UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 6 no 8
Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: Jampadracis (neīstais) ()
Datums: 24/01/2020 09:50

Piekrītu Pašdarbniekam - šito nesaprotamo "puvekli" vaidzētu novākt.

Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: SerViss ()
Datums: 24/01/2020 10:03

Bilde 2-3-sd.
Stipri norāda, ka plaisas saistītas ar monolītās pārsedzes veidošanās procesu. Tas 8 metru garais vienlaidu betons cietēdams pirmajās dienās (pēc izžūšanas un kapitālas saķeršanās ar augšējo gāzbetona rindu) ir locījies kā kāpurs veidnī vai kopā ar veidni, saraujoties īsumā un palaikam uzmetot kādu kūkumiņu. Viņš sākotnēji sev ir pierāvis klāt trīs augšējās gāzbetona joslas (pimajā postā bija minēts, ka salīšanas dēļ tur varētu būt sliktāks kontakts). Pēc tam trešā un pēc tam otrā gāzbetona josla vēlāk atdalījušās pašsvara ietekmē. Plaisas gāzbetonā norāda, ka līmes ķīmiskās iedarbības dziļums uz to brīdi ir bijis 1-2 cm dziļumā, kur risinājušies ķīmiskie procesi un gāzbetons ir bijis "visjēlākais".
Tāda sanāk animācijas filma. IMHO

Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: SerViss ()
Datums: 24/01/2020 11:17

Krūmu eksperta slēdziens. DDDD
1. Monolītā josla nav pa visu perimetru, tādēļ radusies lokāla spriedze atsevisķai mūrējuma daļai.
2. Salijušajai horizontālajai joslai zem trešās rindas ir bijis visvājākais kontakts, un no tās sācies atdalīšanās process.

Kā tās plaisas izskatās no telpu puses?

Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: Jampadracis (neīstais) ()
Datums: 24/01/2020 14:55

Nu, ja tas nomierina - man ļoti līdzīga situācija. Tas pats rozā gāzbetons, viss tikpat slapš, sasaistošo joslu pa perimetru arī neliku - tikai zem mūrlatas. Atšķirīgi ir tikai 2 faktori. Es sev ieliku armatūru stūros rindā tieši zem monolītās joslas un mūrējums biš zolīdāk izskatās.

ā un vēl viena atšķirība - plaisu nav! Tieši vakar vēl paskatījos pēc šīs diskusijas, kautkā sabijies biju :)

Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: Klauns ()
Datums: 03/02/2020 02:03

Nost neko nejauks - viens ir materiāls, kas gan jau ir daži simti, otrs ir laiks, kas ir vēl vērtīgāks.

Sev, sev ceļ... tāpēc jau tā sāp sirds :D

Smuki neizskatās šobrīd, bet jumts būs uz krēsla, viss tur sasiesies krustu šķērsu... plaisas pafrēzēšu lielākas, aizmālēšu kārtīgi ar līmi... iekšā siets, ārā vate un siets... diez vai mums būs tādi tornado, lai jumtu ar visām tonnīgajām monolītajām joslām nonestu.

Un lai arī cik skaties un lasi, nekad bez īpašas izglītības neiedomāsies, ka sū#a betons šitā var saplēst mūri. Bet no otras puses uzreiz atceros - ne pa velti betonējot grīdas, paredz deformācijas šuves.

Galvenā atziņa tomēr ir viena - to monolīto jostu, ja ne pa visu perimetru vajadzēja, tad vismaz metru, divus uz blakus sienām uzlaist.

Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: Klauns ()
Datums: 03/02/2020 02:14

Mūrējums, kas izskatās zolīdāk... izklausās stipri subjektīvi.
Nestrīdēšos par to, cik kurš ir labi uzmūrēts (jo par to nevaru spriest), tikai nevaru ņemt nopietni to 'izskatās' argumentu.

Par armatūru skaidrs... kaut gan es jau minēju, man armatūra pa perimetru gāzbetonā ir tieši vienu rindu zem tās, kas tur monolīto joslu. Jeb, ja pareizi saprotu, man armatūra ir 20cm zemāk. Tā gan ir 8mm, nevis kaut kāda monstrozā 12mm.

Bet nu prieks, ka vismaz vienam no mums ar rozā blokiem viss ir skaisti un bez plaisām. Es jau ar baigi gribēju, lai man ar pirmo reizi viss sanāk ideāli, bet huināni. Vienīgais mazais prieks, ka pie pamatiem un ap logu, durvju ailēm tiešām nekas neplaisā. Tas tomēr liecinātu par fundamentālām problēmām.

