UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

3 fāzes, viens 2.5mm2 piecu dzīslu kabelis
Autors: Okys ()
Datums: 28/11/2021 11:08

Sveiki.
Apstāstiet lūdzu, cik slikti vai labi, iespējami vai neiespējami ir šāds pieslēguma variants.
Situācija īsumā:
Ir 3 fāzu 20A pieslēgums dzīvoklim. Uz virtuvi aiziet 5 dzīslu 2.5mm kabelis, pieslēgts aiz atsevišķa 3 fāzu automāta C16A. Nav uzstādīts noplūdes automāts, RCD vai krieviski УЗО, nezinu, kā vēl to sauc...
Doma ir aiz šī kabeļa uzstādīt indukcijas plīts virsmu, kura izmantos 2 fāzes (3,6kW uz vienu, 3.6kW uz otru) un pie trešās fāzes elektrisko cepeškrāsni (3,5kW). Atceramies - 1 kabelis, viena nulle, viens zemējums, 2,5mm2. Manis minētās jaudas visiem aparātiem tādas arī ir norādītas un indukcijas virsmai 2 fāzes var un vajag pievienot officiāli. Cepeškrāsnij ir ir parasta kontaktdakša 16A.
Ja godīgi, pats šeit nekādus šķēršļus neredzu, tā kā tā ir iebūvējamā tehnika, bet varbūt, ka kļūdos. Vienīgais jautājums, kas mani nomoka ir - Katrai fāzei savs 2.5mm2 vads pietiek, bet nulles vads visām kopējs... Cik viss ir slikti?
Paldies jau iepriekš.

Re: 3 fāzes, viens 2.5mm2 piecu dzīslu kabelis
Autors: Aldiss ()
Datums: 28/11/2021 11:45

Ir OK, tā tam būt. Ja visās trijās fāzēs būtu vienādi ampēri, tad neitrāles vadā būtu nulle ampēri. Kaut kur bija online kalkulators, kas notiek, ja izmantotas ir divas fāzes vai dažādi ampēri, bet galvenā doma ir tāda, ka strāva nulles vadā nebūs lielāka kā katrā atsevišķā fāzes vadā.

Re: 3 fāzes, viens 2.5mm2 piecu dzīslu kabelis
Autors: Okys ()
Datums: 28/11/2021 14:13

Paldies par info.
Tātad, lai būtu pilnīga skaidrība, uzmeistaroju mākslas darbu:
[i.imgur.com]
Te viss ir pareizi un būs ok?
Vēl pilnai laimei, es pie šī paša pasākuma uz pirmo fāzi L1 kopā ar cepeškrāsni gribētu pieslēgt arī trauku mazgājamo mašīnu, ar nosacījumu, ka reizē ar cepeškrāsni to nekad nedarbinās, jo citādi viss var būt slikti (3,5kW + 2,4kW = vairāk nekā vadi un automāts var turēt). Vai tā drīkst? Pretējā gadījumā man jāvelk vads no citas vietas, kas visu sarežģī.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 28/11/2021 14:14, labojis Okys.

Re: 3 fāzes, viens 2.5mm2 piecu dzīslu kabelis
Autors: Okys ()
Datums: 28/11/2021 14:30

Vēl arī gribēju piemetināt, ka visā pārējā dzīvoklī, rozetes, izņemot virtuvi patreiz ir pieslēgtas uz trešo fāzi (L3). Ir viena rozete, piemēram, putekļu sucējam vai gludeklim, kuru varu pieslēgt pēc izvēles uz kuru fāzi gribu un visa virtuve pieslēgta uz pirmo fāzi (L1), kā, piemēram, ledusskapis, tvaika nosūcējs, mikroviļņu krāsns un kaut kādas citas virtuves ierīces.
Veļas mašīna un veļas žāvētājs pieslēgti uz trešo fāzi (L3), šeit arī noplūdes automāts ir ķēdē.
Otrā fāze (L2) plānota tikai indukcijas virsmas vienai pusei kuru darbinās visbiežāk, kā arī apgaismojumam visā dzīvoklī, izņemot virtuvi, kuras apgaismojums ir uz L1. Apgaismojums visā dzīvoklī - tikai LED (GU10 spuldzes).



Labots 2 reizes. Pēdējo reizi labots 28/11/2021 14:32, labojis Okys.

