UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5
strāvas noplūdes automāta problēma
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 07/01/2009 15:43

Man te vienā objektā sekojoša ķibele.
Domāju darīt labu(tas vēl bija pirmskrīzes laikā :) ) un uzlikt kā galveno 300mA trīsfāzu noplūdnieku, pēc uzlikšanas nekas neliecināja par problēmu, nulle -> zeme pretestības bija samērītas, nekur nekas kopā nebija. Sākās viss ar kautkādiem strādniekiem kuri nevarēja padarbināt urbjmašīnas, sita uzreiz ārā. Sākumā vainoju pašus strādniekus, ka strādā ar pusbeigtu tehniku. Beigās noravējo to noplūdnieku.
Pēc lielo darbu pabeigšanas nodomāju likt atpakaļ, sākumā viss OK. Pēc pāris dienām saimnieks ziņo, ka noplūdnieks atrubījies, pēc atkārtotas ieslēgšanas esot atrubījies vēlreiz reizā ar siltumsūkni, t.i. sākumā atslēdzies siltumsūknis, un izskatījies, ka šī atslēgšanās izraisījusi noplūdnieka atslēgšanos. Ā, jā pa starp vēl es kautko urbināju ar savu rokas urbeni(pie tam tai nav zemējuma klemmes), sākumā nekas, bet tad pie urbenes iedarbināšanas noplūdnieks atleca. Ieslēdzu, kādu laiku bija OK, tad atkal no urbenes.
Sākumā bija doma, ka pie rozetēm kautkur ir vietām nulles vads ar zemes vadu, bet nu parasti tādu lažu nepielaižu.

Izravēju noplūdnieku vēlreiz. Atstiepu mājās šodien ņēmos testēt vai pareizi strādā.paņēmu 40 w lampiņu, uztaisīju slēgumu tā, lai fāze iziet cauri noplūdnieka kādai no fāzēm, bet nulli pievienoju pa taisno pie lampiņas. tad pēc kārtas mainīju noplūdnieka fāzes ievadus/izvadus un slēgaļāju lampiņu. Rezultātā bija tā, ka normāli lampiņu ieslēgt(bez noplūdnieka atlekšanas) sanāca kādā trešdaļā gadījumu. NO tā es secinu, ka noplūdnieks ir bojāts, jo 40 W noplūdes strāva ir ~ 175 mA. Vēl mēģināšu to pašu ar māzākjaudīgu lampiņu.

Karoče, moš es kautko ne tā daru?

Re: strāvas noplūdes automāta problēma
Autors: zihers ()
Datums: 07/01/2009 17:30

Ir bijuši gadījumi ar noplūdnieku izbeigšanos celtniecības darbu gaitā, laikam nepatika putekļi. Tagad cenšos nosegt vai pat darbu laikā nelieku sadalē.
Var pameklēt utis pieslēgtajās ietaisēs, vai nav kāda ķēde pieslēgta korpusam (indikācija, filtri utml.), ir gadījies, var pārbaudīt izolāciju.
Par lielo noplūdnieku likšanu ievadā - piekrītu, jo kā nodrošināt ugunsdrošību guļbūvē, lieku apvalkotos kabeļus + instalāciju caur noplūdnieku.

Re: strāvas noplūdes automāta problēma
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 07/01/2009 18:34

putekļi nebūs pie vainas imo, jo uzliku tikai tad, kad bija izkrāsots.
Un kā jau minēju mērījumi tika veikti.

Vainu lieku uz pašu nolūdnieku pēc personīgajiem testiem, tikai nezinu vai pareizi testēju, pēc aprēķiniem sanāk, ka 60 W lampiņa pieslēgta pie zemējuma nepārsniedz 300mA, bet man sanāk, ka jau pie 40 W atslēdzas, nu tā reizēm atslēdzas reizēm nē tieši pie ieslēgšanas, varbūt komutācijas pārspriegums izdara savu.

