UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 3 no 4
Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: Opelcorsa (185.220.100.---)
Datums: 01/07/2021 10:45

Jautājums posta autoram cik samaksāji par BK?
Ja kaut kādu minimumu tad jau papīru ir daudz priekš minimālas samaksas. ja samaksāji daudz tad varēji vēl dažus plānus palūgt klāt lai pietaisa, man tā bija.

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: TomsC (46.109.70.---)
Datums: 01/07/2021 14:01

Jautājums kas ir dārgi un kas nav dārgi ?
Man AK daļu un BK daļu taisa viens un tas pats kantoris!
Nezinu kas privātmājai skaitās dargi un lēti! Ar cikiem esmu runājis un teicis cenu, reakcijas ir bijušas visādas! citi saka dārgi, citi saka lēti!

Kaut ko būvēju arī ES!
[cietviruligzda.wixsite.com]

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: Toms. (213.226.141.---)
Datums: 06/07/2021 14:34

Turpinot!

Radās jautājums pēc tam kad ieraudzīju FBS bloku pārlaustu uz pusēm!

Blokā kuru es redzēju nebija iekšā armatūras! Tāpēc jautājums ir Jums-vai visos FBS blokos nav armatūras?

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: TomsC (85.254.74.---)
Datums: 23/09/2021 22:28

Sveiki visiem!

[photos.app.goo.gl] - pēdējā bildē redzami ielietie pamati!

Pastāstīšu īsumā rezultātu, Pie kāda kopsaucēja beigās nonācām ar arhitektu!

1.- Par armatūru pamatos! Konstruktorei uzdevu jautājumu, "kāpēc lentveidu pamatos ir vajadzīgs tik daudz armatūras, bet pamatos no FBS blokiem Armatūras vajag tikai nedaudz!" Konstruktore mirkli apdomājās un pateica, ka padomās vēl! Rezumē beigās vienkārši samazināja armatūru daudzumu!

2.- Dzelzbetona kolonas! Konstruktorei uzdevu jautājumu, "kāpēc mājas galos vajag divas dzelzbetona kolonas , ja mājas sienas ir savienotas kopā ar 45 x30 cm lielu dzelzbetona monolīta joslu?" Konstruktore mirkli apdomājās un pateica, ka padomās vēl! Rezumē beigās atstāja tikai divas dzelzbetona kolonas, kas ir mājai pa vidu!

Kaut ko būvēju arī ES!
[cietviruligzda.wixsite.com]

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: TomsC (85.254.74.---)
Datums: 23/09/2021 22:39

Jautājums par esošajiem pamatiem!

Vai es drīksu piebērt pamatus un blietēt tikai sākumā no ārpuses, iekšpusitikai pēc tam? Blietējot smilšu radītais spiediens nelauzīs pamatu sienas?

Tā vēlos darīt, jo gribu visu smilti ko izraku pēc iespējas vairāk sabērt no ārpuses, un pēc tam parpalikumu iekšpusē, tā man būtu viegi aprēķināt cik daudz vajadzēs pievest smiliti! Un pievestā smilts būtu piemērotāka pamatu iekšpusē!

Kaut ko būvēju arī ES!
[cietviruligzda.wixsite.com]

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: Sqq (85.254.74.---)
Datums: 24/09/2021 00:04

Ņemot vērā pamatu nelielo augstumu, konfigurāciju plānā, pēdas esamību, stiegrojuma jūru, satraukumam nav pamata.

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: Aldiss (195.122.12.---)
Datums: 24/09/2021 09:27

Pirms aizbēršanas tā kā vajadzētu uzlikt pamatiem vertikālo siltumizolāciju, ja tāda ir paredzēta, vismaz virszemes daļai un kādus x cm zem plānotā pagalma līmeņa. Arī elektrības, ūdens, kanalizācijas pievadus iekārtot, lai vēlāk gar pamatiem nav jārušinās.
Bet citādi- pamatus piebērt var bez bažām. Blietēšana vēlama, bet ne obligāta- - laiks visu saliks pa vietām, tā tomēr ir ārtelpa - lietus, sniegs sablietēs.

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: deformacijas šuve (86.106.103.---)
Datums: 24/09/2021 11:13

Jāskatās cik kūkumojoša grunts - ja iekšpusi neaizber, var sasalt un izcilāt. Neaizbērtu iekšpusi uz ziemu nevajadzetu atstāt, a tā, protams, nekas jau nenotiks, nekādus pamatus smiltis neielauzīs, bliet'ēt no ārpuses ir naudas izmešana vējā, laiks pieblietēs, zem kādas sensitīvākas vietas ārpusē var selektīvi pieklapēt ar vibro kāju, kad vajadzēs kaut kad. Kāja dziļi ņem, caur šķembu slānīti vispār virs 50 cm.

