UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Malkas apkures katls mājā
Autors: VanRaiks ()
Datums: 30/03/2007 22:53

Negribi paņemt jonu katlu Beril? Pats neesmu redzējis darbībā, bet man tauta stāstija brīnumu lietas - sāku domāt, ka varētu sev tādu uzstādīt kā alternatīvu. Ja 1/2 no tā, ko man stāstīja ir patiesība, var iet pupās visi, kas tirgo siltumsūkņus.

Re: Malkas apkures katls mājā
Autors: v_t ()
Datums: 30/03/2007 23:30

gribētos zināt kā viņiem izdodas apčakarēt fizikas likumus. ja izdodas. :)
esmu runājis ar puisi, kas ar to nodarbojas, un tie cipari nebija nekādi fantastiskie - turpat standarta elektroapkures izmaksas.

Re: Malkas apkures katls mājā
Autors: VanRaiks ()
Datums: 30/03/2007 23:55

Apčakarē fizikas likumus ar to, ka nesilda elektrodu, nelaiž strāvu caur pretestību, bet el. enerģija pa tiešo izpaužās siltumnesējā. Tas ir kā es to izprotu, sorrī, neesmu fiziķis. Un praktiskās personīgās pieredzes šajā jautājumā man nav. Bet izklausās STIPRI loģiskāk, kā gāzes katls ar lietderības koeficientu 110%.

Un labi paziņas stāstīja, ka 150 m2 mājā apkures izmaksas šoziem bija no 50 LVL/mēn (siltajā laika periodā) līdz 80 LVL/mēn (pie aukstumiem), ieskaitot citus elektrības maksājumus. Tiesa, pie T3 tarifa. JA tas tā, tad siltumsūknis, ņemot vērā cenu starpību uz iekārtu un ierīkošanu, sāk atmaksāties tikai pēc 10 - 15 gadiem.

Pats neesmu stāvējis klāt. So, vairāk komentēt nevaru. Bet mans secinājums ir tāds, ka SMADZENES kompostrē VISU apkures iekārtu tirgoņi. Un katram savs s**s skaitās krutākais. Un neatkarīgu ekspertu pētījumus par to es gribētu redzēt.

Kas attiecas uz mani, tad man neizdevās netā atrast nekādu reālu, objektīvu info par jonu katliem. Neskaitot reklāmas, kas pēc definīcijas ir scrap.

Re: Malkas apkures katls mājā
Autors: v_t ()
Datums: 02/04/2007 18:04

spriežot pēc maksājumiem, tomēr, neizdodas apčakarēt fiziku.
vienkāršākais jonu sildītājs izgatavojams no divām žiletēm. starpā pāris sērkociņu, ar diegu aptin, vadus klāt, un iznāk tāds, ka tik turies. ieliec destilētā ūdenī - nedarbosies. pieber nedaudz na un cl jonus - viss notiek.

Re: Malkas apkures katls mājā
Autors: JanisJanis ()
Datums: 02/04/2007 19:44

Mani aizrauj ideja par granulu katliem ar automatisku pelnu tirishanu un granulu padevi no bunkura vai silosa.

Jautajums vai kads piegadatjs Latvijaa var atvest granulas un taas "iepuust" pagrabaa? Piemeram 5000 kg?

Janis

Re: Malkas apkures katls mājā
Autors: v_t ()
Datums: 03/04/2007 18:57

ja pagrabs ideāli sauss. ja ne, tad atkal meklēsi kādu, kas var, piemēram 4000 kg granulu, izsūkt.

Re: Malkas apkures katls mājā
Autors: JanisJanis ()
Datums: 03/04/2007 21:35

Veel man loti patiik ziepakmens jeb podakmens krasns + elektriskaa apkure. Leeti un labi un par kurinataju ar nav jastrada un ir 10 gadi laika paluukoties kas notiek ar SS un jonu katliem un gazi un granulam.

Gribi ekonomiju kurini malku, gribi barauc celot kurini ar elektribu.

Re: Malkas apkures katls mājā
Autors: v_t ()
Datums: 03/04/2007 22:06

janijani tu runā tā itin kā malka būtu pa brīvu vai kokos augtu.
un kas tad galda galā tev patīk labāk - automātiskais granulu katls vai ziepakmens krāsns?

Re: Malkas apkures katls mājā
Autors: valdmens ()
Datums: 18/04/2007 21:38

kādas atsauksmes par šķeldu apkures katlu? kādas apkures izmaksas? cik maksā katls?

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **  **     **  **     **  ********  
 **     **  **   **   ***   ***  **     **  **     ** 
 **     **  **  **    **** ****  **     **  **     ** 
 **     **  *****     ** *** **  **     **  ********  
  **   **   **  **    **     **   **   **   **        
   ** **    **   **   **     **    ** **    **        
    ***     **    **  **     **     ***     **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727