UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Apkure!
Autors: Dita ()
Datums: 16/04/2007 04:39

Ja kāds ir ierīkojis apkures sistēmu ar elektŗību,variet pateikt,cik lielas ir izmaksas-radiatori,darbs utt.Un vai pietiek ar elektribas jaudu,vai tā ir jāpapielina?Biju nodomājusi ierīkot gāzes apkuri,bet ugunsdzēsējs pateica,ka divi jau skurstenī trubas ielikuši, vairāk nevarot.Es gan īsti nesaprotu,ja es kurinu krāsni, tie dūni iet pa skursteni ārā, tad kā tie pārējie tajā pašā skurstenī var savu gāzes trubu turēt,bet es nevaru savu trubu likt. Citas izejas nav,jātaisa ar elektrību.(Tikai nesakiet, ka krāsns apkure ir jauka un laba,it sevišķi, ja atnāc mājās noguris un vēl krāsns jākurina).

Re: Apkure!
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 16/04/2007 06:42


Re: Apkure!
Autors: JanisJanis ()
Datums: 16/04/2007 17:43

Visupirms jaizlemj divas konceptulas lietas:
1) Udes radiatori + katls + akumulators + nakts tarifs
2) Parasti elektro radiatori pieslegti pie rozetes

Re: Apkure!
Autors: Dita ()
Datums: 16/04/2007 19:21

Varbūt kāds no ugunsdrošības viedokļa var pastāstīt,kā var tā būt,ka skursteņslauķi neļauj ierīkot gāzes apkuri.Kad sāku formēt dokumentus apkures ierīkošanai.Lat.gāzē pateica,ka vienā skurstenī var 5 gāzes apures trubas būt,bet mums ir tikai diviem.

Re: Apkure!
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 16/04/2007 21:03

Atļaujas došana izmantot esošo skursteni ir atkarīga no:
1. skursteņa stāvokļa
2. jau pieslēgto katlu jaudas
3. u.c. man nezināmiem aspektiem

Man ar nedeva atļauju izmantot jau esošo skursteni.

Re: Apkure!
Autors: EjTakTu ()
Datums: 16/04/2007 21:37

Pieslēdzamo apkures iekārtu skaitu dūmejai nosaka LBN - 231 - 03, 39.punkts

Re: Apkure!
Autors: Dita ()
Datums: 16/04/2007 21:58

LBN....latviski varētu būt būvnormatīvi?Tik un tā man nav skaidra tā skursteņu padarīšana.

Re: Apkure!
Autors: EjTakTu ()
Datums: 16/04/2007 22:13


Re: Apkure!
Autors: Dita ()
Datums: 16/04/2007 22:51

Paldies!

Re: Apkure!
Autors: a ()
Datums: 17/04/2007 06:29

Par skursteņiem murgi un pilnīgas muļķības. Modernie gāzes katli darbojas bez skursteņa - kaimiņam tāds ir. Piezvani uz Junkers vai Vaillant un tur tev visu apstāstīs. Vienkārši cauri sienai iet neliela plastmasas caurule, pa kuru gāzes katls gan ņem svaigo gaisu svilināšanai gan izpūš dūmgāzes (caurule caurulē). Parastiem katliem tās caurules ir no metāla, bet kondensācijas tipa katliem pat no plastmasas, jo dūmgāzes ir ķermeņa temperatūrā. Aizmirsti par skursteņiem, un liec kaut 10 gāzes katlus vienā dzīvoklī.
Bet ja kas, tad elektroapkure nemaz nav dārgāka par gāzi. Čoms ziemā par 140m2 māju maksāja vidēji 120 Ls mēnesī - liekas daudz, bet: Ja gāzes apkures ievilkšana maksā vairāk par 5000Ls tad kam ir vajadzīga iekārta, kas sevi atpērk 10-20 gados??? Elektrokatlu nopērk par 400Ls, pieslēdz un kurina uz nebēdu. Ne tur uguns, ne tur skurstenis, ne kādas citas papildus izmaksas.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **      **  **          *******   ********  
 **     **  **  **  **  **    **   **     **  **     ** 
 **     **  **  **  **  **    **   **     **  **     ** 
  ********  **  **  **  **    **    ********  ********  
        **  **  **  **  *********         **  **     ** 
 **     **  **  **  **        **   **     **  **     ** 
  *******    ***  ***         **    *******   ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727