UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Samazinats kurinama paterins
Autors: zibens->viktoram ()
Datums: 18/07/2006 18:51

1) Es gribu izteereet 500 Ls a Tu man piedavaa risinajumu par 200 Ls!
2) Man ir radiatru galvas un katla automatika, bet tas nelauj smazinat gradus atsevishkaas iztabaas automatiski. Arii komforts ciesh loti jo katls izsledzas kad iekurinu kamiinu vai kad man atnaak ciemini. Tad citas istabas atdziest ieskaitot silto gribu vannas istabaa.

Re: Samazinats kurinama paterins
Autors: zibens -> viktoram ()
Datums: 18/07/2006 18:54

Paldies par ideju es varu uzlikt katra telpa atsevishku katla automatiku un ar to vadiit radiatoru! Kaa tur ir ar katlu regulatoru vai es varu regulet radiatoru ar katla regulatru bez 220V vai 24V?

Re: Samazinats kurinama paterins
Autors: viktors ()
Datums: 18/07/2006 19:00

Tu gribi komfortu vai ekonomiju? Vajag tomēr saprast ka komforts maksā naudu, un jo lielāks komforta līmenis, jo dārgāk tas izmaksā.
Pilns komforts- Gudrā māja, bet tur pie taviem 500 vēl kādu nullīti vajadzēs pielikt klāt.

Re: Samazinats kurinama paterins
Autors: zibens ()
Datums: 18/07/2006 21:00

Gudrā māja? Nezinu nevienu gudro māju kas piedāvā vadīt apkuri istabā? Esmu runājis ar vairākiem guro māju gudriniekiem. Lielākajā vairumā es varu dabūt on off releju vienu vai divus.

Re: Samazinats kurinama paterins
Autors: v_t ()
Datums: 18/07/2006 21:39

istabā atrodas neliels bloks ar t sensoru un vadību. no tā aiziet vads uz izpildmehānismu - nelielu 220v matorīti, kas paver vaļā vai piever ciet siltās grīdas kontūra vārstu, kas apsilda konkrēto telpu. to pašu var darīt arī ar radiatoriem. tikai neērtāk, jo tie ir katrs savā mājas galā, a silto grīdu kontūri saiet vienā vietā. feini!

Re: Samazinats kurinama paterins
Autors: Didzisp ()
Datums: 19/07/2006 00:27

Var jau pie katra radiātora pieslēgt regulātoru par 500Ls un vēl nezin ko, tikai, kur tad tā ekonomija būs? iekanomēsi 50Ls gadā, bet automātikā iegrūdīsi tik daudz piķa, ka tas neatmaksāsies visa mūža garumā. Visi tie automātikas verķi sāks pēc pieciem gadiem sprāgt nost un vēl vajadzēs maksāt kvalificētam meistaram par remontu. Jo sistēma ir vienkāršāka, jo tā stabilāk strādā un ir drošāka.

Re: Samazinats kurinama paterins
Autors: zibens ()
Datums: 19/07/2006 18:35

Ekonomija sanaak laba labaaka nekaa no kondensaacijas katla! Es varu ietaupiit 500 Ls triis chetru gadu laikaa un sanemt uzlabotu komfortu. v_t atsuuti kaadu linku kur kadu no tiem verkiem var redzeet. Negribaas jau vilkt uz katru radiatoru pa vadam, bet efekts varetu buut labs.

Re: Samazinats kurinama paterins
Autors: v_t ()
Datums: 19/07/2006 21:18

linku man nav. atnāks cilvēks no "rubates" un saliks visu. mans darbs ir pievilkt vadus 3 X 0,5. viens gals pie grīdu kolektora. otrs gals istabā/koridorī/wc. tai pašā caurumā kur slēdzis vai kontakts. tad, nu, blakus elektrības slēdzim atradīsies mazā vadības kastīte. un viss.

Re: Samazinats kurinama paterins
Autors: zibens ()
Datums: 19/07/2006 21:34

[stores.ebay.de]
Saucaas HONEYWELL HEIZKÖRPERREGLER HR80 maksaa 90 EUR gab man taadus vajag 5 gab. Un es plaanoju taupiit 500 Ls 3..4 gados.

Re: Samazinats kurinama paterins
Autors: Didims ()
Datums: 19/07/2006 22:36

Telpu temperatūra tavas prombūtnes laikā diez vai uzlabos tavu komfortu. ;-)
Drīzāk jau pretēji, ja nu gadījumā pēkšņi iznāks atgriezties mājās neplānoti (ne pēc apkures sistēmā ieprogrammētā režīma) un būs vajadzīgs kāds laiciņš, lai temperatūru paceltu līdz komfortablajam.
Ja vēlies taupīt, varbūt labāk nosiltini pamatīgāk to māju (protams, ja ir tāda iespēja). Nosiltināt ir iespējams līdz tādam līmenim, ka māja jau paliek kā "pasīvā" māja. Tas nozīmē, ka siltuma zudumi ir tik niecīgi, ka pietiek ar dzīvojošo radīto siltumu (no cilvēkiem, ēdiena gatavošanas, čaiņika, lampām, iešanas vannā u.c.) un papildus tāda speciāla apkure nav nepieciešama. Tādā gadījumā varētu būt izdevīgi biežāk rīkot viesības, jo katrs no ciemiņiem dotu savu artavu siltuma kopējai bilancei.
Efektu var gūt siltinot arī tikai kritiskos punktus un novēršot situma zudumus caur šķirbām, stūriem, griestiem etc.

Par ietaupījumu no temperatūras samazinājuma, tie 6% par katru grādu nav no kopējā siltuma patēriņa, bet no iepriekšējās pakāpes. Tipa nevis 22-18=4=>*6=>=24%, bet gan 100-6%no100=94-6%no94=88.36-6%no88.36=83.0584-6%no83.0584=78.074896 => 21.925104%
Bet vēl jau nevajag aizmirst, ka pēc temperatūras samazinājuma (uz prombūtnes laiku) atkal ir vajadzīgs papildus enerģijas patēriņš temperatūras pacelšanai. Tādējādi daļa ietaupītā atkal dzēšās.

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********  ********   ********  **     ** 
    **        **     **     **  **         **   **  
    **        **     **     **  **          ** **   
    **        **     ********   ******       ***    
    **        **     **         **          ** **   
    **        **     **         **         **   **  
    **        **     **         ********  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727