UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 8
Re: Boilera tīrīšana
Autors: Lauriz ()
Datums: 14/03/2010 10:38

LIeljs jums paldies pagaidām.

Re: Boilera tīrīšana
Autors: praktiķis ()
Datums: 16/03/2010 10:03

Citāts no būvniecības izstādē Ķīpsalā iegūtā prospekta "Thermor Elektriskie ūdens sildītāji" 6 lpp.: "Tradicionālajos ūdenssildītājos magnija anods izmantots sildelementu aizsardzībai KAITĒJOT tvertnei ".(Uzsvērums mans).

Re: Boilera tīrīšana
Autors: Viesturs470 ()
Datums: 16/03/2010 10:33

Tradicionālajos ūdenssildītājos magnija anods izmantots sildelementu aizsardzībai KAITĒJOT tvertnei ".(Uzsvērums mans).

Vai tik dižie tulkotāji ar filologu izglītību nebūs kaut ko salaiduši dēlī.
Pēdējā laikā vispar instrukcijas un apraksti ir galīgā tūtē.
Es nekad nemetu arī ariginālos aprakstus anglu vai vācu valodā, jo tulkojumi ir vienkārši briesmīgi !

Vēl atmiņā palicis kā studiju laikā viens mans kursa biedrs iedeva sievai kaut ko patulkot un viņai metālapstrādes darbagalda sastāvdaļas vietā iznāca "puķu dobe"

Re: Boilera tīrīšana
Autors: soseds2 ()
Datums: 17/03/2010 17:00

Apkalpoju boilerus un anodu tiesi maina, lai aizsargatu korpusu no bojasanas.

Re: Boilera tīrīšana
Autors: ibm ()
Datums: 22/03/2010 11:34

Pievienojos SOSEDAM. Es boilerus "apkalpoju" tikai sev un radiem (neesmu profs), bet nu par magnija anodu - tā ir ķīmiska reakcija, kas notiek neatkarīgi no tā, ko kāds par to uzraksta un, iespējams, tas raksts ir vnk debils tulkojums.

Katrā saimniecībā boileri uzvedīsies citādāk, atkarībā no ūdens kvalitātes un patēriņa, kā arī temperatūras režīma, tāpēc pilnīgi vienādu recepšu nebūs. Man personīgi ir tieši tas gadījums, kad anods apaug, nevis dilst, tāpēc zinu, cik bieži man tas jāčeko. Nu, nestāstīšu sīkāk, fakts ir, ka, ja ir vēlme nedarīt neko, var nedarīt neko un paļauties, ka boileris ies ilgi un laimīgi. Ja ir vēlme ko darīt, tad jāpiešaujas tīri ar praktisko pieredzi, - cik bieži boileris jātīra, kā uzvedas anods utt.

Es iesaku turēt otru anodu un arī rezerves blīvi. Tad var uzreiz nomainīt un tālāk lemt, vai vecais anods ir lietojams vai nē. Blīves arī karstuma un slodzes iespaidā kļūst cietākas un atkarībā no konstrukcijas kalpo dažādu laiku. Vissūdīgāk iet Ariston/Indesit ovālās blīves, kur flancis ir ovāls un vēl konisks piedevām. Šīm konstrukcijām nepatīk nekādi nelīdzenumi.

Par slidelementu. Ja nenormāli apaug ar katlakmeni, esmu pie tīrīšanas pašu sildelementu iekāris katliņā ar etiķa esences šķīdumu (protams, kontakti ārā) un pasildījis drusku uz plīts. Notīrās eleganti un ātri.

Re: Boilera tīrīšana
Autors: ruukiitis ()
Datums: 24/03/2010 14:21

Boleri iztīriju pēc gada lietošanas (200 L).
Kāds jautāja vai sarežģīti - ja nav ar pirkstu taisīts tad to var izdarīt jebkurš normāls cilvēks (tāds kas skrūvgirezi ir turējis rokā).
Manā gadījumā lielākā problēma bija atpakaļ pielikšana - boilers no boilera atšķiras un dažiem ar parastajiem šķiet ar17 uzgriežņa atslēgu baisi grūti bija pievilkt atpakaļ to pasākumu. (vajag attiecīgu muciņu).
Vai vajag tīrīt - noteikti.
Es pēc gada lietošanas ~3 kg kaļķi izdabūju ārā. (ūdens bez filtra bija daudzkārt kaļķaināks par normu).
A par to vai ir vērts pašam to darīt... nu manā gadījumā tie būtiu 50 Ls ja to dara firma. (Ceļs + darbs+ kautkādi instrumenti utt).

Arī jautājums - kāds izskatās jauns anods? smuks spīdīgs gluds metāla gabals? (tipa zobens)?
Vai arī tipa zobens tikai viss pārsim gadus rūsējis un tamdēl cakains utt?


Re: Boilera tīrīšana
Autors: soseds2 ()
Datums: 27/03/2010 18:46

Jauns anods ir parasti apala profila formas, spidigs. Kadel jasauc firma tirit boileri un mainit anodu ja jebkurs santehnikis to izdara par20,-
Tas tiem, kas nevar pasi...

Re: Boilera tīrīšana
Autors: aatrie ()
Datums: 01/04/2010 01:40

"jebkuram" santehniķim nav CTA... tas tā, gadījumiem, kad kaut kas noiet greizi

Re: Boilera tīrīšana
Autors: dzincha ()
Datums: 01/04/2010 18:23

Manējam regent 80L jau gadnrīz 2 gadi apkārt - stradajet.
Tagad prātoju - līst iekšā un kko tur mainīt vai vienkārši ļaut strādāt cik iet.
Kas var būt slikts, ja tos anodus nemaina? Vai var nosvilt tens vai izrūsēt korpuss?

Re: Boilera tīrīšana
Autors: soseds2 ()
Datums: 01/04/2010 22:39

Tur jarekina, ja boilers maksaja 80Ls un noiet bez anoda mainisanas 4 gadi, tad var nemainit anodu. Un ja apmierina fakts, ka pec si laika posma japerk jauns silditajs. Var ari nokalpot ilgak.
Ja anodu maina pats, tad ir izdevigak mainit.

Pašreizējā: 3 no 8


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **     **  ********  **    **  **     ** 
  **  **    **   **   **        ***   **  **     ** 
   ****      ** **    **        ****  **  **     ** 
    **        ***     ******    ** ** **  **     ** 
    **       ** **    **        **  ****  **     ** 
    **      **   **   **        **   ***  **     ** 
    **     **     **  ********  **    **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727