UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Cinkojums apkurē, nē?
Autors: zinc ()
Datums: 01/12/2021 22:56

Sveicināti!

Apkures sistēma slēgta tipa, siltās grīdas un radiatori. Visas izmantotās caurules apkures sistēmā ar skābekļa difūzijas slāni, no katla dzelzs caurules (necinkotas), līdz ar to skābekļa apmaiņa samazināta līdz minimumam. Siltumnesējs - ūdens. Cietā kurināmā čuguna katls.

Paredzēta akumulācijas tvertne, tā jau ir... Pagaidām 500L, ar laiku piekabinās vēl, uz doto brīdi jāiztiek ar to, kas ir. Tvertnes sienu biezums apmēram 7mm. Iekšpuse tā kā nav cinkota, uz tās ir neliels rūsas puteklis, viegli izskalojams, visādi citādi, ideālā stāvoklī. Ārpuse gan ir cinkota.

Jautājums - kā tur ir to cinku? Pa ausu galam kaut kas dzirdēts, ka karstam ūdenim nav vēlams izmantot cinkotus elementus, jo pie paaugstinātām temperatūrām sākot no ~70gr. sākās cinka atslāņošanās un vēl kaut kas kaitīgs iespējams izdalās? Nevarēju gan īsti atrast konkrētu info, kas tad tur notiek ar to cinku... Varbūt pārklausījos...

Nekādi citi cinkojumi nav, tikai tvertne. Vienīga saistība ar ūdensapgādes sistēmu tā, ka pie apkures sistēmas būs pieslēgts kombinētais boileris (bočka bočkā), tas ir no nerūsējošā tērauda.

Kā tur ir... ir kaut kādas negatīvas ietekmes no tā cinkojuma vai nav tāda lieta?

Re: Cinkojums apkurē, nē?
Autors: Sqq ()
Datums: 01/12/2021 23:20

Silto grīdu un radiatoru veselību tas cinks nevarētu ietekmēt, bet karstais ūdens boilerī nesaskaras ar akumulatora indīgo cinkoto ūdeni, jo akumulatora ūdens nav tas kas tek pa krānu.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.