depo poļu) manuprāt tomēr izturīgāka par apmetumu, izņemot varbūtību, kad aiz viņas tiek ūdens (*), sasalst un atplēš. Ja dabūs triecienu, nokritīs viena vai dažas, galvenais, lai neatdalās putuplasts ar visām flīzēm vai apmetumu.
Termomasas ceru, ka pietiks no apakšas un sāniem, lai vēl virsū lieku kaudzi nebērtu. Grīdas nebūs, virsū augs zāle. Gan tāpēc, ka, ja izdosies, pārsegums nebūs gluži taisns, gan arī tāpēc, ka konkrētajā vietā ne pārāk gribētos bojāt ainavu.
* - virs vertikālajām ieejas durvīm un kāpnēm ziemā laikam būs jātaisa vēl vienas gan ne gluži tik stāvas, tomēr līdzīgas durvis/vāks kā filmā "Tikšanās vietu mainīt nedrīkst"
[img.photobucket.com]

Re: Droša putuplasta piebetonēšana āra apstākļiem
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 13/10/2009 20:07

Uz Knauf Betonkontakt spainīša izlasīju - "iekšdarbiem". Lubānas ielas Depo (atšķirībā no Berģiem) atradu vismaz 4 veidu līmes putu polistirolam. Lielākajai daļai bija uzrādīts iekšdarbiem vai nekas. Nopirku Artelit WB-570 (acrylic emulsion based) iekšdarbiem un ārdarbiem. Šovakar vēl nemēģināju uztriept, jo < 5°C.Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
DHV6H

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727