UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 5
Re: elektriskais apkures katls
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 30/08/2006 18:30

[buvnieciba.delfi.lv]

neesi slinks cilvēks, pameklē pirms jautā

Re: elektriskais apkures katls
Autors: to VanRaiks ()
Datums: 30/08/2006 19:59

Piemeram es nodarbojos ar automatiku un man ir skaidrs viens:

Kad apkure ieslegta skaititajs griezhas, kad izslegta stav!
Tad luuk ja Tev ir uzlikts automatikas bloks, kas kurina tas istabas kuras Tu esi un samazina telpu temperaturu kad esi prom no majas tad:

Elektro apkures izmaksas menesi var sastadit 30% mazak!

Es par elektrisko apkuri pagajusho gad maksaju 100 Ls menesi par 90m2 nesiltinataj majai ar pliku delu gridu. Kajas sala tapatas.

Piemers automatikai:
[www.cm-zone.com]


Sikak:
[www.cm-zone.com]

Un varesi lielities draugiem ka Tev ir "klimata kontrole"ar pulti!

Re: elektriskais apkures katls
Autors: OskarsU ()
Datums: 30/08/2006 21:31

Reālās izmaksas kurināšanā - uz 100 m2 aptuveni 60 lati. Pats uzstādu š'dus katlus. Pagaidām klienti apmierināti.:)

Re: elektriskais apkures katls
Autors: Rx ()
Datums: 31/08/2006 01:01

Te nu būs arī cipari:1 kg koka granualas dod 5kW siltuma. To pašu siltumu dod 0.5 litri dīzeļdegvielas. Tālāk globālās sakarības: 1t naftas=1.75t ogles=1000 litri gāzes=4 t malkas(dati pēc siltuma došanas). Elektrības kilovats maksā tik cik maksā. Salīdzināšanai datu pietiek.

Re: elektriskais apkures katls
Autors: VanRaiks ()
Datums: 01/09/2006 16:38

Nu švaki man iet ar to salīdzināšanu:

150 m2 māja, rēķinu, ka apkures katla jauda = 15 kW, granulas 85 LVL/t, mēnesī ir 720 h un elektrība ir 0,045 LVL/kWh

Granulu katls = 3 kg/h = 2,16 t/mēn = 183.6 LVL/mēn
(Granulu katlu ražotāji gan saka, ka patēriņš ~ 1t/mēn = 85 LVL/mēn, a kā man to zināt?)

Elektroapkure = 15 kW/h = 10800 kWh/mēn = 486 LVL/mēn

Siltumsūknis (ņemot vērā ražotāju apgalvojumus, ka elektrība : siltums ir 1:4) = 3,75 kW/h = 2700 kWh/mēn = 121 LVL/mēn

Tas, protams, muļķības, jo viss uz pilnu klapi, bet kā lai citādi rēķina? Gāze man naf, un šķidrie neinteresē - pārāk nestabils tirgus.


Re: elektriskais apkures katls
Autors: v_t ()
Datums: 01/09/2006 17:20

ja nevari izšķirties, pagaidām neliec neko. pārziemošu, tad maijā izstāstīšu kā būs gājis ar ss.

sakarā ar siltumtrases remontiem, dzīvoklī visu augustu nebija siltā ūdens. mazgājāmies būvē. tā kā ss pats reģistrē cik stundu un ko ir sildījis, nav grūti aprēķināt patērēto. tātad, 3 ar kapeikām nedēļu laikā sūknis ūdeni sildījis 3 pilnas stundas. 3 h X 3,6 kw (kompres.jauda) X 0,048 ls/kwh = 0,5184 ls
varbūt, ka sūknis ir strādājis 3,99 stundas, bet tas būtību nemaina.
protams, tagad no zemes nāk laukā 15*c un sūknis strādā ar augstāko l.k.

Re: elektriskais apkures katls
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 01/09/2006 19:22

OskarsU,

tā jau visi uzstādītāji runā, kad man šito katlu(BERIL) reklamēja, arī stāstīja līdzīgas basņas par reāli lēto siltumu. DZīvē katls tērē 1Ls/m2, tie 60 Ls uz 100 m2 varētu būt tikai rudenī un pavasarī, bet ne ziemas aukstumā, ja vien izstabā tiek turēti grādi 14 pēc celsija.

Re: elektriskais apkures katls
Autors: OskarsU ()
Datums: 01/09/2006 20:17

Elektriķi Māri, esmu idividuālai komersants, nepārstāvu nevienu ražotāju. Neteicu, ka uzstādu BERIL. Ir arī citi katli. Un tie, kam interesē, atrod. Katla izvēle ir klienta ziņā, es varu viņu tikai informēt, nekādas basņas man nevienam nav jāstāsta - ne par Grandeg, ne Viadrus, ne Viessman, vai jebko citu, ko cilvēks vēlas savā mājā redzēt. :) Vienkārši ir iespēja uzlikt arī tādu el. katlu, kas siltuma izmaksās ir līdzvērtīgs gāzes izmaksām.
Un vēl - var jau izmaksas sakāpt nez kur, ja māja, piemēram, nav siltināta.

Re: elektriskais apkures katls
Autors: elektriķis Māris ()
Datums: 01/09/2006 21:44

OskarsU, topika nosaukums ir "Elektriskai apkures katls", ja raksti par ko citu, tad vajag norādīt parko, nevis "...uzstādu š'dus katlus.." un tagad man viss ir skaidrs no tā. Kā gan var būt apmierināti klienti, ja ar viņiem, iespējams, arī visu līdz galam nepasaka.

Re: elektriskais apkures katls
Autors: Aha ()
Datums: 02/09/2006 06:15

Nu neticu ka elektriskais katls var būt tikpat ekonomiks kā gāzes apkure, SS - skaidrs kur rodas siltums, bet elektriskais katls - nu padalieties tanī knifā, kā no 1kwh elektrības var izmānīt laukā vairāk?

Pašreizējā: 3 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********   **    **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  ***   **   **   **   **     ** 
        **  **     **  ****  **    ** **    **     ** 
  *******   ********   ** ** **     ***     ********* 
        **  **         **  ****    ** **    **     ** 
 **     **  **         **   ***   **   **   **     ** 
  *******   **         **    **  **     **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727