UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Mūra pagrabs ar ķieģeļu velvi
Autors: Rudenis (90.133.41.---)
Datums: 26/05/2020 12:19

Sveiki!

Esmu uzsācis atjaunot 40 kv.m. plašu mūra pagrabu, kam ir sarkano ķieģeļu velve, izbūvēts 1887. gadā. Uz pagraba atrodas neliela klēts ar vienslīpu jumtu, šķūnis ap 65kv.m. Pagraba 1 sāns un gals ir pret nokalni, otra daļa atvērta ar mūri.
Pakonsultējos ar praktiķiem un teorētiķiem, bet pie skaidras atbildes kā pareizāk rīkoties neesmu nonācis.

- Atraku pagrabā zemes segumu (apm. 30- 40cm kārtu) ar domu pēctam bērt šķembu, pieblietēt, smilti un betona grīdu. Taču pēc dažām dienām parādijās ūdens peļķes (līdz potītei). Jautājums- vai vajag rakt drenāžu un censties izvadīt jeb var provēt ar šķembām un smilti, kas vadīs ūdeni?

- Pie pagraba ieejas ir 2 kļavas, ap 20-25m augstumā, stumbri tieši blakus pagraba mūrim, ir skaidrs ka jāzāģē nost, bet vai pēctam ar ekskavatoru mēģināt maksimāli apstrādāt celmus vai tomēr atstāt celmus, lai paši savā garā nobeidzas ar visu sakņu sistēmu? Nav skaidrs kā saknes ietekmēs pagraba mūri. Baile par to ka kokam nopūstot arī pagraba mūris var nostaigāt un skaistā ķieģeļu velve iegāzīsies jeb viss darbs vējā.

- Klēts no pagraba augšas ir jāņem nost un vietā visdrīzāk ies koka karkasa ēka, kā pareizāk būtu stiprināt vecos mūrus? Uz viņiem var krāmēt jaunu dzīvojamo platību, jo nav skaidrs ko pagrabs ar velvi grib un spēj paciest

Iespējams ir kādas domas kā prātīgāk rīkoties pie dotajiem lielumiem?

Re: Mūra pagrabs ar ķieģeļu velvi
Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 26/05/2020 14:06

Tai velvei var tanku virsū uzlikt un nekas nenotiks. Pārējam jātaisa apsekošanu, Daļēji var pats veikt (fiziskā darba daļu) - sarakst šurfus interesējošajās vietās, tad sabildēt, samērīt. Arī kļavu saknēm (patirpini kādu arboristu vai citu koku specu, kā tur vai vismaz gugli pamoci). Ekskavatora vietā gan mobilais šķeldas smalcinātājs var būt noderīgāka ierīce.

Ūdens ir tāda brīnumaina lieta, kas dažreiz mēdz pats pazust, bet paļauties uz to nevajadzētu. Ja vien pagrabā nepūdēsi sierus kādā speciālā tehnoloģijā, kam vajag peļķi grīdas vietā, no ūdens jātiek vaļā.Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
Hw9dG

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727