UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12345
Pašreizējā: 5 no 5
Re: Spice ar skalošanas metodi
Autors: arre ()
Datums: 26/02/2020 16:45

Speciāli tev kriviks jūtūbē video nofilmējis. Visa nepieciešamā informācija krūmu urbumam. Ферма Сливочное Лето Скважина своими руками. ПОДРОБНО!

Re: Spice ar skalošanas metodi
Autors: Katls ()
Datums: 26/02/2020 17:53

Iesaku tomēr pasaukt speciālistu. Es arī pats taisījos dzīt, bet redzot kā cilvēks strādāja nenožēloju. Man palīgmateriālos būtu dārgāk tas viss nostājies un nez vai es atrastu pareizo dziļumu. Varbūt dūņas sūktu augšā... Ja apakšā ir smilšu putra, tad arī ir promlēma, ka skalojums verās ciet.

Re: Spice ar skalošanas metodi
Autors: Instigater ()
Datums: 26/02/2020 18:16

Nebūs gluži tas - viņš vispirms borē caurumu un tad stumj iekšā sagatavoto spici. Šī tipa ierīkošanu jau daudz esmu noskatījies. Sieva saka, ka viņai jau tās trubas un čurktošais ūdens televizorā apnikušas. :D

Smiltīs vēl ir metode, ka pa tiešo jau paliekošajā spices trubā dzen ūdeni cauri un spiež smiltīs tik tālu, cik nepieciešams. Uzzināju no šejienes. [www.spices.lv]

Re: Spice ar skalošanas metodi
Autors: Oskars M ()
Datums: 26/02/2020 19:51

Katls rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Iesaku tomēr pasaukt speciālistu. Es arī pats
> taisījos dzīt, bet redzot kā cilvēks strādāja
> nenožēloju. Man palīgmateriālos būtu dārgāk tas
> viss nostājies un nez vai es atrastu pareizo
> dziļumu. Varbūt dūņas sūktu augšā... Ja apakšā ir
> smilšu putra, tad arī ir promlēma, ka skalojums
> verās ciet.


Es pareizi saprotu, ka galvenais iemesls darbu uzticēt speciālistam ir iespēja, ka pašu spēkiem var neizdoties atrast optimālo vietu un dziļumu, lai spices ūdens būtu maksimāli kvalitatīvs? Tad ja tas nav aktuāli (spices urbumus izmantojot siltumsūkņa kontūram) sanāk, ka ir mazāka iespēja nokļūdīties, un potenciālais ietaupījums vēl lielāks, salīdzinot ar dziļurbumu?

Re: Spice ar skalošanas metodi
Autors: Katls ()
Datums: 26/02/2020 21:12

Es arī visādus video esmu noskatījies un man saimniecībā ir 2 spices. Viena Rīgā, otra Jelgavas rajonā. Rīgas spici dzinām paši ar sišanu. Tur nebija iespējas redzēt, kādi slāņi un smiltis apakšā. Otru taisīja zinošs vīrs pensijas gados. Tur katrs metrs tika izpētīts, kāda smilts, kāda dūņa, cik daudz. Cik es sapratu tad tur kur sākas gruntsūdeņi zemāk ir smilšu - ūdens putra. Viss ātri aizveras. Labi jāzin grunts. Visās vietās ieskalot nav iespējams jāliek stobrs, kurā nolaist pvc trubu ar filtru galā. Un āderu lieta ir fufels, ja apakšā ir smilšu- ūdens dublis, tad ūdeni var viegli iegūt.

Re: Spice ar skalošanas metodi
Autors: Instigater ()
Datums: 27/02/2020 09:38

Siltumsūkņa auksto kontūru tiešām var sildīt ar spices ūdeni, vienīgi spices vajadzēs vairākas, jo pēc maniem aprēķiniem 11kw siltumsūknis gribēs tērēt 5 kubometrus stundā, kad ies pilnā jaudā.

Lielākā bēda nezinātājam varētu būt nezināms nepieciešamais spices dziļums - ūdens var būt maz un tiešām nekāds kvalitātes ziņā.

