UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 4 no 6
Re: Ventilācija
Autors: leonsk ()
Datums: 02/02/2009 14:37

A kā jūs izkaidrotu, ka tagad ārā -15 un man mājās 55% mitruma?

Re: Ventilācija
Autors: Rx ()
Datums: 02/02/2009 15:19

Mitrums ārā vēl lielāks kā istabā: [www.meteo.lv]
Kas jāizskaidro?

Re: Ventilācija
Autors: Ambrosio ()
Datums: 02/02/2009 17:11

Nejauciet relatīvo gaisa mitrumu ar absolūto, pie tam aizmirstot par dažādām temperatūrām.

Ārā: T: -15, RH: 65% (Rīga). Gaisā ir ~1.05 g/m3 ūdens.
Iekšā: T: 20, RH: 55%. Gaisā ir ~9.5 g/m3 ūdens.

Mājā ir mitruma avots (konstrukciju žūšana, cilvēciskā darbība), kas pievieno gandrīz 8.5 g/m3 ūdens tvaiku. Ja mājā vispār nebūtu mitruma avotu, tad šādam āra gaisam, sasilstot līdz 20C, RH būtu 6% (ārkārtīgi sauss gaiss).

Mācamies teoriju

[en.wikipedia.org]
[en.wikipedia.org]

Praktisks visādu parametru kalkulators mitrumam:

[www.vaisala.com]

Re: Ventilācija
Autors: leonsk ()
Datums: 02/02/2009 17:27

Jautajuma butiba bija: Vai deļ sala man sasala pamati/sienas un tāpēc mājās vairs nav 65%, bet 55?

Re: Ventilācija
Autors: Ambrosio ()
Datums: 02/02/2009 17:53

leonsk, Tu laikam neizlasīji kārtīgi to, ko es rakstīju.

Dēļ tā ka Tev mājā ir mitruma avoti, tad Tev mājā ir nevis 6% mitrums (65% mitrs gaiss uzsilis no -15 līdz 20), bet gan veseli 55%.

Re: Ventilācija
Autors: leonsk ()
Datums: 02/02/2009 20:16

Tad mans secinājms: man jāsauc speciālists. Pats ar to galā netikšu. Paldies.

Re: Ventilācija
Autors: Ambrosio ()
Datums: 02/02/2009 20:31

Pilnīgi nesaprotu Tavus secinājumus, leonsk. Tas ir normāli (tīra fizika), ka ziemā āra gaiss, sasilstot līdz istabas temperatūrai ir sauss. Neredzu nekāda sakara "Vai deļ sala man sasala pamati/sienas un tāpēc mājās vairs nav 65%, bet 55?" Relatīvais mitrums, nemainoties absolūtajam gaisa mitrumam (grami ūdens m3 gaisa), paaugstinoties temperatūrai pazeminās, jo siltākā gaisā var būt lielāka ūdens tvaiku koncentrācija.

Es teiktu tas ir līdzīgs jautājumam - "Vai man būs, kur pārgulēt, ja man ļoti gribās ēst?"

Re: Ventilācija
Autors: aaaa ()
Datums: 02/02/2009 20:51

Apkures sezonā telpās ne 55 ne 65 % RH nav normāla vērtība. Varbūt tev tas higrometrs ir nojūdzies? Paskaties ar citu. Kad ārā bija ap nulli, man mājās bija 30-35% RH. 65% ir dušas telpā uzreiz pēc dušas, kad spogulis vēl galīgi aizsvīdis. Kaut kas tur nav riktīgi ar tik lielu mitrumu. Man ir pat gaisa mitrinātājs, kas pats pie 60% RH izslēdzas. Lai guļamistabā tos 60% dabūtu, viņš iztvaicē vairākus litrus ūdens un gaiss pēc smakas ir tāds mitrs kā tropos. Nezinu kādā veidā ir iespējams dabūt 65% apkurinātā telpā. Jo kā Ambrosio raksta, pat atverot logus un uztaisot mājā riktīgu caurvēju, tad sausais āra ziemas gaiss nomainīs telpu gaisu un sasilstot līdz istabas temperatūrai RH vērtībai vajadzētu pamatīgi nokrist. Ja tik liels mitrums, tad no kaut kurienes tas ūdens nāk klāt.

Re: Ventilācija
Autors: LaurisV ()
Datums: 03/02/2009 07:45

A man savukārt vannasistabā ir automātiskais ventilators, kuram zemākā mitruma pakāpe, pie kuras tam jāieslēdzas, ir 60% RH. Nez, ar kādu aprēķinu ražotājs šo zemāko slieksni būtu licis tik augstu, ja jau to būtu gandrīz neiespējami sasniegt? Telpu normāls mitrums ir 40-60%, tā ka aaaa visdrīzāk ir centrālapkure ar ļoti augstu radiatoru t, un mitrums ir pārāk mazs.

Re: Ventilācija
Autors: aigars_ ()
Datums: 03/02/2009 08:39

Cik lielu noplūdes trubas diametru likt, ja pa to plānots palaists virtuves nosūcēju un vannas istabas nosūcēju un izlaist to visu ārā zem jumta pārkares?

Vai ar 10cm trubu pietiks?

Pašreizējā: 4 no 6


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********    ******    **    **   ******   **     ** 
 **     **  **    **   **   **   **    **  **     ** 
 **     **  **         **  **    **        **     ** 
 ********   **   ****  *****     **        **     ** 
 **         **    **   **  **    **         **   **  
 **         **    **   **   **   **    **    ** **   
 **          ******    **    **   ******      ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727