UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 7 no 15
Re: Granulu katla izvēla
Autors: nokijs ()
Datums: 01/11/2021 20:12

Mx rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Paldies Nokij par skaidrojumiem.
> bet par tvertni joprojām gribu precizet. Esmu
> noskatījis tverni ar augšējo siltummaini
> (apakšējais arī ir, bet to liksim mierā). Tātad,
> pati tvertne ir savienota ar katlu un radiatoriem
> (katlā un radiatoros caur tvertni kā buferi
> cirkulē viens un tas pats siltumnesējs, radiatori
> situmu ņem tikai no tvetnes) un augsējai čūskai
> iet cauri aukstais "krāna" ūdens, lai sasildītos,
> šī "čūska" ir 10m gara un paredzēta siltā ūdens
> gatavošanai- līdzīgi kā muca/ mucā tā ir "noslēgta
> sistēma", tikai čūskai nav tik liels tilpums kā
> mucai un sanāk tāds kā caurplūdes sildītajs , jo
> aukstais ūdens skrienot cauri sasilst un daļu
> siltuma paņem no tvertnes, pazeminot tās T.
> Jautājums , vai muca /mucā ir labāka par šādu
> u caurplūdes ūdens sildītāju? Varbūt čūskas
> gadījumā jātur augstāku tvertenes T, lai sasniegtu
> vēlamo siltā ūdens T krānā, piemēram?
> Vai arī visa sistēma straujāk reaģēs uz T
> pazemināšanos- čuska to ātrāk dzesēs ? muca/mucā
> ir tāda kā inertāka sistēma, jo siltā ūdens
> tilpums ir liels, tas vēl jauksies pats ar sevi un
> no "ārpuses" to vēl sildīs ārējais mucas tilpums?
> Jeb tur viss čuskas gadījuma ir sarēķināts, ka uz
> pāris krāniem ūdens paspēs sasilt un siltumapmaiņa
> notiks efektīvi? un tādu tvertni ar "caurplūdes
> čusku" arī var droši likt pie granulnieka sistēmas
> ? :)


Un tagad uzbur ainu, ka ieej dušā vai kad nepieciešams liels ūdens momentāns patēriņš. Vai tev spēs caurskrienošais ūdens sasilt :) Pie 10 metru garuma ūdens apjoms ir niecīgs.
Un ir nelietderīgi turēt tvertni ar paaugstinātu temperatūru, lai tikai mēģinātu sasildīt ūdeni momentā.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Aldiss ()
Datums: 01/11/2021 21:01

Muca mucā būs labāks variants, savienojumam ar saules kolektoru kā arī katla darbināšanai vasaras periodā - 1x iedarbini un siltais ūdens būs ilgu laiku-no muca-mucā silto ūdeni varēsi dabūt arī pie tvertnes temperatūras 40 grādi, bet caurteces čūskai vajadzēs, lai mucā ir minimums 60-70 grādi.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Mx ()
Datums: 01/11/2021 21:22

Bet kam tad ir paredzets sads tvertnes veids, ja sildit udeni isti nespej? Cuskas virsmas laukums 1.3m2, ja tas ko lidz. Es ta piemetu, vienam kranam silta udens kustibas atrums 10 l min ar uzviju, jeb 1 l ejot cauri sildisies minuti. Gan jau talak var izrekjnat vai shai laika var dabut delta 40 gradus (ieiet 10, iznak 50), ja apkarteja T ir 60 gradi, varetu teikt neierobezoti pret siltaa udens paterinja laiku, ja tvertne ir piem 500l.Es tik teoretizeju :) man domat, tik traki nav, nebus jastav aukstaa dushaa, vienu kranu pavilks bez bedu. Bet varbut kkur ir aprakstits, cik kraniem un ar kadu T jastrada shadai tvertnei, ja palielinata paterinja briidii caurpludes atrums ir x2, kadu T dahusim?

Re: Granulu katla izvēla
Autors: nokijs ()
Datums: 01/11/2021 23:01

Mx rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Bet kam tad ir paredzets sads tvertnes veids, ja
> sildit udeni isti nespej? Cuskas virsmas laukums
> 1.3m2, ja tas ko lidz. Es ta piemetu, vienam
> kranam silta udens kustibas atrums 10 l min ar
> uzviju, jeb 1 l ejot cauri sildisies minuti. Gan
> jau talak var izrekjnat vai shai laika var dabut
> delta 40 gradus (ieiet 10, iznak 50), ja apkarteja
> T ir 60 gradi, varetu teikt neierobezoti pret
> siltaa udens paterinja laiku, ja tvertne ir piem
> 500l.Es tik teoretizeju :) man domat, tik traki
> nav, nebus jastav aukstaa dushaa, vienu kranu
> pavilks bez bedu. Bet varbut kkur ir aprakstits,
> cik kraniem un ar kadu T jastrada shadai tvertnei,
> ja palielinata paterinja briidii caurpludes atrums
> ir x2, kadu T dahusim?