Man te diezgan vienkārši, nedzīt spici dziļāk par 20m, jo 22-25m dziļumā ir smakojošas dūņas un tad nākamais kaut cik derīgais ūdens parādījās tikai ap 35m. Esošā spice man tikai kādi 8-9m, cik no nostāstiem dzirdēts. Tehniskais ūdens teju perfekts - mīksts, bet uz garšu var just nedaudz purvu. Ak jā, visur lasu, ka spice kalpo 10-20 gadus un tad čuš. Esošā vēl likta padomju laikos i neko, vēl nav pavisam ciet. Līdz 22m nekas cits kā dažādu krāsu smiltiņas manā gruntsgabalā nav, tāpēc arī domāju pats šo lietu nodarīt ar skalošanu, pats taisīšu arī spices darba trubu, filtru, utt. Īsumā - pavasara hobijprojekts.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 27/02/2020 09:39, labojis Instigater.

Re: Spice ar skalošanas metodi
Autors: Oskars M ()
Datums: 27/02/2020 11:08

Instigater rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Siltumsūkņa auksto kontūru tiešām var sildīt ar
> spices ūdeni, vienīgi spices vajadzēs vairākas, jo
> pēc maniem aprēķiniem 11kw siltumsūknis gribēs
> tērēt 5 kubometrus stundā, kad ies pilnā jaudā.
>
> Lielākā bēda nezinātājam varētu būt nezināms
> nepieciešamais spices dziļums - ūdens var būt maz
> un tiešām nekāds kvalitātes ziņā.
>
> Man te diezgan vienkārši, nedzīt spici dziļāk par
> 20m, jo 22-25m dziļumā ir smakojošas dūņas un tad
> nākamais kaut cik derīgais ūdens parādījās tikai
> ap 35m. Esošā spice man tikai kādi 8-9m, cik no
> nostāstiem dzirdēts. Tehniskais ūdens teju
> perfekts - mīksts, bet uz garšu var just nedaudz
> purvu. Ak jā, visur lasu, ka spice kalpo 10-20
> gadus un tad čuš. Esošā vēl likta padomju laikos i
> neko, vēl nav pavisam ciet. Līdz 22m nekas cits kā
> dažādu krāsu smiltiņas manā gruntsgabalā nav,
> tāpēc arī domāju pats šo lietu nodarīt ar
> skalošanu, pats taisīšu arī spices darba trubu,
> filtru, utt. Īsumā - pavasara hobijprojekts.

Mans jautājums gan bija par variantu izurbt/izskalot spices urbumus līdz kādiem 15-20 metriem, un tajos laist iekšā U veida cauruli, pa kuru plūstu siltumnesējs, izveidojot kaut ko līdzīgu "poor man's" vertikālajam kolektoram. Šādā risinājumā ūdens kvalitāte nebūtu svarīga, siltuma apmaiņa notiktu tajos dziļuma metros.
Pazīstamiem, kuriem siltumsūknis ar gruntsūdeņu sūknēšanu, par to variantu ļoti slikta pieredze - ūdens līmenis zems, ražība maza, sūknis strādā pusjaudā un praktiski grīdas tiek sildītas ar elektrību.

Re: Spice ar skalošanas metodi
Autors: Instigater ()
Datums: 27/02/2020 12:20

Nu bet tieši tā jau arī vertikālos kolektorus taisa, tikai vēlams pēc tam to aizsargtrubu izvilkt ārā, lai gruntsūdens lēnām gar kolektoru pazemē tek - kādu procentu siltumsūkņa efektivitātē iegūs klāt.

Re: Spice ar skalošanas metodi
Autors: Oskars M ()
Datums: 02/03/2020 12:19

Instigater rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Nu bet tieši tā jau arī vertikālos kolektorus
> taisa, tikai vēlams pēc tam to aizsargtrubu
> izvilkt ārā, lai gruntsūdens lēnām gar kolektoru
> pazemē tek - kādu procentu siltumsūkņa
> efektivitātē iegūs klāt.

Cik sekots tematam, radies iespaids, ka pārsvarā vertikālos kolektorus taisa ar dziļurbumu attiecīgās specializācijas kantori. Saprotu, ka tāds risinājums ir ērtākais un drošākais, bet arī dārgākais.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12345
Pašreizējā: 5 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **    **  ********  **    **  **    ** 
 **   **   ***   **  **        **   **   ***   ** 
 **  **    ****  **  **        **  **    ****  ** 
 *****     ** ** **  ******    *****     ** ** ** 
 **  **    **  ****  **        **  **    **  **** 
 **   **   **   ***  **        **   **   **   *** 
 **    **  **    **  **        **    **  **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727