UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Kanalizācijas un ūdens stāvvadu pārveidošana daudzdzīvokļu mājā
Autors: Atis B ()
Datums: 22/04/2021 19:07

kanalizācijas un ūdens stāvvadi:

- jautājums - ja māju apsaimnieko NP, un meistars no malas veic manipulācijas ar kanalizācijas un ūdens stāvvadiem,
t.i., izgriež gabalu no čuguna kanalizācijas stāvvada, aizvieto ar plastikātu, tas pats ar tērauda ūdens stāvvadiem, plus ienes stāvvada "šahtā" ūdens skaitītājus un ventiļus.

Cik šādi darbi ir leģitīmi, ja tos neveic NP?

Un kādas sekas tas var radīt, pat ja tehniski viss ir nevainojami.

Un cik adekvāta ir samaksa par šo darbu - 400 EUR, plus materiāli.

Re: Kanalizācijas un ūdens stāvvadu pārveidošana daudzdzīvokļu mājā
Autors: jtdesign ()
Datums: 23/04/2021 11:12

Formāli tas, par ko raksti, ir mājas kopīpašums. Vai esi apmierināts, ka ar Tavu īpašumu bez Tavas ziņas (saskaņošanas) kāds rīkojas, domā pats.

Nauda ir tirgus sastāvdaļa, adekvātums katram savs.

Re: Kanalizācijas un ūdens stāvvadu pārveidošana daudzdzīvokļu mājā
Autors: deformācijas šuve ()
Datums: 23/04/2021 12:14

"izgriež gabalu no čuguna kanalizācijas stāvvada, aizvieto ar plastikātu"

No pieredzes varu pateikt, ka šitas var beigties ar to, ka meistars aizbēgs un tel necels, bet par šmuci vajadzēs samaksāt pašam, kad apakšējiem uz galvas tecēs kakas, bet augšējie atkal nedrīksēs pakakāt. PSRS laika čuguns(jeb cilvēku valodā - ķets) var būt tādā stāvoklī, ka tas, lai gan šķietami funkcionē, sabirzt smiltīs no vēja pūtiena. Līdzīgus efektus arī tērauda caurulēs var redzēt, kad tās izšķīst kā satrupējis koks un nav uz kā vītni uzgriezt, bet metinātie savienojumi izjūk tos viegli palocot. Kaut gan tikko turēja ūdens spiedienu. Kad tad viss sāks jukt ārā un nebūs cerību pie kaut kā kaut ko piestiķēt - tad būs vakars uz ezera.

400 droši vien, jo meistars ierēķinājis ar kādām ziepēm tas viss var beigties.

Es, personīgi, ar šādām muļķībām nenodarbotos, ķeta PSRS caurules es mainītu tikai pilnībā. Terauda - varbūt.

Re: Kanalizācijas un ūdens stāvvadu pārveidošana daudzdzīvokļu mājā
Autors: deformācijas šuve ()
Datums: 23/04/2021 12:20

"ienes stāvvada "šahtā" ūdens skaitītājus un ventiļus."

Nu bet kā tad, tu, mīļais cilvēk, taisies maksāt NP par patērēto ūdeni, ja viņi nemaz nezina, ka tur kāds ir ielicis skaitītājus. Ja viņi zina, tātad tas ir saskaņots. Tad es nesaprotu rakstītā jēgu.

Re: Kanalizācijas un ūdens stāvvadu pārveidošana daudzdzīvokļu mājā
Autors: arre ()
Datums: 23/04/2021 12:20

Teorija un prakse reizēm ir divas dažādas lietas. Teorijā ir tā, ka viss būtu jāsaskaņo un jāvienojas. Praksē viss atkarīgs no apsaimniekotāja.Man pat bail domāt cik tas laika, atsevišķos gadījumos, var paņemt, ja iet pa to pareizo ceļu. Bet, ja viss tiek izdarīts korekti, tad nevienam nekādu iebildumu nevajadzētu būt un tā tas regulāri tiek darīts. NP atslēdz stāvvadus un rosies. Es par līdzīgiem darbiem novembrī Rīgā samaksāju vairāk- 550 darbs + materiāli. + izmaksas par stāvvadu atslēgšanas pieteikumu. Bet es ietilpstu šajā gadījumā "lohu" kategorijā, jo man darbus darīja čoma ieteikts santehniķis - foršais čalis, kuram pirms darbiem kautrējos uzdot jautājumu par plānotajām izmaksām. Respektīvi varēja vismaz par trešadaļu lētāk.

Re: Kanalizācijas un ūdens stāvvadu pārveidošana daudzdzīvokļu mājā
Autors: Mr ()
Datums: 23/04/2021 19:48

Nopirku dzīvokli, stāvvads bija ar apšaubāmiem savienojumiem, ūdens caurules līdz skaitītājiem apšaubāmā stāvoklī. Mājas vecākajam teicu, ka jāmaina. Viņš pazvanīja apsaimniekotājam, tas atsūtīja santehniķus, visu nomainīja, pie reizes palūdzu skaitītājus ielikt šahtā, šahta pieejama no dzīvokļa iekšpuses, tur ieliku lūku. Un par to visu man nekas nebija jāmaksā, jo tas ir mājas kopīpašums. No skaitītāja jau pats aizvilku ūdeni tālāk.

Re: Kanalizācijas un ūdens stāvvadu pārveidošana daudzdzīvokļu mājā
Autors: Boo ()
Datums: 06/05/2021 11:05

Mana pieredze ar Rīgas Namu pārvaldnieku ir līdzīga kā Mr - diviem 1. stāva dzīvokļiem kapitālā remonta laikā pārvaldnieks pats nomainīja stāvvadus pēc viena telefona zvana. Ja pareizi atceros nevienā gadījumā pat neko papildus nemaksāju. Viņi ir ieinteresēti šos jautājums kārtot tad kad cilvēki tam ir gatavi nevis, kad vecā truba nakts vidū ir plīsusi.
Iesaku arī gana lielu revīzijas lūku atstāt, jo reiz stāvu augstāk bija neplānots remonts, un santehniķi jaunas flīzes bija spiesti pabojāt (stāvvadiem jābūt pieejamie - tas ierakstīts apsaimniekošanas līgumā)



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******    ********  **    **   *******    *******  
 **    **   **        ***   **  **     **  **     ** 
 **         **        ****  **         **  **        
 **   ****  ******    ** ** **   *******   ********  
 **    **   **        **  ****         **  **     ** 
 **    **   **        **   ***  **     **  **     ** 
  ******    ********  **    **   *******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727