UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Kondicioniera montāža
Autors: Enkoderis ()
Datums: 05/07/2021 13:56

Vēlos iegādāties divdaļīgo kondicionieri, bet man saka, ka montāža ap 300€. Tas tā var būt?
Vai ir iespējams pašam to verķi pieurbt, pieslēgt un palaist? Vai kādi speciāli rīki vajadzīgi? Vai tas freona aizstājējs nāk veikalā kanniņā līdz?

Re: Kondicioniera montāža
Autors: cirviz ()
Datums: 05/07/2021 14:07

Var, bet tur ir daži netipiski instrumenti un materiāli - kompresors, lai iepumpētu siltuma nesēju, blīves, spec. caurules, ja velk bez dimanometriskās atslegas, var kondiķī vai āra blokā dabūt sūci vai noraut vītni, arī pats siltuma nesējs. Nu un jazina knifi kā to izdarīt. Ja štrumi, materiāli ir un youtube video ir izskatīti, tad jau var ātri. Līdz nekas nenāk no veikala.

Re: Kondicioniera montāža
Autors: Aldiss ()
Datums: 05/07/2021 14:57

Komplektācijas ir dažādas, kas ir vai nav iekļauts komplektā, ir atkarīgs no ražotāja/modeļa/kit part number. Ja esi noskatījis konkrētu modeli, tad skaties tieši tā modeļa instalācijas video. Kas attiecas uz kompresoriem, tad modeļiem ar "Precharged" freonu nekāds kompresors nav vajadzīgs, freons tur jau ir iekšā un atliek tikai pareizā secībā atvērt ventiļus. Dažiem ražotājiem ir prasība atsūknēt gaisu no sistēmas, bet citi paļaujas uz to, ka atverot vārstu, freons izspiedīs iekšā esošo gaisu.

Re: Kondicioniera montāža
Autors: agrais ()
Datums: 05/07/2021 17:32

Es sev pagajuso gadu uzliku pats.Vispar jau noskatījos jutubē, tur viens krieviņš tāda veida palaida. Bet...komplekta nenak trubas...Tās pa metram nopirkt nevar, tikai rullis.Man izdevās ka viens tirgoja pārpalikumu, tad nu taisni tik arī bija cik man vajadzēja.Tad vel vajadzīgs trubu valcejamais, divi izmeri....Tad vel pasa āreja bloka stiprinajuma kronsteins, tas arī japerk atsevisķi.Pec idejas pirms palaišanas ir jaatvakumē....Es izdariju ka jutubē darīja...iztiku bez atvakumēšanas.Viss strāda, izmaksas sanāca ap 60 eiro.Bet nu kādu dārgu siltumsūkni gan drosi vien pats neliktu.Tad garantijas nav...bet neka sarežģīta tur nav.Un var jau sirdsmieram pasaukt kadu vīreli ar vakuma kompresoru, tas butu tas pareizakais. Un ja, jaunam kondicionierim gāze ir jau iekša...bet ja nemaldos, tad līdz 6 vai 8 metri garai trase.Ja garāka, tad laikam japiepilda klat.Visa šaja procesa pats smagakais ir sadabūt trubas. Tur ir specifisks izmers, depo nenopirksi.Komforta tikai 50m rullis, ap 100 eiro maksaja...Valcejamo gan nopirku autoveikala leto galu.Sūds ir, bet izdarīt vareja....Tapec jau ta uzlikšana maksa 250-300 eiro ka tur viss kaut ko vel vajag...Un garantija...Ja lets aparāts, tad var pats čakareties...ja dārgs, nu tad diezin vai ir vērts.Nu kaut ka ta...

Re: Kondicioniera montāža
Autors: vw ()
Datums: 05/07/2021 23:56

Kādu modeli ieteiktu likt, ja nepeieciešams atdzesēt 20m2 telpu dienas otrā pusē?

Re: Kondicioniera montāža
Autors: agrais ()
Datums: 06/07/2021 00:30

Nu pat mekleju prieks tirzniecības piekabes.Diezgan daudzi tagad ir ar atlaidem dabonami, pamekle pats kur letak.Kaut kur pat montāža bija ar atlaidem. Uz tik mazu m2 derēs jebkurš, ja nemekle kadu konkretu brendu. Es treilerim atradu mobilo kondicionieri ar sildīsanas iespeju.Bus ari ziema ka ss.Varbut tev arī pietiek ar mobilo? Izvele liela, letak sanās.Tikai siena vai loga izvadu vajag siltam gaisasm.

Re: Kondicioniera montāža
Autors: IlVe ()
Datums: 15/07/2021 13:49

Kondicionieru trubas uz metriem var nopirkt kondicionieru veikalā Bruņinieku ielā, pats pirku.

Re: Kondicioniera montāža
Autors: agrais ()
Datums: 15/07/2021 19:31

Tas labi, būsim zinat. Liepājā nav tada iespēja, tikai viss rullis...Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **   ** **  **    ** **   ** ******** 
 **   ** **  **     ** ** ** **   **  
 **   ** ** **     ** ** ** **   **  
 ********* *****      ** ** ** **   **  
 **   ** ** **  **  ** ** ** **   **  
 **   ** **  **  **  ** ** ** **   **  
 **   ** **  **  ******  *** ***   **  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727