Tphuu tphuu tphuu

Jampadracis (neīstais) rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Nu, ja tas nomierina - man ļoti līdzīga situācija.
> Tas pats rozā gāzbetons, viss tikpat slapš,
> sasaistošo joslu pa perimetru arī neliku - tikai
> zem mūrlatas. Atšķirīgi ir tikai 2 faktori. Es sev
> ieliku armatūru stūros rindā tieši zem monolītās
> joslas un mūrējums biš zolīdāk izskatās.
>
> ā un vēl viena atšķirība - plaisu nav! Tieši vakar
> vēl paskatījos pēc šīs diskusijas, kautkā sabijies
> biju :)

Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: Pēters ()
Datums: 29/06/2020 22:04

Beidzot esmu atradis kādu, kuram arī ir šī Roclite super mistika.
Īsumā:
Uzbūvēju pamatus no fibo dobtajiem blokiem 300mm, aizlēju ar transportbetonu C25/30 no MB betons, ir armatūra, armēta pēda utt.
Pamati nostāvēja no novembra līdz maijam, sāku mūrēt ar Roclite 300 x 200. Mūris ir armēts katrā 4. rindā.
Uzmūrēju 9 rindas, un tad kur gadījies kur ne, ievēroju horizontālas plaisas sākot no otrās rindas.
Plasais ir garumā ap 2 metri, gan no iekšpuses, gan no ārpuses. Plaisas ir katrā rindā praktiski pa visu ēkas perimetru. Uzmūrētie bloki visi ir balti.Ēka ir līmēta ar roclite, sakret un silmur M5 ,M15 līmēm, kādas bija Kuršos uz to brīdi pieejamas. Ēka ir 4,5 x 7 metri, visu būvniecības periodu viss uzmūrētais bija piesegs ar brezenta pērsegu (balto kārtīgo brezentu ne ar ķīnas).

Biju iepircis 8 paletes ar vienu un to pašu ražošanas datumu. 5as bija baltas 2as rozā un viena jaukta, balti un rozā.

Manuprāt pie vainas ir bloki, kas uz iepakojuma ir atzīmēti kā 1.kategorijas, bet vai tie tam atbilst paliek ???

Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Datums: 02/07/2020 19:46

Pēters rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Beidzot esmu atradis kādu, kuram arī ir šī Roclite
> super mistika.
> Īsumā:
> Uzbūvēju pamatus no fibo dobtajiem blokiem 300mm,
> aizlēju ar transportbetonu C25/30 no MB betons, ir
> armatūra, armēta pēda utt.
> Pamati nostāvēja no novembra līdz maijam, sāku
> mūrēt ar Roclite 300 x 200. Mūris ir armēts katrā
> 4. rindā.
> Uzmūrēju 9 rindas, un tad kur gadījies kur ne,
> ievēroju horizontālas plaisas sākot no otrās
> rindas.
> Plasais ir garumā ap 2 metri, gan no iekšpuses,
> gan no ārpuses. Plaisas ir katrā rindā praktiski
> pa visu ēkas perimetru. Uzmūrētie bloki visi ir
> balti.Ēka ir līmēta ar roclite, sakret un silmur
> M5 ,M15 līmēm, kādas bija Kuršos uz to brīdi
> pieejamas. Ēka ir 4,5 x 7 metri, visu būvniecības
> periodu viss uzmūrētais bija piesegs ar brezenta
> pērsegu (balto kārtīgo brezentu ne ar ķīnas).
>
> Biju iepircis 8 paletes ar vienu un to pašu
> ražošanas datumu. 5as bija baltas 2as rozā un
> viena jaukta, balti un rozā.
>
> Manuprāt pie vainas ir bloki, kas uz iepakojuma ir
> atzīmēti kā 1.kategorijas, bet vai tie tam atbilst
> paliek ???

Ko pats Roclite?

Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: m. ()
Datums: 02/07/2020 20:18

x rakstīja:
-------------------------------------------------------
> soory par offtopic
>
> Te tā lasu " gāzbetona līme " , ar ko viņa labāka
> par veco labo cementu??
> >


Planaka karta = necaursalst

Re: Plaisa gāzbetonā mūra stūros
Autors: PikkO ()
Datums: 03/07/2020 10:32

plaisas ir dažādas:
sienās - vertikālas, slīpas, horizontālas ....
horizontālās liecina par temperatūras deformācijām vai materiālu rukumu ... visticamāk ir bijis pa daudz mitrs materiāls, kurš tagad žūst .... sevišķi uztraukties nevajadzētu, izžūs, bet plaisas paliks (varbūt nedaudz sakļausies)
vēlāk uzliksi apmetumu vai citu apdari un neko vairs nemanīsi ... māja nesabruks, ja pamati pietiekami.

Pašreizējā: 6 no 8


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   **        **    **  **    **  **     ** 
 **    **  **        ***   **  ***   **   **   **  
 **        **        ****  **  ****  **    ** **   
 **        **        ** ** **  ** ** **     ***    
 **        **        **  ****  **  ****    ** **   
 **    **  **        **   ***  **   ***   **   **  
  ******   ********  **    **  **    **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727