UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
darvas izkurināšana no katla
Autors: dadzis ()
Datums: 25/08/2009 08:37

kā gadijās kā ne, bet ir mazliet aizķēzijies granulu katls ar darvu iekšpusē. nevar teikt ka baigi-baigi, bet tomēr. tas, ka tur rodas darva, zinu, ka tur ir problēma. tas ir cits stāsts un tas tiks atrisināts, ne tagad.

jautājums ir, vai kāds ir mēģinājis granulu katlā dedzināt tādas speciālās granulas kas tieši izdedzina darvu? nesen biju DEPO un redzēju ,mazās kartona kastītēs tādas nopērkamas, itkā tieši granulu katliem ir paredzētas. mana katla jaudai vajadzētu 2 kastes tādas, vadoties pēc kas bij uz kastes sarakstīts.

ir vērts, palīdz?

Re: darvas izkurināšana no katla
Autors: zipaks ()
Datums: 25/08/2009 22:36

var padedzināt kartupeļu mizas.

Re: darvas izkurināšana no katla
Autors: aatrie ()
Datums: 25/08/2009 23:36

kartupeļu mizas? vai mizu izmantošanai ir kāds zinātnisks pamatojums vai tikai iedvesmai?:)

Re: darvas izkurināšana no katla
Autors: dadzis ()
Datums: 26/08/2009 08:24

vakar 1 paciņu vakar sakurināju, kā arī tika pieregulēts un nevajadzētu darvoties nekam vairs. izdegs iebērtās granulas apsaktīšos ko darva dara.

Re: darvas izkurināšana no katla
Autors: Garaizz ()
Datums: 29/08/2009 12:56

Bija man tāda problēma.

Dedzināju ar speciālām granulām, nezinu vai tās ir tās pašas, bet dedzināju 15kg granulu un jādod uz pilnu klapi lai riktīgi izdeg.

Labāk protams palika, bet pavisam no tās darvas laikam jau vairs neatbrīvoties. ;)

Re: darvas izkurināšana no katla
Autors: dadzis ()
Datums: 31/08/2009 08:57

man labāk palika (ne man, bet katlam), vismaz durvis vairs nelipa toč ciet un pēc izskata ar izskatās ka vairs darva vairāk neradās. kaut ar sildija tik ūdeni un vanna sistabā grīdu kamēr izkurināju.
nav tik 100% pārliecības vi to paveica katla pieregulēšana vai darvas dedzinātājs (1kg paciņa). visticamāk, ka abi kopā.
finālā ar tikai 16kg maišeli izkurināju un kā grandeg vīrs teica, ka vajagot vismaz 1 nedēļu pakurināt un tad ja vēl būs darva, tad nebūs labi, bet vairs nevajadzētu rasties. problēma uzradās pēc padeves nomaiņas, pārāk daudz giass tika nogriezts.

Re: darvas izkurināšana no katla
Autors: ibm ()
Datums: 01/09/2009 11:08

Man ir malkas katls, primitīvs, bez navarotiem, tikai vilkmes regulators. Skurstenis no ķieģeļiem ar ņeržas trubu iekšā. Katls kurinās mierīgā režīmā, protams, ka pamazām apaug ar darvu. Regulāri pieberu tīrāmos pulverīšus, tas arī viss. Reizi pāris nedēļās atveru katlu un pakasu laukā to, kas sabiris. Pulverīši tik tiešām palīdz, nogulsnes nav blīvas un lipīgas, bet gan tādas čaganas, kā miza. Lielu daļu mierīgi var nokasīt, daļa atlobās un nobirst pati. Dabiski, pa pavisam no darvas vaļā netiksi nekad :) bet tie sīkumi, kas paliek... neesmu novērojis, ka būtiski ietekmētu siltumapmaiņu, arī vizuāli nekas liels tur nav. Reizi gadā (vasarā) iebraucu skurstenī ar plastmasas saru birsti (nopērkamas bodēs) un viss. Skursteņslauķus saucis neesmu, ja truba ir daudzmaz tīra un viss rullē... tad ko vēl vajag. Pie katla trubas slīpajā posmā ir revīzijas lūciņa, līdz ar ko es tieku klāt visiem skursteņa posmiem bez ekstrēmām īzdarībām.

Re: darvas izkurināšana no katla
Autors: dadzis ()
Datums: 20/10/2009 09:38

pāris mēnešus atpakaļ, kad katls tika pārregulēts un tika 2 pačkas darvas dedzinātāja izkurinātas, kurtuve palika tīrāka. bet tālāk jau tā darvaneizdega, jo tur tās liesmas nemaz tā neaiziet.
itkā viss bij labi, jo viss jau kurtuvē bij sauss un forši.

bet te pēkšņi vienā rītā jūtu tādu kā .... būtu kurināts ar akmeņoglēm smaku. ieeju katlu telpā un afigel. darva kas bij palikusi katla otrajā pusē (grandeg katliem ir tādas 2 daļas kur viss karstums un dūvi pārvietojas) bij degusi. proti, savienojuma bleķa skurstenis no melna pārvērties par spīdīgu - visa melnā krāsa nosvilusi. arī pašam katalam skursteņa vieta nomelnējusi.

ņēmu šķipeles rokā un visus caurumus iztīriju. dabuju ogles ārā pat no vietas kur tās savu mūžu nav bijušas.

~nedēļu katls bij kūries pēc pillnas programmas 24h un acīmredzot kaqut kādā momentā sasniedza pietiekamu karstumu un darva aizsvilās.

bet tagad man toč ir 100% tīrs katls un nav ne smakas no darvas vairs. var visu iztīrīt bez problēmām.

ļooooti silts ieteikumus(!):
ja jūs pamanat savā granulu katlā darvu, tad nekādā gadījumā neturpiniet kurināt! no sērijas, būs jau labi. sauciet masteru lai labo savas vai ražotāja kļūdas! citādi var sanākt interesantas un ne tik patīkamas izjūtas!

Re: darvas izkurināšana no katla
Autors: zipaks ()
Datums: 20/10/2009 20:19

Kāds nezina kas ir to darvas tīrāmo pulverīšu sastāvā? Man aizdomas, ka tā cena ir neadekvāti uzkruķīta un pats var aizbraukt uz Latvijas ķīmiju un nopirkt izejvielas.

Re: darvas izkurināšana no katla
Autors: Grandeg Eco ()
Datums: 04/05/2020 22:34

Sveiks! Vai vari sīkāk detaļās pastāstīt kapēc darvojās? Kādi bija gaisa un granulu padeves iestatījumi?



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **      **  ********    *******   **    ** 
 **     **  **  **  **  **     **  **     **  ***   ** 
 **     **  **  **  **  **     **  **     **  ****  ** 
 **     **  **  **  **  ********    ********  ** ** ** 
 **     **  **  **  **  **                **  **  **** 
 **     **  **  **  **  **         **     **  **   *** 
  *******    ***  ***   **          *******   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727