UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Ūdenssūknis neslēdzas ārā.
Autors: JurisDž ()
Datums: 17/09/2020 00:50

Kungi, palīdziet. Sēžu pusvienos pie sūkņa un nezinu ko darīt, ceru kādu padomu pa rītdienu saņemšu lai pēc darba var pamēģināt labot.
Ir parastākais ūdens sūknis ar hirdoforu. Līdz šim vairākus gadus viss bija kārtībā. Pēdējās dienas sāku ievērot, ka pēc sūkņa ieslēgšanās tas ilgi neslēdzas laukā (var dzirdēt sūknēšanas skaņu ūdensvadā). Nodomāju, ka jāpiepumpē gaiss hidroforā. Atslēdzu sūkni, nolēju ūdeni, kaut kāda joka pēc iztukšoju veco gaisu un piepumpēju. Diemžēl tā piepumpēšana manā gadījumā ir bez jebkādas zinātnes, tik cik liekas, ka ir labi. Tagad sūknis vairs vispār neslēdzas laukā, atverot krānu kas ir piemonēts turpat tuvumā sūknim ūdens iet ar spiedienu. Aizverot krānu sūknis strādā bez apstājas, lai gan tas ir kaut kāds mazais spaiņa lieluma hidrofors kuru agrāk piepildīja sekunžu laikā. Kur tas ūdens paliek? Ūdensvads mājā visur ir redzams, nekur netek, vienīgais zem zemes tad pārrauta caurule kas savieno māju ar pagrabu kur atrodas sūknis. Pretvārsts akā? Akā ūdenslīmenis zems, diemžēl naktī nevarēju neko saskatīt akā, bet tad tak netecētu ūdens ar atvērtu krānu. Caura membrāna bundulī?
Spiediens uzkāpj strauji un stabili turās, man uzlikts 3.5 jo ir caurteces ūdenssilditājs un ar mazāku spiedienu tas nespēj uzturēt vienmērīgu temp., Neprasiet kāpēc, nezinu, bet tā ir.

Re: Ūdenssūknis neslēdzas ārā.
Autors: JurisDž ()
Datums: 17/09/2020 01:26

Izdomāju, ka varu aizvērt krānu kas noslēdz padevi uz māju. Sūknis turpināja strādāt. Tātad caurule zem zemes nav pie vainas. Interesanti, kā ilgāk pastāvēja izslēgts, tad pats izslēdzās samērā saprātīgi. Izskatās, ka būs jākāpj pie pretvārsta.

Re: Ūdenssūknis neslēdzas ārā.
Autors: SerViss ()
Datums: 17/09/2020 03:28

Kas ar sūkņa atgaisošanu?
Zemā ūdens līmeņa akā dēļ kādu brīdi varbūt ticis ierauts gaiss tā pavairāk. Ja sūknis atrodas augstākajā punktā starp pienākošo un aizejošo ūdensvadu, tad pastāv iespēja, ka sūkņa korpusā turas kāds mazumiņš gaisa, kas netraucē uzsūkt un padot tālāk ūdeni, tomēr neļauj radīt pilnvērtīgu spiedienu, lai izslēgtu releju.

Re: Ūdenssūknis neslēdzas ārā.
Autors: JurisDž ()
Datums: 17/09/2020 07:12

Kā varētu pārbaudīt vai iekšā ir gaišs?

Re: Ūdenssūknis neslēdzas ārā.
Autors: agrais ()
Datums: 17/09/2020 07:59

Sac ar releju.Ja spiediens sasniegts un ara nesledz, tad tikai releja vaina. Vari pameginat paregulet, bet labak noperc jaunu, nemaksa jau vini zirga naudu.

Re: Ūdenssūknis neslēdzas ārā.
Autors: ints45 ()
Datums: 17/09/2020 08:56

JurisDž rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Kā varētu pārbaudīt vai iekšā ir gaišs?


sūkņa korpusa augšpusē ir skrūve. To izskrūvē un piepilda korpusu ar ūdeni

Re: Ūdenssūknis neslēdzas ārā.
Autors: SerViss ()
Datums: 17/09/2020 09:36

Par gaisu pirmkārt jau jāskatās sūkņa novietojuma augstums attiecībā pret sistēmu, jeb vismaz tuvāko daļu vairāku metru attālumā. Respektīvi - vai izslēdzot sūkni (apstājoties plūsmai), ūdenī esošie burbuļi nāk atpakaļ uz sūkni, jeb ceļo prom no sūkņa. Pareizi izlīmeņotā sistēmā problēmai ar gaisu nevajadzētu rasties, tomēr ir arī situācijas, kad sūkņa novietojuma dēļ papildus jāpiestrādā pie iekļuvušā gaisa aizdabūšanas.
Vēl pāris nianses.
1. Cik liela ir līmeņu starpība starp līmeni akā un sūkņa novietojumu. Ja līmenis akā būtiski krities, tad sūknim vienkārši var trūkt jaudas sūkšanai.
2. Varbūt aizsērējis releja membrānas pievads vai kamera. Skatīt sākot apm ar otro minūti. [www.youtube.com]

Re: Ūdenssūknis neslēdzas ārā.
Autors: ETT ()
Datums: 17/09/2020 09:46

To pretspiedienu vajadzētu tomēr iestatīt ar manometra palīdzību.
Ja akā maz ūdens, tad veidojas situācijas, ka zemā līmeņa dēļ sāk sūknēt iekšā gaisu. Šajā gadījumā sūknios strādā pa tukšo un ārā neslēdzas.

Re: Ūdenssūknis neslēdzas ārā.
Autors: JurisDž ()
Datums: 17/09/2020 10:23

Paldies, visiem! Tagad ir virzieni kuros meklēt. Vakarā tikšu apsaktīt ūdens līmeni. Manā gadījumā nav tik vienkārši vajag divus cilvēkus lai paceltu metāla vāku negribas lieki bidrināt gružus to nostumjot vienatnē.
Vai nebūtu tā, ja sistēmā būtu gaiss tad to sistu arī pa krānu ārā? Kas ir interesanti, ka prasti bija tā, kad sāk strādāt sūknis tad krānā palielinās ūdens plūsma tagad tā paliek nemainīga. It kā sajūta, ka sūknis mokās iesūkt vairāk bet nevar.
Aka nav dziļa max 4m. Ūdens vads 1.2m dziļumā zem zemes, ieiet pagrabā, no turienes zem zemes ieiet mājā jau virs grīdas līmeņa.

Re: Ūdenssūknis neslēdzas ārā.
Autors: mja ()
Datums: 17/09/2020 12:30

Visdrīzāk, relejs beigts. Apdeg kontakti, un tad sāk neieslēgties/neizslēgties.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
6UX47

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727