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: deformacijas šuve (86.106.103.---)
Datums: 24/09/2021 11:23

Nu vēl jāapdomā drenāža, kamēr nav aizbērts ciet. Jaskatās, cik slapja vieta, un, vai ir kaut kāds zemāks placis, kur novadīt. Lietus ūdens nno jumta jau kaut kur būs jāliek. Tagad var nopirkt vienkāršas dernāžas caurules ar filtŗējošo elementu un iemest pa perimetru, katrā stūrī iemest kādu skataku. Kritums ir 1:200 literatūŗā, tādad 5 cm uz 10m.

Pēc bildēm jau nevar redzēt, vai vieta nav kaut kur, kur no augstākas vietas virzsemes ūdeņi tek. Ja māja nav augstākajā vietā, tad tā būs problēma un drenāžu iemest labāk kad viss atrakts.

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: Mr. (78.84.120.---)
Datums: 24/09/2021 15:49

Komentārs par jautājumiem konstruktorei labs :) Tieši arhitektu un konstruktoru nekompetence ir pamatā lielajām būvniecības izmaksām.

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: TomsC (213.226.141.---)
Datums: 24/09/2021 21:13

Protams pamatus siltināšu gan vertikāli, gan horozontāli, un tiks nosmērēti ar hidroizolāciju!

Iekšpusi noteikti aizbēršu šogad!

Tiks arī ierakti elektrības vadi un ūdensvads!

Jautājums par drenāžu un lietsūdeņiem! Cik dziļi ir vēlams ierakt caurules ? Gruntsūdens sākas ap 1m ! Zemes gabals atrodas uz līdzenuma, Zemes gabal galā ir tāds pašvaks grāvis, man pašvaldība neļāva pašam viņu iztīrīt un izrakt dzilāku, ja drīkstētu , tur ļoti forši varētu novadīt lietsūdeļus. grāvies ietek vietējā pažardīķī.
[photos.app.goo.gl] (beldē brūnā strīpa ar tas grāvis!)

Kaut ko būvēju arī ES!
[cietviruligzda.wixsite.com]

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: Aldiss (81.198.244.---)
Datums: 24/09/2021 21:43

Tavai mājai nav pagraba, tā atrodas līdzenā vietā un cauri pamatiem netek kalnu strauts un nav paredzama virszemes ūdeņu skalošanās, jo būsi izbūvējis notekas un drenāžu. Un tagad padomā loģiski - kāda jēga ir, kā pats raksti, "hidroizolācijas smērēšanai"? Vai uzziežot hidroizolāciju vienā vai abās pusēs, pamatos būs kaut par vienu gramu mazāk mitruma nekā bez? Vai hidroizolāciju jau esi ielicis zem pamatu pēdas un kapilārais mitrums necelsies pa betonu uz augšu no pamatu pēdas?

Un pat, ja pamatos būs par divi grami vairāk mitruma, kā tas tev traucēs?

Mans ieteikums-netērē laiku pamatu vertikālai hidroizolācijai, bet ietaupīto naudu izmanto jēgpilnāk, ja nav ideju kur, kaut noziedo Rīgas dzelzceļa stacijas tuneļa bomzim.

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: Aldiss (81.198.244.---)
Datums: 24/09/2021 21:58

Vertikālo hidroizolāciju ir jēga likt:
1)pagrabu, puspagrabu gadījumos
2)vietās ar reljefu, kalnu nogāzēs, kur iespējama virszemes un pazemes ūdens plūsma no augšas,arī avoti.
3)pilsētās,ielu, trotuāru malās-virszemes ūdeņi un sāls.

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: Aldiss (81.198.244.---)
Datums: 24/09/2021 22:17

Plus vēl viens gadījums, kad vertikālajai hidroizolācijai varētu būt jēga-
4) tuvumā esoši lieli koki, krūmi. Saknes neieaug (vājā) betonā.
Tagad gan lielākoties izmanto ļoti labu betonu + putuplastu pamatos un tas nav aktuāli.

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: TomsC (213.226.141.---)
Datums: 25/09/2021 08:31

ALDIS---> Es tev pilnībā piekrītu, esmu tieši ar nekad nesmu sapratis to loģiku, kā hidroizolācija var palīdzēt ja viņu nenosmērē no visām pusēm! Bet tākā nēsmu celtnieks un arī nēsmu mācījies par to Es daru kā man citi iesaka! Tākā esmu jau nopircis un citur man viņu nav kur likt, būs vien jānosmērē!

Lietus ūdeņus es novadīšu, bet par drenāžu vēl domāju. Tākā man tur ir smalka smilts (tiešām smalka) un cik esmu lasījis drenāžas tā pat ar smalko smilti aizaug diezgan ātri! Liekas, ka nebūs nekādas jēgas!

