UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Cirkulācijas sūkņu iestatījumi
Autors: Sezams ()
Datums: 01/02/2021 08:18

Ir cietā kurināmā apkures sistēma.
Ir mazais apkures loks un caur 4 gaitas vārstu lielais apkures loks.
Primāri uzsilst mazais loks un caur 4 pušu vārstu ar servomotoru katls regulē lielā loka plūsmas temperatūru.
Katrā no lokiem ir uzstādīts cirkulācijas sūknis Wilo Yonos.
Vai katram no loku sūkņiem var uzstādīt atšķirīgu jaudu?
Man pašlaik ir mazajam lokam konstanta jauda (vismazākā sūkņa jauda), lielajam ir mainīga (vidēja jauda)
Vai tie sūkņi viens otru nečakarē šādā veidā?

Re: Cirkulācijas sūkņu iestatījumi
Datums: 01/02/2021 12:59

Protams, ka var uzstādīt atšķirīgu jaudu, tomēr ja sistēmā nav akumulācijas tvertne, tad tās abas regulācijas ir tādas nosacītas. Garā loka sūknis būtībā kalpo šādā sistēmā kā palīgsūknis vienkārši. Sistēmā ar akumulāciju tas viss darbojas mazliet savādāk, tur šie abi sūkņi vairs nestrādā tandēmā, bet gan neatkarīgi un tur parādās nozīme uzstādīt atšķirīgus parametrus.
Šeit tā reguācija ir samērā vienkārša - mazajam loka uzliek tādu režīmu, lai katls nepārkarstu un ir pietiekam cirkulācija īsajā lokā (pieļauju, ka tur varētu darboties dinamiskais režīms) nu un garajā lokā tāds režīms, kurš normāli noņem siltumu no mazā loka (tur drīzāk man šķiet varētu būt lineārais nevis dinamiskais režīms).



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 01/02/2021 13:02, labojis Vilnis_Radio.

Re: Cirkulācijas sūkņu iestatījumi
Autors: Esbe ()
Datums: 01/02/2021 13:46

Es ceru ka autoram radiatori nav ar termogalvām.

Re: Cirkulācijas sūkņu iestatījumi
Autors: Sezams ()
Datums: 01/02/2021 14:46

ir ar termogalvām!

Re: Cirkulācijas sūkņu iestatījumi
Autors: Sezams ()
Datums: 01/02/2021 14:47

Un ko tas nozīmē manas sistēmas darbībai?

Re: Cirkulācijas sūkņu iestatījumi
Datums: 01/02/2021 16:41

Problēma ar termogalvām mēdz būt tāda, ka ja turpgaita bez apvada beidzas pēdējā radiatorā, tad var sanākt situācija, ka aps'tajas vispār cirkulācija, jo visas termogalvas ir ciet, tad savukārt sanāk, ka sūknis maļ uz vietas.
Principā ja ir termogalvas, tad būtu jāizmanto Variable differential pressure režīms sūknim,
Ja nav apvada un turpgaita un atpakaļgaita savienojas pēdējā radiatorā, tad laikam tam pēdējam radiatoram būtu vērts nomontēt termogalvu, lai tas būtu vienmēr vaļā.
Es gan godīgi sakot nezinu vai tas sūknis no tā varētu baigi bojāties?! Bet nu ražotājs jau iesaka veidot tos apvadus.

Re: Cirkulācijas sūkņu iestatījumi
Autors: Esbe ()
Datums: 01/02/2021 20:16

Ne jau sūkņa malšana pa tukšo ir problēma.
Es domāju, kur autora gadījumā katls liks lieko siltumu, ja visas termogalvas pavasara saulē aizvērsies?

Re: Cirkulācijas sūkņu iestatījumi
Autors: Sezams ()
Datums: 01/02/2021 21:52

Nu manā gadījumā ir granulu katls, kurš slēdzas iekšā/ārā pēc istabas temperatūras.
Pavasara saulē tas vienkārši izslēdzas.
Un man nav nekad tā, ka visi radiatori ir aizvērušies, lai kā arī kurinātu. Priekštelpā, kur ir ārdurvis vienmēr tas ir atvērts.
Un arī ja tā notiktu, tad katls sasniedzot 80 grādus, pats izslēdzas.
Tur nav problēma, vienkārši man uztrauc kā labāk tos sūkņus sabalansēt.
Nu tam lielā loka sūknim ir režīms, ka ja uz radiatoriem nav pieprasījums, tas pats samazina jaudu. Vai mazā lokā tādu režīmu likt, šaubos, jo man liekas, ka tur jābūt ir konstantai plūsmai.

Re: Cirkulācijas sūkņu iestatījumi
Datums: 02/02/2021 00:39

Es domāju, ka tev nav jāuztraucas. :) Ja viss strādā un problēmu nav, tad viss ir kārtībā.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **      **  **     **  ********   **      ** 
  **   **   **  **  **  **     **  **     **  **  **  ** 
   ** **    **  **  **  **     **  **     **  **  **  ** 
    ***     **  **  **  **     **  ********   **  **  ** 
   ** **    **  **  **  **     **  **         **  **  ** 
  **   **   **  **  **  **     **  **         **  **  ** 
 **     **   ***  ***    *******   **          ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727