Re: strāvas noplūdes automāta problēma
Autors: gandrīzelektriķis ()
Datums: 07/01/2009 19:12

Acīmredzot,tas noplūdnieks vairākkārt nostrādājot, zaudē savas sākotnējās īpašības.Vai tad nav iespējams uzlikt kādu citu un tad apskatīties kas notiek?

Re: strāvas noplūdes automāta problēma
Autors: guliks ()
Datums: 07/01/2009 19:39

Ir reizēm, kad aut. slēdži gļuko, tie paši 30mA noplūdnieki arī_

Īpaši neiesaku likt, piemēram, uz māju noplūdniekus ievadslēdža vietā, jo mazākā ķibelīte var 30 grādu salā ieviest cilvēkos paniku_It kā jau drošībai arī ir liels svars, bet cik ir tādu cilvēku, kas prot un grib to noplūdnieku ieslēgt atpakaļ_12 -tos naktī zvanīs un prasīs - Māronkul ko tu man te savilki? Schneider arī savos katalogos baigi sazīmējis tos 300mA noplūdniekus, pat ugunsdzēsēji dažās vietās ir samācījušies par noplūdniekiem :)

Ja zemējums Tev ir no kontūra, tad noplūdstrāvai nevajadzētu būt tiem 175mA arī no 1kW spuldzītes nē, jo strāvai ir jāceļo pa 0 un fāzi_Fāžu nesimetrijas gadījumā nepietiks ar parasto P=IUcosf.

Es to noplūdnieku samainītu pret naudu vai kādu citu mantu_

Re: strāvas noplūdes automāta problēma
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 07/01/2009 19:57

nu noplūdnieks nav tas lētākais, lai tagad pirktu vēlvienu un eksperimentētu!

175 mA bija manis mākslīgi radītā strāva, protams, ka pie norm zemes nekas ideālos apstākļos notikt nevar.

Tagad doma ir apmainīt pret citu noplūdnieku un uzlikt to visai mājai izņemot apkuri.

Re: strāvas noplūdes automāta problēma
Autors: gandrīzelektriķis ()
Datums: 07/01/2009 20:45

Ja tas noplūdnieks ir pareizs,tad iznāk,ka kaut kur ir noplūdes strāva lielāka par 0,3 A.Un tādā gadījumā sanāk,ka skaitītājs visu laiku skaita kaut kādus liekus 60 W.Mazliet parēķinot tie varētu būt mēnesī kaut kādi lieki 40 un vēl kW.Nekas daudz ,bet tomēr.

Re: strāvas noplūdes automāta problēma
Autors: paeglis ()
Datums: 07/01/2009 23:42

Man arī līdzīga problēma. Mājas ievadā 25A 300mA noplūdnieks nostrādā dažādās ķēdēs ieslēdzot dažādus patērētājus arī 1*no3. Siltumsūknis gan to neatslēdz(varbūt tāpēc, ka uzstādītājiem bija 4 dzīslu vads - palika nezemēts).

Re: strāvas noplūdes automāta problēma
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 08/01/2009 09:28

nu nez, vēlreiz iešu pāri ar izolācijas mērījumiem.
he, vēl tikko radās doma, bet diezvai tas strādās, ja es uzlikšu trīs 1f noplūdniekus katru savā fāzē. Vienīgais tas varētu strādāt tikai tad, ja es izdalu nulles kopni uz 3, katru savam nolpūdniekam. Objektā vienīgie 3f patērētāji man jau ir izdalīti uz atsevišķu kopni.

Re: strāvas noplūdes automāta problēma
Autors: paeglis ()
Datums: 08/01/2009 23:58

Apgaismes spuldzītes noplūdnieku atslēdza reizi pa reizei, bet ūdens sūknis katrreiz.Atvienoju zemējuma kopni-nekas neatslēdzas.
Ko tas nozīmē?
Palīdziet, lūdzu!

Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **        **  **     **  ********        ** 
 ***   ***        **  **     **     **           ** 
 **** ****        **  **     **     **           ** 
 ** *** **        **  *********     **           ** 
 **     **  **    **  **     **     **     **    ** 
 **     **  **    **  **     **     **     **    ** 
 **     **   ******   **     **     **      ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727