Re: 3 fāzes, viens 2.5mm2 piecu dzīslu kabelis
Autors: ETT ()
Datums: 28/11/2021 16:24

Reizēm būs virtuvē tomēr jāpiedomā ne tikai vienlaicīgu cepeškrāsns un trauķenes slēgšanu. Ja vienlaicīgi ieslēgsi kādu no šiem un vēl mikreni un ūdensvārāmo kannu, tad ieslēdzoties ledusskapim, virtuvē var palikt tumšs ;) Mierinājumam, - pie tā pierod...

Re: 3 fāzes, viens 2.5mm2 piecu dzīslu kabelis
Autors: Aldiss ()
Datums: 28/11/2021 22:37

>>Mierinājumam, - pie tā pierod...>>

Galvenais, lai drošinātāju panelis ir viegli pieejamā vietā un sieva zina, kurš drošinātājs jāieslēdz un kā to izdarīt.

Vienīgi nesapratu to bildi ar drošinātājem-aiz viena 3 fāžu 20A seko vēl viens 3 fāžu drošinātājs 16A. Ja tev būs īsais vai pārslodze vienā fāzē, elektrības nebūs visā dzīvoklī. Tev ir vienfāzes patērētāji, aiz ievada jāliek 1f drošinātāji.

Noplūdes automāti ir ļoti ieteicami visā mājā, ne tikai veļas mašīnai. Skandināvi liek uz ievada un sadalīšana pa patērētājiem jau ir aiz noplūdnieka. Protams, ja būs noplūde, izbliezīs visam, bet tad atslēdzot atsevišķos patērētājus ātri atrod kur problēma.
Var jau likt arī uz katra vada noplūdnieku, vienīgi tās cenas kožas...

Re: 3 fāzes, viens 2.5mm2 piecu dzīslu kabelis
Autors: deformācijas šuve ()
Datums: 29/11/2021 12:44

Kontaktā esošā maiņstrāva maina fāzes pēc 3 koordinētām sinusoīdām, tas nav 1 pastāvīgs + 3 vados ar kopēju - vienā vadā. Tur nav nulles vadā 3x lielāks strāvas stiprums kā katrā fāzes vadā.

Re: 3 fāzes, viens 2.5mm2 piecu dzīslu kabelis
Autors: Okys ()
Datums: 30/11/2021 11:29

Aiz 20A automāta (ienākošā) nāk vēl pieslēgts viss pārējais dzīvoklis ar citiem, atsevišķiem automātiem. Es to vienkārši bildē nepiezīmēju. 3 fāzu 16nieks ir tikai uz virtuvi - indukcijas virsmai, cepeškrāsnij un trauku mašīnai. Uz pirmo fāzi visiem kontaktiem, kas ir virtuvē tālāk ir pašiem savs 1 fāzes automāts un cits kabelis. Ja būtu padomājis laicīgi, būtu arī trauku mašīnai savu kabeli vilcis.
Vēl arī piebildīšu, ka vakar akceptēta pāreja uz 25A ienākošo, jo izbūvētais elektrotīkls to atļauj. Tā kā esmu nodrošinājies un domāju, ka cepot kotletes un mazgājot veļu, varēs arī pie tējas tikt.

Re: 3 fāzes, viens 2.5mm2 piecu dzīslu kabelis
Autors: Okys ()
Datums: 30/11/2021 11:33

deformācijas šuve rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Kontaktā esošā maiņstrāva maina fāzes pēc 3
> koordinētām sinusoīdām, tas nav 1 pastāvīgs + 3
> vados ar kopēju - vienā vadā. Tur nav nulles vadā
> 3x lielāks strāvas stiprums kā katrā fāzes vadā.


Paldies. Šo es nezināju. Bet mans zīmējums ir pareizs un tā vispār drīkst visu saslēgt?

Re: 3 fāzes, viens 2.5mm2 piecu dzīslu kabelis
Autors: deformācijas šuve ()
Datums: 30/11/2021 12:34

Saslēgt var visādi. Es vilktu uz katru lielo patērētāju savu vadu no skapja, nevis vienu, kuru kaut kur tad sadalīt un taisīt ugunsgrēku. Nav jau pēckara gadi, kad vadi deficīts. Katrs lieks savienojums ir iespēja termiski izļurkāties un sākt silt. Skapī var inspicēt un pārvilkt visu vienuviet. Tad paliek rozetes.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.