UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Kā savienot kapara un PPR trubu?
Autors: Jānis654 ()
Datums: 04/02/2021 16:05

Labdien!
Jautājums kā savienot PPR un kapara trubu? IR speciālas pārejas kuras var izmantot vai ir jādomā kaut kā izgrozīties?

Ir doma izveidot paštaisītu rekuperatoru, bet skaidrs ir tas ka pie kādiem stiprākiem mīnusiem viņš aizsals, ja tajā nebūs ievietots kāds sildelements. Man ideja ir rekuperatoram pienākošo gaisa kanālu vilkt pa katlu telpu no rekuperatora atrašanās vietas līdz pretējai sienai, lai sanāk garāks ceļš pa kuru nākt iekšā gaisam. Gaisa pievades kanālā gribu ielikt iekšā kapara ūdens trubu, kuru pievienot pie kopējas mājas apkures sistēmas, sanāktu paštaisīta spirāle. Tādā veidā es varētu pasildīt iekānošo auksto gaisu vēl pirms rekuperatora ar jau mājā izmantojamu apkures sistēmu. Kapars tāpēc ka ir labs vadītājs, vienīgi problēma, ka viņš ir dārgs, vēlētos izmantot kaparu tikai ventilācijas kanālā un pārējo ceļu līdz katlam mērot caur PPR trubu. Ir kādas pārejas, ja ir tad padalieties ar linku.

Re: Kā savienot kapara un PPR trubu?
Autors: Hmm ()
Datums: 04/02/2021 19:19

Man šķiet bez vītņota savienojuma nav iespējams.

Re: Kā savienot kapara un PPR trubu?
Autors: Jānis654 ()
Datums: 05/02/2021 08:56

Man visur mājā ir PPR 20mm trubas, šeit kaparnieces gribu mazas, šauras, lai salien un apgriežās trubā. Teiksim no 12mm kapara uz 20mm PPR ir savienojumi? Droši vien ka ir, bet nezinu kur meklēt, tagad būvmateriālu veikali ciet, nav iespējams uz vietas piemeklēt ko vajag.

Re: Kā savienot kapara un PPR trubu?
Autors: Alva ()
Datums: 05/02/2021 09:03

Tikai caur vītnes savienojumu. Pāreja uz vītni ir gan ppr, gan kaparam.

Re: Kā savienot kapara un PPR trubu?
Autors: SerViss ()
Datums: 05/02/2021 09:06

Iemet googlē ppr savienojumi vai ppr veidgabali un var sākt meklēt.
Piemēram
[www.praktika.lv]

Re: Kā savienot kapara un PPR trubu?
Autors: SerViss ()
Datums: 05/02/2021 09:16


Re: Kā savienot kapara un PPR trubu?
Datums: 05/02/2021 10:16

Te varētu būt 2 lielie risinājumi:
1) veidot neizjaucamu savienojumu, kurā PPR beidzas ar vai nu iekšējo vai ārējo vītni un tad attiecīgi pretī būs lodējamais vai kompresijas kapara vītnes nobeigums. Šim variantam montāža sanāks tāda, ka savienojums būs uz blīvejuma vītnē (pakulas, loctite vai kas cits) un kad sacienojums uztaisīts, tad vienā vai otrā pusē salodē kaparu vai ppr. Tāds savienojums būs neizjaucams (ja piemēram slikti noblīvēsies, tad nāksies kbiebt pušu vai nu kaparu vai ppr,
2) savienojumu taisa uz saskrūvi, līdzīgu kā norāda Serviss, tikai ir viena būtiska nianse, ja piemēram ņem Servisa ieteikto savienojumu, tad pretī ir jābūt biezsienu vītnes nobeigumam kaparam, lai neizspiestu blīvi. Bet visi lodējamie nobeigumi ir plānsienu, tātad īsti tas nederēs. Labāk būtu ņemt šādu gatavu saskrūvi, kur vienā galā lodējas kapars un otrā galā uzskrūvējas PPR vītnes nobeigumam:
[online.depo.lv]
JA gadījumā nav tieši tāds savienojums kaparam uz 12mm, tad kaparam var uzlodēt pāreju no 12 uz 15mm lai trāpītu savienojumā.

Re: Kā savienot kapara un PPR trubu?
Autors: Jānis654 ()
Datums: 05/02/2021 10:26

Paldies par ieteikumiem. Es principā laikam sapratu. Vilni vai vari iedot citu saiti, jo šito Depo mēsla mājas lapu man negrib atvērt. Rāda baltu lapu un viss.

Re: Kā savienot kapara un PPR trubu?
Datums: 05/02/2021 10:52

No šī saraksta:
[www.akvedukts.lv]
piemērots varētu būt šis:
CU Saskrūve taisna 12x1/2'' ā.v. (4341g) kods 281263

Re: Kā savienot kapara un PPR trubu?
Datums: 05/02/2021 11:02

Bet varī arī ietaupīt naudu ņemt kompresijas savienojuma rsinājumu, būs lētāk krietni:
[www.akvedukts.lv]

CU Kompresijas pāreja 10 x 1/2'' i.v.

vai

CU Kompresijas pāreja 12 x 1/2 ā.v.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  **    **  **     **  **     ** 
 **     **  ***   ***   **  **   **     **  **     ** 
 **     **  **** ****    ****    **     **  **     ** 
 **     **  ** *** **     **     **     **  ********* 
 **     **  **     **     **      **   **   **     ** 
 **     **  **     **     **       ** **    **     ** 
  *******   **     **     **        ***     **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727