UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ūdensvada aizsalšana/plīšana
Autors: Gača ()
Datums: 19/10/2021 19:46

Sveiki

Ir tāda lieta, ka esmu iecelts mantojumam par aizgādni un mantojumā ietilpst 2stāvīga 6 dzīvokļu pirmskara māja Rīgā. Zināmu iemeslu dēļ (tiesas process) ilgstoši neviens pie šī mantojuma netiks. Man jāpaliek par apsaimniekotāju. Ir tā, ka mantojuma masai pie dvēseles nav ne centa par ko maksāt , tātad nav naudas , par ko apsaimniekot. Mājai ir malkas apkure. Mājas dzīvokļi nav īpaši piemēroti izīrēšanai - pēdējie īrnieki, kas bija, izvācās pavasarī. Māja stāv tukša un neapkurināta un tāda nostāvēs visu ziemu.

Cik liela iespēja, ka mājas ūdensvads var plīst pēc sasalšanas? Pašlaik caurule ar centrālo (un vienīgo) skaitītāju atrodas pirmajā stāvā (mājai nav pagraba) un ir notīta ar termoizolācijas vati (sk. bildes linkos – [postimg.cc] un [postimg.cc] ) . Varu nogriezt centrālo krānu, tas arī viss. Ko vēl var darīt? Šogad ziemā bija aizsalis (īrnieki stāstīja) Viņiem otrajā stāvā dzīvoklis bija, vieni uz visu māju. Pēc atkausēšanas sabojājās skaitītājs, kas bija jāmaina.
Ar kādiem zaudējumiem varu rēķināties? Nevaru tur atrasties ikdienā. Līgums par ūdenspakalpojumiem ir noslēgts ar mantojuma masu, taču uzņēmumi vēlas piedzīt naudu pa taisno no fiz.personas, cik esmu dzirdējis, t.i no manis. Neesmu īpaši priecīgs par radušos situāciju. Paldies!

Re: Ūdensvada aizsalšana/plīšana
Autors: pans ()
Datums: 19/10/2021 20:06

Ja pareizi saprotu izklāstu, tad plīsīs 100%
Tā vate domāta lai siltumu no caurules nezaudētu. Pret sasalšanu diez vai palīdzēs.
Ja ir tāda iespēja, tad vajag sistēmu izlaist. Visi krāni vaļā, es pat noņemtu kādus sūkņus uc, jo ūdens tur tik un tā mazliet paliks un saplēsīs visu. Arī lodveida krānus, pat vaļējus, var saplēst

Re: Ūdensvada aizsalšana/plīšana
Autors: Pelēcis ()
Datums: 19/10/2021 20:20

Izlaist visu ūdeni no sistēmas, tukšas caurules neaizsals.

Re: Ūdensvada aizsalšana/plīšana
Autors: Aldiss ()
Datums: 19/10/2021 20:32

Mantojuma pārvaldīšanas izdevumi ir sedzami no mantojuma, tev kā mantojuma aizgādnim ir visas iespējas notrallināt aizgādniecībā esošo īpašumu tā, ka tur vairs nav ko mantot un nevajadzēs tiesāties.

Re: Ūdensvada aizsalšana/plīšana
Autors: Gača ()
Datums: 19/10/2021 20:35

pans rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ja pareizi saprotu izklāstu, tad plīsīs 100%
> Tā vate domāta lai siltumu no caurules nezaudētu.
> Pret sasalšanu diez vai palīdzēs.
> Ja ir tāda iespēja, tad vajag sistēmu izlaist.
> Visi krāni vaļā, es pat noņemtu kādus sūkņus uc,
> jo ūdens tur tik un tā mazliet paliks un saplēsīs
> visu. Arī lodveida krānus, pat vaļējus, var
> saplēst

Ok, paldies. Krānus atvērt vaļā un kaut ko iztecināt varēšu, bet ne visu,, domāju. Vai tur kādu speciālu firmu saukt, kas izsūknē pilnīgi - man ar šo nav bijusi pieredze? Kas notiek ar to krānu un ūdensvada daļu, kas aiz skaitītāja - mana atbildība, šķiet it par tiem ūdensvadiem, kas atrodas mājā. Tur tad ūdens paliks, ne tā?

Re: Ūdensvada aizsalšana/plīšana
Autors: Gača ()
Datums: 19/10/2021 20:38

Aldiss rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Mantojuma pārvaldīšanas izdevumi ir sedzami no
> mantojuma, tev kā mantojuma aizgādnim ir visas
> iespējas notrallināt aizgādniecībā esošo īpašumu
> tā, ka tur vairs nav ko mantot un nevajadzēs
> tiesāties.


Man jau bija problēmas, ka elektrība bija saslēgta uz mant.masas vārda (zinu, ka nevajadzēja slēgt), bet īrnieks nemaksāja. Tak Latvenergo creditreformā gandrīz mani nocedēja. Saprotu, ka atbilstoši Civillikumam mantojuma masa ir jur.persona, kas uzņemas saistības, bet tāpat negribas pēc tam kauties ar visiem un pierādīt to, kas rakstīts likumā, tāpēc gribu pēc iespējas mazāk ziepes ievārīt uz mantojuma masas vārdu. Pašlaik aktuāli, lai neplīst caurules un nesākas plūdi - jo manis tur nebūs.

Re: Ūdensvada aizsalšana/plīšana
Autors: Aldiss ()
Datums: 19/10/2021 21:01

Mantojuma masai jāaizņemas no tevis kādi 100k un kļūsi līdz ar Latvenergo un Creditreform par mantinieku kreditoriem, tad vēl jānoslēdz 8 īres līgumi un jāvērš piedziņa pret mantojumu.

Re: Ūdensvada aizsalšana/plīšana
Autors: Gača ()
Datums: 19/10/2021 21:11

Aldiss rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Mantojuma masai jāaizņemas no tevis kādi 100k un
> kļūsi līdz ar Latvenergo un Creditreform par
> mantinieku kreditoriem, tad vēl jānoslēdz 8 īres
> līgumi un jāvērš piedziņa pret mantojumu.


Es operēju ar miljonu summām. Priekš manis neinteresanta tēma :)

Re: Ūdensvada aizsalšana/plīšana
Autors: agrais ()
Datums: 19/10/2021 21:55

ja opere ar miljoniem..tad ko mekle šeit? Izlaid udeni, vienalgaa remonts tai majai jataisa.pecak savilksi jaunu , normalu udensvadu.

Re: Ūdensvada aizsalšana/plīšana
Autors: Katls ()
Datums: 20/10/2021 13:45

Udens butu jāatslēdz centralajā udensvada atzarā uz māju. Ūdens no sistēmas janolaiž un ar kompresoru jaizpūš caurules. Jāiztukšo klozetpodu bačoki. Daži podos ielej drusku tosolu, lai ūdens neizžūst un smaķels nenāk augšā.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.