UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Saunas elekriskā krāsniņa
Autors: gandrizelektriķis ()
Datums: 09/01/2008 03:00

sāku kaut ko saprast.pēc Māra formulas izriet,ka spriegums starp fāzēm ir 220.tur arī visa kļūda...

Re: Saunas elekriskā krāsniņa
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 09/01/2008 05:10

tad gribiet teikt, ka šī
[www.electric-house.ru]
tabula nav pareiza?

btw tāda formulu ar fāzes spriegumu un x3 es nekad neesmu redzējis, IMO tāda neeksistē. Ja nu vienīgi tā var sareizināt 3 gab. 1f sistēmas bet tad tā būs summārā jauda, nevus vienkārši P.

ņemot vērā manu iespējamo taupošo "kļūdu" man vairs nav vērts uzticēties, bet es uz 5 kW 3f verķi vilktu 5x2,5mm2 vara kabeli!


Re: Saunas elekriskā krāsniņa
Autors: gandrizelektriķis ()
Datums: 09/01/2008 05:27

tajā tabulā ir norādīts 380V,bet nekur nav teikt ,ka 3 fāzes.,tāpēc pieņemu,ka tas starp 2 fāzēm.tāpēc to trešo attiecīgi vēl var noslogot.

Re: Saunas elekriskā krāsniņa
Autors: carcinoma ()
Datums: 09/01/2008 05:28

viser Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tad vel jautājums, kādu kabeli vajadzētu
> vilkt?

(N)HXN-J FE 180/E30 5x2,5 vai analogus

Re: Saunas elekriskā krāsniņa
Autors: Rx ()
Datums: 09/01/2008 06:27

Interesanti...220 reiz √3 ir līnijas spriegums 380V. Jaudu (aktīvā slodzē) trīsfāzu ķēdēs, ja visas fāzes noslogotas vienādi (saunas krāsns) var noteikt kā trīs gab summu no jaudas vienā fāzē:220V reiz strāva fāzē , kas ir 16A). Var arī citādi: Kvadrātsakne no 3 reiz U līnijas, kas ir 380V reiz 16A. Un rezultāti ir vienādi.(trīsfāzu ķēdes...) Kā jau teikts= 10...kW. Tai tabulā 380V gadījumā caur slodzi iet tā pati strāva un jauda attiecīgi lielāka. Un šī tabula ir vadu šķersgriezuma izvēlei pieslēdzot slodzi pie sprieguma, lai no kurienes to saņemtu, un jebkādā veidā, ka tik ir attiecīgā strāva. Un jauda būs tā ko ar šo vadu nodrošināsim.Jāsaprot ka trīfāzu gadījumā jaudas , spriegumi un strāvas ir saistītas vektoru diagrammā.Bet vadu škērsgriezumu-diametru izvēle tabulā pareiza.

Re: Saunas elekriskā krāsniņa
Autors: viser ()
Datums: 10/01/2008 05:50

Paldies visiem par paskaidrojumiem!

Par tiem vektoriem es nesaprotu, bet galveno sapratu ka kopējā jauda kilovatos ir aptuveni 10kW!!!

Tabuliņa par vadu izvēli arī ļoti noderīga!

Re: Saunas elekriskā krāsniņa
Autors: Rx ()
Datums: 10/01/2008 06:15

Vienkārši par vektoriņiem: Ja centīsies ar vienādu spēku stumt automašīnu uz priekšu: vienreiz stumsi tieši uz priekšu, bet otro- lenķī ar to pašu spēku uz priekšu, tad mašīna otrajā gadījumā ripos uz priekšu sliktāk, jo Vektors - spēks, pielikts ne īstajā virzienā. Tāpat arī trīsfāzu slēguma gadījumā ir tādas līdzīgas summēšanās strāvām, spriegumiem, jaudām.Un "summa" nav vienkārši aritmētiska summa.

Re: Saunas elekriskā krāsniņa
Autors: viser ()
Datums: 10/01/2008 06:40

Rx, respekt par tavam zināšanām šajā jomā.
Man vairāk vienkārša lietotāja, patērētāja zināšanas. Bet bija intresanti mazliet iedziļināties.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   **         **     **   ******    **    ** 
 **    **  **    **    **   **   **    **    **  **  
 **        **    **     ** **    **           ****   
 **        **    **      ***     **   ****     **    
 **        *********    ** **    **    **      **    
 **    **        **    **   **   **    **      **    
  ******         **   **     **   ******       **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727