UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 6
Re: Ventilācija
Autors: vgy7 ()
Datums: 25/01/2009 20:10

runa iet tieši par absolūti nepieciešamajām ventilācijām, tādām kā nosūcējs virtuvē, tualetē un vannasistabā, jo neviens nosūcējs reāli nespēj darboties bez gaisa pieplūdes. Ja nav organizēta nepieciešamā gaisa pieplūde, tad nosūcēji vienkārši visā mājā rada retinājumu.

vgy7

Re: Ventilācija
Autors: LaurisV ()
Datums: 25/01/2009 23:19

CIK hermētiskai ir jābūt mājai, lai tajā rastos retinājums? Gaiss jau nu ieeju atradīs, kaut vai caur kādu no citām ventilācijām. Vai kādreiz ir dzirdēta šņākoņa, attaisot duris, vai bijis grūti tās attaisīt, jo mājā ir zemāks gaisa spiediens nekā ārpusē?

Re: Ventilācija
Autors: vgy7 ()
Datums: 25/01/2009 23:36

Atrod jau arī tās šķirbas: mazākjaudīgu nosūcēju vai kamīna skursteni.
p.s. pie retinājuma 0,015 mbar gāzes apkures katlu skursteņos sākas negatīvā velkme.

vgy7

Re: Ventilācija
Autors: leonsk ()
Datums: 26/01/2009 08:05

LaurisV Wrote:
-------------------------------------------------------
. Vai
> kādreiz ir dzirdēta šņākoņa, attaisot duris,
> vai bijis grūti tās attaisīt, jo mājā ir
> zemāks gaisa spiediens nekā ārpusē?


Jā.

Re: Ventilācija
Autors: kantoris ()
Datums: 26/01/2009 16:32

Ļoti aktuāla tēma arī man - man māja būvējas ar n-tajiem ventilācijas kanāliem skursteņos, kurus gatavojos izmantot gan piespiedu izvades ventilācijai no virtuves un sanitārajiem mezgliem, gan vienu kopēju izvades kanālu( dabīgu, ne piespiedu) no 3 mansarda telpām. Pieplūdei esmu ielicis 1.stāvā papildus vēdināšanas atveri katras telpas pakešu loga augšdaļā, kā arī mansardā velux logiem ir vēdināšanas pozīcija. Cik esmu konsultējies, neko sakarīgu dzirdējis neesmu. Kurš spiež uz to ka ir rekuperācijas sistēma jāveido, kurš uz to ka jāveido pieplūdes-nosūces ventilācijas sistēmas, bet taču nesenā pagātnē mēs visi ar dabīgo ventilāciju vien iztikām.

Re: Ventilācija
Autors: vgy7 ()
Datums: 26/01/2009 17:25

Nesenā pagātnē pie aizvērta loga aizkari plīvoja un sienās nebija iestrādāta ne pretvēja, ne tvaika izolācija.

vgy7

Re: Ventilācija
Autors: l ()
Datums: 26/01/2009 18:16

Kas mainījās pēc sienu siltināšanas? Varbūt tomēr kādai sienai ar 5cm ir par maz? Ja tas ir pirmais stāvs, un ar sienām viss kārtībā, tad jāskatās grīda, un pamati.

Re: Ventilācija
Autors: Ambrosio ()
Datums: 26/01/2009 19:28

kantori, zini kas mainījies, salīdzinot ar neseno pagātni? Energoresursu cenas. Ja ir pieejami lēti energoresursi (gāze, nafta, granulas, malka), tad vieglāk un lētāk ir vairāk kurināt, nevis domāt par energoefektivitāti. Pašreiz tā cena energoresursiem ir tik liela, ka reāli atmaksājas visādas siltināšanas, rekuperācijas sistēmas utt.

Re: Ventilācija
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 26/01/2009 19:39

Kaut esmu par ekoloģisku dēvējamas būvniecības piekritējs, rekūperatorus, vismaz pagaidām, noliedzu:
1) sarežģīta cauruļvadu sistēma - no katras telpas pāris trubu jāsavelk vienuviet;
2) rekupērators vienu no (parasts - ziemā izplūstošo, bet advancēts - arī vasarā ieplūstošo) gaisiem dzesē, kondensējot mitrumu.
Līdz ar to slapjajās vietās un garajos cauruļvados pastāv iespēja augt ne tikai pelējumam, bet, kā mēļo, pat leģionāru slimībām un sazin kam vēl. Tālab arī advancētiem rekūperātoriem veic ĢIFTES piešprici ABOS virzienos plūstošajam gaisam.

Pieļauju, ka varētu lietot t.s. "Earth heat exchanger" ieplūstošajam gaisam ar, iespējams, reversētu kustības virzienu vasarā.


Re: Ventilācija
Autors: Q ()
Datums: 29/01/2009 20:56

Vot man kā reiz šitā problēma ar negatīvo vilkmi kamīna skurstenī. Parasti tas notiek pie bezvēja, turklāt man nav ne jausmas, kur tas gaiss paliek, jo negatīvā vilkme ir arī pie izslēgta tvaika nosūcēja un auksta apkures katla (tam ir otrs skurstenis).

Pašreizējā: 3 no 6


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **      **  **    **  **     **  **     ** 
 **     **  **  **  **   **  **    **   **   **     ** 
 **     **  **  **  **    ****      ** **    **     ** 
 *********  **  **  **     **        ***     **     ** 
 **     **  **  **  **     **       ** **    **     ** 
 **     **  **  **  **     **      **   **   **     ** 
 **     **   ***  ***      **     **     **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727