UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Granulu katla izvēla
Autors: Gatis domās ()
Datums: 17/10/2021 17:46

Cveiki visiem kas jau lieto granulu katlus!
Gribu uzstādīt granulu katlu savai 180 m² mājai, bet ne kādi nevaru sapras kādu katlu ņemt. Izvēle ir milzīga un atsauksmes ne kādas. Noskatījos uz biodom 27 vai opop katla izvēli, tikai atsauksmes no lietotājiem nesanāk atrast. Protams ja kādam ir kāds cits katls ko ieteikt droši iesakiet un kādēļ nemt tādu?

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Mx ()
Datums: 26/10/2021 12:04

Pievienojos problēmai! Māja 160 m2, arī skatījos uz Biodom un Opop, Kepo, Ferolli uc, šobrīd apstājos pie TERMOMONT TOBY 21 -līdzīgs Biodom, tikai lētaks. Kādam ir atsauksmes, viedoklis ? man doma likt akumulācijas tvertni (vismaz 500l) ar ailtā ūdes siltuimmaini vēl pa vidu uz radiatoriem, lai katls var līgani strādāt bez pārāk biežas slēgšanās iekšā/ārā. Vēl man uzstādījums ir autonomija uz 6-7 dienām, lai man reāli jāpieiet pie katla 1x nedēļā. Piem Ferolli t18- būtu labs variants, bet instrkc. rakstīts, ka deglis jātīra katru dienu, kaut tam ir degļa auto tīrīšanas-"izpūšanas" funkcija, Tātad man vajadzētu katlu ar degļa un siltummaiņu auto tīrīšanu, lai izvilktu nedēļu un nezaudētu lietder. koefic. Par Toby rakstīts, ka var pielikt meh. auto tīrīšanu... kā tas dabā darbojas? nezinu.
Un vēl manuprāt katlā jābūt vertikālajiem siltummaiņiem, lai viegli tīrīt. Protams tagad jāskatās tikai uz Class 5 un katliem ar max koefic. >90%, jo eiropa mūs piespiedīs dabu mīlēt, līdz 2027 malkas krāsnis būs jānomaina pret eko dizaina apkures iekārtam (varbūt ne obligāti, bet būs atbalsts līdz 27. gadam).

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Nilsons ()
Datums: 26/10/2021 13:21

Padalīšos ar savu pieredzi. PAŅĒMU langetech katlu 17 kw(800euro) uz 100m2 māju. Klāt pieliku degli.(1500euro).Ja bunkuru piepilda pilnu(12x15kg),tad varu neiet Klāt katlam 11dienas ,ja ārā temperatūra 5-10gradi.Pieminēšu ,ka man sievietes mājās mīl tecinat silto ūdeni ,kurš arī tiek sildits izmantojot granulas.Pagaidam apmierināts, bet zinu ,ka katlu/degli var pieregulēt vēl efektīvāk -tātad arī ietaupot.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: sqq ()
Datums: 26/10/2021 14:02

Mans viedoklis par granulu katlu, balstīts nelielajā pieredzē.
Tagad, kad jaunbūves tiek siltinātas nu jau gandrīz tuvu pasīvās mājas standartam parādās problēma - apkuri vajag, bet patēriņš ir tik mazs, ka pat mazjaudīgākie granulu katli paliek par jaudīgu. Tagad visiem ir grīdas apkures kur ir salīdzinoši zema temperatūra un katlam ir jāmokās - no vienas puses vajag uzsilt līdz normālai darba temperatūrai ap 80grādi, no otras tad jau ir jāslēdzas ārā.
Tādēļ manuprāt vienīgais loģiskais risinājums granulu katlam jaunbūvē ir akumulācijas tvertne, kas paildzinās katla dzīvi un nedaudz arī ekonomiju. Pašam ir Atmos D14P (14kW) granulu katls ar A25degli, kurš pieslēgts aku tvertnei 750l un tvertnē ir 2dačiki kas ieslēdz/izslēdz degli kad aku tvertne ir uzsilusi. Un aku tvertnē ir iebūvētais boileris karstajam ūdenim (laikam 150l) ar lielu rezervi. Ļoti vienkārša sistēma pēc būtības, bez kaut kādām sarežģītām vadībām - ieslēdzas / izslēdzas pats atkarībā no tvertnes siltuma. Par pelnu tīrīšanu - visā pagājušā apkures sezonā pelnus izsūcu ar putekļusūcēju 2 vai 3 reizes, degli netīrīju jo nebija ko tīrīt, nokurināju 2,3t granulu.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: sqq ()
Datums: 26/10/2021 14:25