Kaut ko būvēju arī ES!
[cietviruligzda.wixsite.com]

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: Sqq (85.254.75.---)
Datums: 25/09/2021 20:55

Ja man butu izvele darit vai nedarīt bezjedzigu darbu turklat vēl šķērdēt materiālu, es izvēlētos nedarīt. Tad lietderīgāk pāris stundiņas nosnausties.

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: Aldiss (81.198.244.---)
Datums: 25/09/2021 21:18

>>Es tev pilnībā piekrītu, esmu tieši ar nekad nesmu sapratis to loģiku, kā hidroizolācija var palīdzēt ja viņu nenosmērē no visām pusēm! >>

Es uzskatīju 4 gadījumus, kad būtu lietojama vertikālā hidroizolācija. Citādi var tikai priecāties par melno krāsu.

Pieņemsim, ka pie mājas audzēsi dižozolu un hidroizolācija sargās māju no sakņu ieaugšanas pamatos.

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: TomsC (213.226.141.---)
Datums: 13/10/2021 16:21

Saite uz pamata plānu- [photos.app.goo.gl], ar sarkanu ir apvilkts cokola pīrāgs! Gaiši zaļā krasa norāda aptuveno melnzemes līmeni. tumži zaļā līnija norāda delzbetona pamata augstumu! Starp melnzemi un dzelzbetonu aptuveni būs 8cm ! Pēc rasējuma gazbetona bloka pirmie 12 cm veido cokola stāvu, no ārpuses cokols būs nosiltināts ar 10cm xps (plus vel cokola daļa nosmērēta ar hidroizolāciju) un no iekšpuses starp estrich grīdu un gazbetonu vis ticamāk likšu 20mm biezo xps ,lai mazinātu aukstuma tiltiņu! Mājas fasāde būs siltināta ar 150mm akmens vati ko aizsargās ventilējamā fasāde! Ap visu māju būs viena daļa bruģis un otra daļa terases dēļi!
Gazbetonam kur ventilēties paliek 8cm .

Jautājums- Vai šai gadījumā gazbetona pirmajai rindai var notikt kas slikt? Vai gazbetonu ietekmēs ārējie laikapstāķli? Vai dazbetons spēs izdalīt mitrumu kas ir no ražošanas, buvniecības procesa un perioda kad dzivosim ? Vai gazbetons ventilēsies pietiekami ? Vai ziemā gazbetonā nebūs par daudz mitruma?

Gribētos dzirdēt vel kādu viedokli par cokolu ko būvkonstruktore man ir izveidojusi?

Pamati ir ielieti jau, bet natstāj doma , ka vajag gazbetona cokola daļu uzbetonēt no betona!

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: Aldiss (195.122.12.---)
Datums: 13/10/2021 16:53

Par vertikālās hidroizolācijas nepieciešamibu ir daudz rakstits šajā forumā. Ja nav kur likt naudu, vari "smērēt", kā jau pats raksti.
12 cm cokolam līdz gāzbetonam ir pamaz, bet ja ir labas pārkares un centīgi šķūrēsi saputināto sniegu nekas slikts nenotiks,
Skatos, grīdas siltumizolācijā (?) ir ielikti tikai 20 mm kaut kāda materiāla. Grunts temperatūra būs ap 7-10 grādi, attiecīgi tik silts vai auksts būs savienojuma vietā grīdai ar sienu.

XPS putuplasts pie gāzbetona bloka no ārpuses ir aplama doma - žūšana uz āru būs =0.
Ja doma, ka no mitruma pasargāsies ar vertikālo hidroizolāciju, tad tas ir aplami - tā pasargā no ūdens plūsmas, mzliet no kapilārā mirtuma un tikpat kā nemaz- no ūdens tvaiku veidā,

Vai pareizi saprotu, tad grīdā nav paredzēta siltumizolācija?

Re: Pamati un dzelzbetona kolona!
Autors: TomsC (213.226.141.---)
Datums: 13/10/2021 20:43

Grīdai bus 2x 50mm XPS Vai arī kas līdzvertīgs ar parasto putaplastu!
20mm XPS likšu iekšpusē starp estrich grīdu un sienām!

Principā esmu jau pieņēmis lēmumu pamatus pacelt 15cm ar betonu!
Bus jauzdot jautājums manai BK daļas izstrādātājai! Kāpēc viņa izvēlējās cokolā likt gazbetonu, ja to pat neiesaka Bauroc pārstāvji!

Pašreizējā: 3 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   **     **   *******   **     **  **     ** 
 **    **  **     **  **     **  ***   ***  **     ** 
 **        **     **  **         **** ****  **     ** 
 **        **     **  ********   ** *** **  **     ** 
 **         **   **   **     **  **     **   **   **  
 **    **    ** **    **     **  **     **    ** **   
  ******      ***      *******   **     **     ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727