UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Jautājums par ventilācijas izolāciju un ūdens trubu lodēšanu
Autors: Jānis654 ()
Datums: 15/12/2020 09:30

Labdien!
ilgi esmu klusējis, bet nu atkal man ir jautājumi.
1) Esmu salodējis trubas (plastmas ar lodāmuru) un es to darīju pirmo reizi. Liekas viss tīri ok, bet māc bažas ka varētu kaut kur tecēt. Cik lielam durakam ir jābūt, lai salaistu dēlī šo pasākumu? Vai ir vērts likt galos krānus un pieslēgt pie spiediena? To būtu darījis, bet man visa sistēma nav pabeigta. Ja ir jāpārbauda obligāti, tad jāliek galā krāni un jāslēdz pie sūkņa.
2) Ventilācijas sistēma. Man ir savilkta ventilācijas sistēma uz pieplūdi un nosūci katrā istabā, izmantoti plakanie ventilācijas kanāli. Nezinu cik gudri tā bija darīt, bet viņi iet viens virs otra. Nosiltināju abus kopā, bet neiedomājos noizolēt vienu no otra. Ir paredzēts rekuperators, kurš atgūs ~80% siltuma. jautājums - vai trubās radīsies kondensāts ņemot vērā, ka tubā kurā iet pieplūde gaiss būs nedaudz vēsāks par to kurš ir otrā trubā pa kuru gaisu rauj ārā?

Re: Jautājums par ventilācijas izolāciju un ūdens trubu lodēšanu
Autors: ETT ()
Datums: 15/12/2020 10:26

1) Jābūt ļoti lielam durakam :) Jāpārbauda būtu, ja domāts caurules slēpt aiz ģipškartona vai līdzīgi. Tas, protams, vairāk paša bažu kliedēšanai, ne obligāts pasākums. Pašam jau vien būs jānovērš, ja kas ne tā izdarīts...
2) Viena caurule pie otras arī ir sava veida rekuperators. Kondensātam nevajadzētu rasties kaut vai dēļ gaisa plūsmas. Savstarpējā izolācija drīzāk būtu ieteicama trokšņu līmeņa samazināšanai

Re: Jautājums par ventilācijas izolāciju un ūdens trubu lodēšanu
Autors: Jānis654 ()
Datums: 15/12/2020 10:41

Paldies par atbildi ETT, es par ventilāciju arī biju domājis, ka vēl papildus pasildīsies gaiss kā jau saki un viss būs labi, gribēju atbildi sirdsmieram.

Par ūdnes trubām, jā tās slēpsies aiz reģipša. Esmu uzmaucis virsū trubu izolācijas, bet ja es pieslegšu pie spiediena tās trubas uz teiksim nedēļu vai divām, tad jau gan jau tāpat kaut kur tas ūdens iztecēs un būs redzams vai ne?

Re: Jautājums par ventilācijas izolāciju un ūdens trubu lodēšanu
Autors: nevarupats ()
Datums: 15/12/2020 11:21

PPR lodēji ? Ja ievēroji PPR tehnoloģiju, bija tīras un sausas pirms pirms lodēšanas, uzsildīji līdz temp. un noturēji, tad jābūt ok, bet nu pats darīji, pats atbildi :D.
Reizēm ir problēma, ja cauruli pārkarsē un iestumj pa stipru tad caurulei iekšpuse aiziet ciet pilnīgi vai daļēji. Ja ir caurule ar alumīnija slāni iekšpusē, un mala neaizkausējas, tad spiediens atspiež slāni ar laiku un caurule bišku uzpūšas.
Ja ies karstais ūdens, tad sasilstot atdziestot nedaudz izpletīsies garumā , ja kāds leņķa savienojums, jau tagad ielikts slodzē dēļ neprecizitātēm, tad papildus izsplešanās, saraušanās cikli ar laiku var atplēst savienojumu. Nu likt ppr vannenē pirmo reizi, kur virsū būs jauns remonts.Nu , jābūt ļoti pārliecinātam un akurātam. ja dzīvvo daudzstāvenē, neaizmirsti, ka ūdens tecēs lejā kaimiņiem. Tev viņi paziņos, kad lejā jau būs viss noplūdis, jo aiz sienas neredzēsi.

Re: Jautājums par ventilācijas izolāciju un ūdens trubu lodēšanu
Autors: Pāķis ()
Datums: 15/12/2020 12:14

1. Man nebija super puper precīzas temperatūra lodāmurs. Viss tika darīts uz "čuju". Uz kādiem 100 savienojumiem 2x biju liels duraks (kā EET augstāk minēja)

Re: Jautājums par ventilācijas izolāciju un ūdens trubu lodēšanu
Autors: Jānis654 ()
Datums: 15/12/2020 12:20

Jā, tās bija PPR. Privātmājas pirmajam stāvam lodēju. Savienojumi nebija daudz ~20. Laikam jau jāpieliek pie spiediena sirdsmieram :)

Re: Jautājums par ventilācijas izolāciju un ūdens trubu lodēšanu
Autors: pans ()
Datums: 15/12/2020 22:34

Pats esmu līdzējis sev diezgan. Vienreiz tik nolažoju,kā tecēja, bet tad arī zināju,kā visdrīzāk būs slikti.
Var jau arī vienu galu aizspiest un iepūst, caurumu vajadzētu just.

Re: Jautājums par ventilācijas izolāciju un ūdens trubu lodēšanu
Autors: agrais ()
Datums: 16/12/2020 06:04

Ja esi lodejis 20mm trubas...tad nu tā, bet ja 16mm, tad spiedienu ar deretu parbaudit. Ir bijusi gadījumi ka lodejot parsilda, aizspiež caurumu ciet...tad brīnas ka spiediena nav.16mm trubai jau tas caurumiņš diezgan tievs...Tas ar sirdsmieram....



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********        **  ********  **     ** 
 ***   **     **           **  **        **     ** 
 ****  **     **           **  **        **     ** 
 ** ** **     **           **  ******    **     ** 
 **  ****     **     **    **  **        **     ** 
 **   ***     **     **    **  **        **     ** 
 **    **     **      ******   ********   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727