UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Ūdensapgādes automāts
Autors: Kasparam ()
Datums: 29/03/2021 12:03

Sveiciens!
Esmu reāli nomocījies ar ūdensapgādes automātiem mājā. Kuru labāk izvēlēties? 7 gadu laikā esmu jau uzlicis otro sūkni un arī tas čakarējas. Nomainīti jau divi spiedkatli ar visām membrānām. Tagad atkal prasās mainīt spiedkatla membrānu, jo spiediens jāatjauno jau reizi mēnesī.

Varbūt mana kļūda, ka neizvēlējos brendus, skatījos, lai ir čuguna korpuss. Ir doma pārcelt uz citu vietu sūkni, likt tur jaunu, bet veco atstāt rezervē.

Vai ir jēga skatīties uz Pedrollo, Nocchi, kas Akveduktā. Tagad ir T.I.P. Pumpen no tā paša Akvedukta.

Re: Ūdensapgādes automāts
Autors: TomsC ()
Datums: 29/03/2021 15:10

Tu esi pasekojis līdzi vai spiedkatlā ir vajadzīgais gaisa spiediens? Nevar būt, ka tas tev pazudis?

Re: Ūdensapgādes automāts
Autors: Aldiss ()
Datums: 29/03/2021 17:01

Ja slikts, rūsains ūdens, vai nav uzlikts dubļu ķerājs pirms sūkņa, tad spiedkatla membrāna ātri nolietosies neatkarīgi no tā, kādu brendu ņemsi. Pret norūsējušu virsmu vai smilšu/rūsas graudiem rīvējoties membrānā ātri vien radīsies caurumi. Parasti ūdensapgādes automātiem spiedkatls atrodas zem sūkņa - attiecīgi visa draza, kas tiek iesūknēta vai rodas dzelžaina ūdens kontaktā ar gaisu, izsēžas tieši spiedkatlā, t.i, tas kļūst par lielu dubļu ķērāju.

Vēl ūdens apgādes automātus čakarē pretvārsta neesamiba/bojājums, piloši krāni, ūdens tecināšana tievā strūklā, kā rezultātā sūknim ir bieža ieslēgšanās/izslēgšanās.

Re: Ūdensapgādes automāts
Autors: Kasparam ()
Datums: 29/03/2021 22:22

Ūdens man nav traki r'ūsains, vārsts ari ir. Un arī sekoju spiedienam spiedkatlā.

Re: Ūdensapgādes automāts
Autors: Aldiss ()
Datums: 29/03/2021 22:41

Bet vai tev ir filtrs pie sūkņa ieejas? Ūdens no akas, urbuma vai spices? Plastmasas caurules vai dzelzs? Ja maini izplešanās trauka gumijas pūsli, tas ir caurs? Vai spiedkatla trauka iekšā tīra, bez rūsas vai smilšu graudiem?

Re: Ūdensapgādes automāts
Datums: 30/03/2021 00:17

Man ar lētajiem sūkņiem baigi sliktā pieredze ir bijusi. Pilnīgi neuzticami un arī reālā veiktspēja ir ārkārtīgi vāja. Man no paša sākumā bija Pedrollo, turklāt lietotu nopirku. Iet ilgi un dikti - nu jau būs gadi 10 noteikti. Citām nenopietnām vajadzībām ņēmu lētos un pat tās nenopietnās vajadzības tie nespēja veikt - katram savi defekti.
Spiedkatls jau savukārt vairs nav tik izšķiroši, man piemēram sūknis pie akas un mājās divi elbi laikam pa 50L katrs. Filtra pirms sūkņa nav, bet kaut kā viņi tur ciešami kalpo, lai gan 2 reizes membrānas mainīju vienam no viņiem šajā laikā. Viņas gan nebija gluži cauras - vienkārši sanāca tīrīt un tad pie reizes nomainīju uz jaunu.

Re: Ūdensapgādes automāts
Autors: Aldiss ()
Datums: 30/03/2021 07:46

Cilvēks topika sākumā satraucas par to, ka ir mainījis divus hidroforus 7 gadu laikā;tā ir detaļa kuru varam apskatīt atsevišķi no sūkņa, lai nu kāda brenda tas būtu. Gumijas pūšļa kalpošanas laiks būs ļoti atkarīgs no tā ekspluatācijas apstākļiem, lielākais bieds gumijai ir gruži un rūsa uz bunuļa sienām.
Vilni-2x50L hidrofori ir ļoti labi, daudz draudzīgāks režīms sūknim, ieslēgšanās, izslēgšanās ciklu skaits 4x mazāks kā automātam ar vienu 24L trauku. Sūkni pastiprināti bojā ieslēgšanās/izslēgšanās. Lētajiem sūkņiem nav ne vainas, protams nevajag sagaidīt, ka tas būs kāds augstspiediena sūknis un spējīgs strādāt ekstremālos apstākļos.

Re: Ūdensapgādes automāts
Autors: Kasparam ()
Datums: 30/03/2021 10:07

Aldiss

Man pirms sūkņa ir sietiņš filtrs spicē. un turpat atpakaļgaitas vārsts. Tagad pārtaisot sistēmu un pārceļot sūkni,, ir iespēja uzlabot to. Tātad - man j;āliek vēl kāds filtrs pirms sūkņa + papildu spiedkatls? Piemēram 50 l.

Re: Ūdensapgādes automāts
Autors: agrais ()
Datums: 30/03/2021 11:22

[www.verteks.lv] Vecakiem 2006 gada uzliku sitādu sukni,...Slodze diezgan liela, sevisķi vasara.Nekadu filtru nav, tikai sietiņs pie uztvēreja, sūc no dīķa, kāds nu tur ūdens ir.Strada vel joprojam, nekas nav darīts...

Re: Ūdensapgādes automāts
Autors: Arhimēds ()
Datums: 30/03/2021 12:20

Kasparam rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Aldiss
>
> Man pirms sūkņa ir sietiņš filtrs spicē. un
> turpat atpakaļgaitas vārsts. Tagad pārtaisot
> sistēmu un pārceļot sūkni,, ir iespēja uzlabot to.
> Tātad - man j;āliek vēl kāds filtrs pirms sūkņa +
> papildu spiedkatls? Piemēram 50 l.

Pirms sūkņa kaut ko papildus (sietiņu/filtru) likt vairs navajadzētu. Citādi ļoti samazināsi sūkņa ūdens sūkšanas spēju un visa sistēma normāli nestrādās ar visiem Perdollo.
Sistēmu vajadzētu pārtaisīt tā, ka pēc sūkņa ielikt kādu smalko 10 collu filtru un tikai aiz filtra likt spiedkatlu un spiediena slēdzi. Domāju, ka tad ilgi kalpos gan 24L, gan 50L spiedkatls.
Vismaz es tā darītu.



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  ********  **     **  ********   *******  
 **  **  **     **     **     **  **        **     ** 
 **  **  **     **     **     **  **        **     ** 
 **  **  **     **     **     **  ******     ******** 
 **  **  **     **     **     **  **               ** 
 **  **  **     **     **     **  **        **     ** 
  ***  ***      **      *******   ********   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727