UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Vai vinila lentes cauruļu montāžai ir nepareiza izvēle
Autors: Persiks ()
Datums: 29/12/2006 02:34

Mēģināju vasarnīcā uzmunsturēt ūdensvadu. Santehnikas veikalā pārdevējs teica, ka savienojumu vietās jālieto vinila lentes (veco labo pakulu vietā). Pēc ieteikuma katru vītni aptinu ar lenti četras reizes. Ieslēdzu ūdeni - visi savienojumi tek...
Kādi būtu jūsu ieteikumi? Nekvalitatīva lente vai ar četriem tinumiem nepietiek?

Re: Vai vinila lentes cauruļu montāžai ir nepareiza izvēle
Autors: Apkurnieks ()
Datums: 29/12/2006 06:25

Ieteikums? :) pārdevējam pa ausi un pēc tam uz citu veikalu pēc liniem un smāķa!
Priecīgus svētkus!

Re: Vai vinila lentes cauruļu montāžai ir nepareiza izvēle
Autors: Didzisp ()
Datums: 29/12/2006 07:13

Kārtējais pierādujums, ka ne visas jaunās tehnoloģijas ir labākas par vecajām. Nav jau tā, ka ar fum lentu nevarētu izveidot netekošus savienojumus un ar piešautu roku tas varbūt arī neslikti izdosies. Cita lieta, ka amatierim daudz vieglāk strādāt ar pakulām, jo tās pieļauj daudz lielākas kļūdas. Pakulu savienojumu var bez problēmām pagriest par pāris apgriezieniem atpakaļ un ūdens vēl netecēs garām. Nav tik būtisks pakulu biezums savienojumā. Pakulas piebriest un pašas noslēdz ūdens noplūdi. Vārdu sakot, pakulām nevar atrast nevienu sliktu īpašību. Kādēļ tad lietot kautkādu lentu tikai tāpēc, ka tā ir jaunāks izgudrojums, ja vecā tehnoloģija nodrošina daudz labākus rezultātus.

Re: Vai vinila lentes cauruļu montāžai ir nepareiza izvēle
Autors: EjTakTu ()
Datums: 29/12/2006 16:01

Nu tā lenta parasti gan ir teflona. Kas tas pa standartu 4 reizes? Pie kam tās lentas ir dažāda biezuma. Taču tik biezas, lai pietiktos ar 4 reizēm neesmu redzējis. Lenta nav dārga un šamējai tendence labi saspiesties. Uztin kārtīgu slāni, tik biezu, lai tikai varētu uzsākt vītni.
Manuprāt nav ne vainas gan pakulām, gan teflonam. Vajag tik tīt! :D

Re: Vai vinila lentes cauruļu montāžai ir nepareiza izvēle
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 02/01/2007 01:03

Es tinu kādus 10 apļus, principā atkarīgs no vītnes resnuma, resnākām trubām (3/4') esmu tinis arī 15 un vairāk, kā jau te minēja, tad galvenais lai var vītni uzķert un skrūvējot ir jājūt neliela pretestība.

Es ar šito lentu pat apkures trubas blīvēju, tā kā, ja pareizi lieto tad nav ne vainas. Neiesaku gan lietot vietās, kuras pēc tam tiks iemūrētas vai kā savādāk noslēgtas, jo man ir bijis gadījums, kad savienojums sāk sūkties tik pēc gada.

Par tiem biezumiem ir tā, ka plānā lenta ir arī šaurāka un paredzēta tievākiem cauruļvadiem(resnākiem par 1/2' nelieku).

Lūdzu spečukus palabot, ja kautkur nokļūdījos, kā nekā nav mans dzimtais arods :)



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **   *******    ******   **      **  **    ** 
  **  **   **     **  **    **  **  **  **  **   **  
   ****    **     **  **        **  **  **  **  **   
    **      ********  **        **  **  **  *****    
    **            **  **        **  **  **  **  **   
    **     **     **  **    **  **  **  **  **   **  
    **      *******    ******    ***  ***   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727