UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 11 no 45
Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: janisbezuzvarda ()
Datums: 30/11/2009 20:18

Rx,ko Jūs teiksiet par šādu shēmu?Īstenībā mani vēl neapmierina akumulatora uzsilšanas ilgums un process,nezinu vai tā tam jābūt vai nē?Šajās siltajās dienās akumulators silst aptuveni 9h līdz 60grādiem,lielāku temperatūru nēsmu varējis uzsildīt,bet akumulatora apakša nav pat pa tām 8h uzsilusi

Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: Rx ()
Datums: 30/11/2009 20:55

Nu arī paskatījos zīmējumu: Ap krāsni-pieslēgumu visam būtu jāstrādā. Par termovārsta pareizību var pārliecināties: tikko sāk strādāt sūknis tā pirmā (krāsns) cilpa paliek strauji karsta. Vēl: ieregulējiet pie aukstas krāsns, ieslēgta krāsns sūkņa to ar 12 nummuru (mākslīgais slodzes radītājs-aizbīdnis. To jāgriež ciet, un jāklausās skaņa, kā strādā sūknis. Pie manāmas slodzes, sūknis sāks savādāk skanēt. Tad aizbīdnis mazliet jāatgriež atpakaļ.(tas ir svarīgi: jo kad termovārsā temperatūra būs sasniegusi atvēršanās temperatūru, plūsma ar mazāku pretestību pildīs akumulatoru, tas ir, aukstais nāks no akumulatora. Bet zīmējums ap akumulatoru ir aplams! Akumulatoram jābūt vienai ieejai augšā un vienai izejai apakšā. Un tālāk uz mājas radiatoriem jāiet no šīm caurulēm, nevis no akumulatoram citā vietā piemetinātām caurulēm! Tas ir: trīsvirzienu vārsts 5 jāpievieno pirms ventiļa 3 lietojot trīsvirzienu sadali. Tāpat arī aukstā plūsma jāpievada pie akumulatora, tā apakšā (jāliek ventilis, un pieslēdzās pirms ventiļa ( izejā no akumulatora). Tad arī pirmām kārtām, sildīšanas sākumā, siltums ies uz māju, un arī daļa, ja temperatūra būs virs 70 grādiem, uz akumulatoru. Jo uzzīmētajā gadījumā, kamēr akumulatorā nebūs siltums, mājai plūsma būs auksta. Un tā kā akumulatora ieejā, pie kurošas krāsns būs augsta temperatūra, sajaukšanās trīsvirzienu rokas griežamā vārstā būs efektīga. Un vēl: mana pieredze rāda ka krāsns ķēdē vajag jaudīgu sūkni. Man pie 15kW krāsns spēj siltumu pārnest tikai 93W.

Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: JanisJanis ()
Datums: 30/11/2009 20:59

Man shemā nepatīk tas ka nevar uz radiatoriem palaist uzreiz bez akumulatora.

Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: janisbezuzvarda ()
Datums: 30/11/2009 21:15

njaaa tad man draud paarbuuve?!(((

Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: janisbezuzvarda ()
Datums: 30/11/2009 21:17

janis janis,tas vēl nebūtu tik traki,sākot kurināt uz māju siltums parādās pēc 10-15 min nu kamēr uzsilst augšējais ūdens slānis

Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: janisbezuzvarda ()
Datums: 30/11/2009 21:34

Rx,cik tad jaudīgu to sūkni vajag?man viens sūknis ir 25-60 otrs ir 25-40

Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: Rx ()
Datums: 30/11/2009 22:17

Kā jau teicu, lai akumulatoram pievadītu saražoto enerģiju un krāsns nestāvētu dīkstāvē, vajag jaudīgu. Domāju ka jūsu gadījumā ap 150w krāsns ķēdē. (Jums taču apmēram trīs-četrās stundās jāuzsilda akumulators. Kas jaudas ziņā būs apmēram 100kW (Bija kautkur www tabula- sūkņa jaudas izvēle no sūknējamās siltumnesēja jaudas) Mājai jau paši paskatieties: cik liela starpība temperatūrā aizejošajam un atnākošam siltumnesējam. Tai jābūt sajūtamai ar roku, ka tā ir. Ja būs abas vienāda karstuma- sūknis par jaudīgu (elektroenerģijas zudumi , troķšņi...no sūkņa) Ja liela starpība- neefektīgi izmantojās radiatori- par maz tiek pievadīta siltumenerģija radiatoriem.

Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: pauljukas ()
Datums: 30/11/2009 22:53

Šī shēma strādā arī tā ka siltums uz māju ies uzreiz. Pa cik tvertnes augšējā daļā abas caurules - ieejošā un izejošā ir vienā līmenī, tad siltumnesēju mājas sūknis rauj cauri pa taisno un padod uz māju. Ir šādas apsaistes redzētas. Viss strādā. Akumulātoru lādē tad, kad siltumnesēja temperatūra ir augsta un tik daudz uz māju vairs nav vajadzīgs. Ideālākā variantā būtu ja būtu uzstādīta kaut kāda automātika(teiksim Elfaterm E8 vai Honeywell Smile), kas pastāvīgi regulē mājai padoto temperatūru ņemot vērā āra gaisa un telpas temperatūru. Tad akumulātora lādēšana būs efektīvāka.
Vispārībā domāju ka šī sistēma ir jāskatās plašāk. Varbūt māja 'noēd' tik daudz siltuma, ka vienkārši šis katls nevar pavilkt gan apkuri, gan akumulātora uzlādi. Varbūt tam ir par maz jaudas. Vai katls ir kārtīgi tīrīts. Vai radiatoru sistēmai ir kāda regulācija. utt.

Btw. varbūt kāds domā savādāk, bet man prasītos pie 3virz maisītāja uz atpakaļgaitas piemaisīšanas pievada pretvārsts. 8-)

Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: L&S ()
Datums: 01/12/2009 09:15

runajot par šo AKU pieslegumu ,man tads ir ,siltums patiešam uzreiz iet uz maju,taka man visur siltas gridas tad AKU piekurinu pa kadam 3-4 stundam,ar vienu AKU pietiek uz nakti,bet taka ir pabiezas gridas kas pats pa sevi ir viens liels AKU,tad siltums šajā laikā turas majā 2-3 dienas 20 gradu limenī.ir nopirkta AUTOMIX 100 automatika,kuru taka vajadzetu ustadit,nu bet pagaidam triszaru varsti grozas ar roku,
par labu šai automatikai nosliecos cenas deļ ,vis komplekts ap 200ls,nacas gan pirkt 2 jo,viņi ir itka domati vienam triszaru varstam, man atsevišķi 1 un 2 stavs ,bet tik un ta sanaca letak

Re: Jautajums tiem, kam ir malkas katls+siltuma akumulatos.
Autors: janisbezuzvarda ()
Datums: 01/12/2009 12:26

Kungi,esmu Jums pateicīgs par Jūsu viedokļiem un padomiem,mēģinās kaut ko no šī visa izlobīt.P.S.Un kas ar to vārstu uz atpakaļgaitas,vajadzētu tur viņu vai nē? pauljukas,katls jauns radiatori jauni ne automātika ne regulatori nav

Pašreizējā: 11 no 45


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   *******    ******   ********  **      ** 
  **   **   **     **  **    **     **     **  **  ** 
   ** **           **  **           **     **  **  ** 
    ***      *******   **           **     **  **  ** 
   ** **           **  **           **     **  **  ** 
  **   **   **     **  **    **     **     **  **  ** 
 **     **   *******    ******      **      ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727