Mx rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Piem Ferolli
> t18- būtu labs variants, bet instrkc. rakstīts, ka
> deglis jātīra katru dienu, kaut tam ir degļa auto
> tīrīšanas-"izpūšanas" funkcija, Tātad man
> vajadzētu katlu ar degļa un siltummaiņu auto
> tīrīšanu, lai izvilktu nedēļu un nezaudētu
> lietder. koefic.

Ja tā jārūpējas par degli, tad kaut kas nav riktīgi, nevajag tādu degli.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Katls ()
Datums: 26/10/2021 15:04

Man ir tobijs 12. Galvenais nepaņemt katlu par lielu. Stradā, bunkurs 3-4 maisiem. Reāli katras divas dienas jāpieber. Tīru reizi nedeļā augšu un reizi 2-3 apakšu. Gribetos arī servisa setingiem un manualim tikt klāt, bet menu zem koda un nav datu, kā regulēt (tur bizness apakšā). Ta ka nemaz nevar tā nopirkt un lietot. Vēl meistars jāizsauc, kas meņucī 2 rindiņas ieraksta.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Mx ()
Datums: 26/10/2021 15:38

tas tobijs nav automātisks, kas viņam tur vēl jāregulē, jāiestāda?? uz kādu kvadratūru Tev ir 12nieks?

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Mx ()
Datums: 26/10/2021 15:48

b. kas man tur laukos brauks bez štukas kko regulēt, ne, tāds man neder. Jeb visi tie katli tādi "neelastīgi"? prasās visu laiku kko pieregulēt? kkur lasīju, ka centrometal arī zem koda, arī lietotajam nedraudzīgs. Tad tik Biodom atliek, tam esot vienas pogas princips, ieslēdz un viss, pārējo viņš pats saprot.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Mx ()
Datums: 26/10/2021 16:13

Katls rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Man ir tobijs 12. Galvenais nepaņemt katlu par
> lielu. Stradā, bunkurs 3-4 maisiem. Reāli katras
> divas dienas jāpieber. Tīru reizi nedeļā augšu un
> reizi 2-3 apakšu. Gribetos arī servisa setingiem
> un manualim tikt klāt, bet menu zem koda un nav
> datu, kā regulēt (tur bizness apakšā). Ta ka nemaz
> nevar tā nopirkt un lietot. Vēl meistars jāizsauc,
> kas meņucī 2 rindiņas ieraksta.

vēļ jaut., tīrīt augsu - tas ir paraustīt tos siltummaiņa turbulatoru kloķus, vai jauc vaļā pašu augšu, lai izsūktu?

Re: Granulu katla izvēla
Autors: nokijs ()
Datums: 26/10/2021 17:47

Katls rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Man ir tobijs 12. Galvenais nepaņemt katlu par
> lielu. Stradā, bunkurs 3-4 maisiem. Reāli katras
> divas dienas jāpieber. Tīru reizi nedeļā augšu un
> reizi 2-3 apakšu. Gribetos arī servisa setingiem
> un manualim tikt klāt, bet menu zem koda un nav
> datu, kā regulēt (tur bizness apakšā). Ta ka nemaz
> nevar tā nopirkt un lietot. Vēl meistars jāizsauc,
> kas meņucī 2 rindiņas ieraksta.


Servisa kodu varu pačukstēt. Ciparu summa +1 ;-)

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.