Var jau arī tādu izmantot. Tikai, tad lietderīgi ir aiz čūskas izplūdes uzstādīt termo sajaucējvārstu. Lai daļu aukstā ūdens novadītu garām čūskai. Jo, nav jau nepieciešami 50 vai 60 grādi krānā, jo pietiek ar 40. Tad arī var panākt gana efektīvu enerģijas patēriņu.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: agrais ()
Datums: 02/11/2021 06:58

Uzliku kombineto boileri.No čūskas jau mani pasi katlu , akumulatoru razotaji atrunaja.Jau tad teica ka tas ir samera neefektīvs risinajums.Tas mana gadijuma, kad liels akumulators un tiek kurinats ik pa dažam dienām. Attiecigi ari t AK kritas, un karsta ūdens sildīsanas efektivitate arī krītas. Ja apkurei man vel pietiek pat ar 30 gradiem, tad ūdeni tur vairs nesasildīsi.Nu vel variants iekšeja tvertne...Tur ar savi labumi un savi sliktumi salīdzinot ar kombineto...Ja sistemu taisītu sobrīd, tad drosi vien liktu AK ar silta ūdens tvertni, bet silto ūdeni laistu caur kombineto boileri.Tad vajadzibas gadijuma tas arī piesilditu ūdeni. Bet tas man butu tikai jau varbut tresaja diena, kad t nokritusies, bet kurinu tikai vakara. Nu tas malkas katlam, granulniekam jau tads problemas itka nebūtu.Tur jau automatiski tiek uztureta t...Bet par čusku esmu vairakas negativas atsauksmes dzirdejis...

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Mx ()
Datums: 02/11/2021 08:38

Kungi, liels paldies par viedokļiem! Skatīšos vairāk uz muca mucā versiju, bet ja nebūs adekvāts piedāvājums, izskatīšu arī čuskas versiju ar sekojošu jaukšanas termovārstu (jebkurā gadījumā) un vēl sekojošu caurplūdes elektrisko ~3kw sildītāju :) bet to tikai tad, ja praksē būs situācijas, ka pietrūks T.

Nokij, man lūgums, atsūti tobija manuāli, lai varu papētīt par vadības shēmām un īpaši to vietu kur jāslēdz klāt ārējais termoslēdzis. mareks.k@#$%&inbox.lv (piem. fotogrāfiju no pāris būtiskākajām lapām, ja nav viss dokuments elektroniski). Iepriekš pateicos!

Re: Granulu katla izvēla
Autors: agrais ()
Datums: 02/11/2021 09:26

Nu tas 3kw silditajs jau tik tada butaforija...Saprotu ka tikai piesildit vajadzibas gadījuma, bet vienalga, jegas tur būs maz. Man kadu brīdi bija 13kw caurplūdnieks, tas tas ar tik ta..iztikt vareja, bet ideali nebija.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Jampadracis (neīstais) ()
Datums: 02/11/2021 09:44

Paldies, Nokijs!
vakar vakarā jau paķimerējoties visu sapratu par pieejas kodu - mazā loka sūkņa ieslēgšanās un izslēgšanās temperatūra jau samainīta :) Pārējos parametrus laika gaitā izpētīšu - katrā ziņā tagad vārti ir vaļā :)

Mx,
apsaistes caurules līdz kolektroram man ir 1 colla. Pieņēmu pēc tā, ka apkures katla izejas ir 1 colla un siltās grīdas sūkņa "grupai" un kolektoram pieslēgumi ir 1 colla. Skatījos, ka arī kamululācijas tvertnei pienāk un aiziet 1 colla. Es liku pa vecai modei - čuguna veidgabali un tērauda caurules + amerikankas diezgan daudz saliku, lai nebūtu viss jāpārjauc, ja kāds savienojums ne tā. To visu nokrāsoju ar hammeritu.

Mazajam lokam termovārsts Hertz ar regulējamu termogalvu no tā paša Hertz. Precīzu modeli, man tad ir jāpaskatās vakarā.

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Jampadracis (neīstais) ()
Datums: 02/11/2021 11:04

nokijs,
varēsi atsūtīt man arī to pašu info, ko Mx prasīja uz e-pastu jampadracisneistais(at)inbox.lv?

Re: Granulu katla izvēla
Autors: Džilians ()
Datums: 02/11/2021 13:20

Varbūt kāds zina, kāpēc granulu katls darbības laikā vairs neizslēdzas. Iepriekšējos gados katls strādāja, kamēr sasniedza un pārsniedza iestatīto t* un pēc tam uz brīdi izslēdzās. Tagad strādā bez pārtraukuma, ja vien manuāli neapstādinu. Katla uzstādītājs izvairās ierasties, saka, ka internets uzrāda, ka viss kārtībā.

Pašreizējā: 7 no 15


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   *******    *******   **    **  **     ** 
  **   **   **     **  **     **   **  **   **     ** 
   ** **    **                **    ****    **     ** 
    ***     ********    *******      **     ********* 
   ** **    **     **         **     **     **     ** 
  **   **   **     **  **     **     **     **     ** 
 **     **   *******    *******      **     **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727