UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Gaiss-gaiss tipa siltumsūkņa komforta līmenis
Autors: bern ()
Datums: 11/11/2020 19:09

Cik vienmērīgi varētu izplatīties siltums no gaiss -gaiss tipa siltumsūkņa 2 istabu dzīvoklī? Projekts Hrušcova laika mazģimeņu -sastāv no 5 telpām, kas izvietotas nosacīti vienā līnijā (izolēta istaba, caurstaigājama istaba, virtuve, koridors un vannas istaba/tualete)? Atšķirība starp telpām pie atvērtam durvīm varētu būt 2-3 grādu vai lielāka? Cenšos saprast iespējamo komforta līmeni salīdzinājumā ar pašreizējo. Šobrīd ir ~60 ltr tilpuma pašteces malkas apkures sistēma, kas sastāv no maza ~5 kW katla un 3 radiatotiem. Kamēr kurina, tikmēr silts, pēc tam pāris stundu laikā dzīvoklis atdziest.
Arī pašreizējā sistēma, lai to uzturētu darba kārtībā prasa ~500 EUR ieguldījumu. Tad nu padomāju, ka atšķirība nav tik liela. Varūt ir citi ieteikumi -ss modeļi u.tml. Vispār SS ir laba doma padomju laika "standarta" līmeņa siltinājuma dzīvokī?

Re: Gaiss-gaiss tipa siltumsūkņa komforta līmenis
Autors: pans ()
Datums: 11/11/2020 20:43

Elektrības pieslēgums? Vadi?

Re: Gaiss-gaiss tipa siltumsūkņa komforta līmenis
Autors: agrais ()
Datums: 11/11/2020 22:52

Nu SS nekadu lielo pieslegumu nevajag...Man sava laika bija apmeram tada situacija ka aprakstits...Divistabu dzivoklis, ap 55m2.SS bija PanasonicH9 , ziemeļu variants, stradaja pie jebkuras t.Dzīvokli piesildija vienmerīgi, pec ieslegsanas bija kadu laiku japagaida, tad pamazam t izlīdzinajas visa dzīvokli. Durvis gan visur bija jatur vaļā.Tur nodzīvoju kadus 3 gadus, nevienu ziemu diskomfortu neizjutu.bet tas pie Liepajas ziemam un labi siltinata dzīvokla.Stravu ziema tas verkis noeda kadus 30-40 latus menesī.Un pa 500 eiro nekas Tev nesanāks, jareķinas vismaz ar 1500 un uz augšu.Bet tava gadijuma labak būtu gaiss-ūdens, bet tad jau uz 2500+ jarekinās..Tad atkal labak granulu kamīns ar radiatoru pieslegumu, tas būtu sapratigakais variants. Bet atkal...no 2000 un uz augsu...

Re: Gaiss-gaiss tipa siltumsūkņa komforta līmenis
Autors: bern ()
Datums: 12/11/2020 17:13

agrais rakstīja:
-------------------------------------------------------
> nevienu ziemu diskomfortu neizjutu.bet tas pie
> Liepajas ziemam un labi siltinata dzīvokla.
Paldies, man arī Liepāja

> pa 500 eiro nekas Tev nesanāks, jareķinas vismaz
> ar 1500 un uz augšu.Bet tava gadijuma labak būtu
> gaiss-ūdens, bet tad jau uz 2500+ jarekinās..Tad
> atkal labak granulu kamīns ar radiatoru
> pieslegumu, tas būtu sapratigakais variants. Bet
> atkal...no 2000 un uz augsu...

Es nerakstīju, ka gribu uzstādīt SS par 500 EUR.

Re: Gaiss-gaiss tipa siltumsūkņa komforta līmenis
Autors: bern ()
Datums: 12/11/2020 17:14

Liepājā kāds liek Panasonic SS vai Rīgā pasūtīji?

Re: Gaiss-gaiss tipa siltumsūkņa komforta līmenis
Autors: agrais ()
Datums: 12/11/2020 17:55

Tas bija sen...tad caur Vegu nemu.Tagad nezinu kas tiesi Panasonic piedava. Bet uzlikt jau var jebkuŗs meistars kurs ar to darbojas. Es sev tagad pavasarī kondisku pats uzliku, nekada liela maksla tur nav...Galvenais bija vakumsukni aiznemties .

Re: Gaiss-gaiss tipa siltumsūkņa komforta līmenis
Autors: bern ()
Datums: 13/11/2020 15:44

Pats liksi, garantiju zaudēsi

Re: Gaiss-gaiss tipa siltumsūkņa komforta līmenis
Autors: agrais ()
Datums: 13/11/2020 16:02

Piekrītu.Bet es ONNINENA nopirku pa akciju, 2014 gada modeli, bet itka jau novecojusu... Maksaja 270 eiro uz to brīdi. Par uzliksanu prasa 250+...Man pasam uzlikt izmaksaja 30 eiro. Tad kada mana gadijuma nafig garantija.Protams, dargu aparatu pats nebutu licis...

Re: Gaiss-gaiss tipa siltumsūkņa komforta līmenis
Autors: Xyz ()
Datums: 13/11/2020 22:04

Freonu pats iepildiji?

Re: Gaiss-gaiss tipa siltumsūkņa komforta līmenis
Autors: agrais ()
Datums: 13/11/2020 22:31

Nekas nav japilda, viss jau ir uzpildīts...Tas ir ja liec jaunu.Vienīgi ja trases garums ir garaks par 6 metri, ja nemaldos, tad ir japiepilda klat līdz vajadzīgam daudzumam. man bija 4m, neko nepildīju klat, viss strāda, vasara labi nodereja...

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********    ******    ******    **    ** 
 **     **  **     **  **    **  **    **   ***   ** 
 **     **  **     **  **        **         ****  ** 
 ********   **     **  **        **   ****  ** ** ** 
 **         **     **  **        **    **   **  **** 
 **         **     **  **    **  **    **   **   *** 
 **         ********    ******    ******    **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727