UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 4
Re: Infiltrācijas lauka izveide. Oļi.
Datums: 03/09/2020 10:23

Jautājums kas tā ir par attīrīšanas iekārtu? Parasti viņām ir kompresors, kurš pēc vajadzības sadala attiecīgajās kamerās.
Tas gadījumā nav septiķis? Ja ir, tad tā būs pavisam cita situācija.

Re: Infiltrācijas lauka izveide. Oļi.
Autors: agrais ()
Datums: 03/09/2020 11:42

Domaju ka visa vaina dolomīta slanī. Var gadīties ta ka ūdenim vienkārsi nav kur aiziet.Tas ka tu taja grodā esi olus saberis...nu tas jau neko nedod, vajag jau zem groda infiltracijas lauku kur udenim palikt.Ja tur ciets pliena slanis, tad kur tad udenim likties.

Re: Infiltrācijas lauka izveide. Oļi.
Autors: Valcis ()
Datums: 04/09/2020 14:01

Nē tā ir bio iekārta, kompresors ir. Bet deļ sarežģītā reljefa, sanāk, ka infiltrācijas akai groda apakša ir 2,5m dziļumā. Uz dolomīta. Vai var taisīt, ka šī infiltrācijas aka kalpo kā sūkņa stacija, no kuras izsūknējas ūdens uz virszemes infiltrācijas lauku?

Re: Infiltrācijas lauka izveide. Oļi.
Datums: 04/09/2020 17:56

Domāju, ka var, bet vēl ir variants izrakt apkārt grodam kādu metru kas nu tur ir tā irdenā daļa, tad ielikt ģeotekstilu, lai nesamaisās grunts ar šķembu un iebērt šķembu, aiztin ar ģeotekstilu un virsū uzber melnzemīti un iestādā zāli. Groda sienās saurbt caurumus un būs infiltrācija.
Vēl arī var taisīt no groda tuneļa infiltrāciju. Taisa kāda metra dziļumā tranšeju vai vairāk - atkrīgs no augsnes. ar ģeotekstilu, šķembām - liek tuneli un aizrok. Pie groda pieslēgums ar cauruli.
Tuneļa izveide pat šķiet vienkāršāka, jo nebūs jāurbj caurumi groda sienās, tikai vienu.

Re: Infiltrācijas lauka izveide. Oļi.
Datums: 04/09/2020 17:57

Bet vispār iesaku tikt skaidrībā kāpēc tev nonāk dūņas grodā, jo tur tām nevajadzētu būt. Vismaz man nekā tāda nav un jau iet vairākus gadus bez problēmām.

Re: Infiltrācijas lauka izveide. Oļi.
Autors: agrais ()
Datums: 05/09/2020 08:41

Viļņa piedavatais risinajums labs, un izmaksas ari nav lielas. Caurumu urbsana varetu palīdzet, bet labaks variants ar tuneli.Pats Kuršos pirku GRAF infiltracijas tuneļa divas daļas.Izmaksāja ap 160 eiro.Var jau lit ari vienu dalu, bet tas var būt par maz. Kas Tev par iekārtu? Cik intensīvi lieto? Man ari vairaku gadu laikā nekadu dunu parpalikumi aizejoša udeni nav noveroti.Es pat ne reizes neesmu dūņas nosūcis, nav tāda vajadzībs pagaidām.Varbūt Tev tik liekas ka aka ieplūst duņas? Bet patiesibā pasa infiltracijas aka ir loti neveiksmigi izveidota.

Re: Infiltrācijas lauka izveide. Oļi.
Autors: agrais ()
Datums: 05/09/2020 08:43

[www.kursi.lv] Ir jau ari citur, bet šeit dabuju labu atlaidi....

Re: Infiltrācijas lauka izveide. Oļi.
Autors: agrais ()
Datums: 05/09/2020 08:45

Bet laikam labakais būtu gan caurumus saurbt, gan infiltrecijas tuneli papildus ierakt. Jo tas dolomīts apakša jau vienalga ir, vajag lielaku laukumu infiltracijai

Re: Infiltrācijas lauka izveide. Oļi.
Autors: Valcis ()
Datums: 05/09/2020 12:34

Problēma ir ar augstumiem. No vidējā groda truba kura ienāk infiltrācijas grodā ir 1,3m dziļumā no zemes līmeņa. Tatad lai izveidotu tuneli man jārokas vismaz līdz divu metru dziļumam un tur atkal ir dolomīts. Dolomīts sākās pie 1,5m. Man liekas vienīgais risinajums ir likt sūkni un taisīt infiltrācijas lauku virsējā slānī.

Re: Infiltrācijas lauka izveide. Oļi.
Autors: agrais ()
Datums: 05/09/2020 15:02

Tad vari izmantot jau esoso aku prieks sūkņa. Bet infiltracijas tunelis jau nav jarok 2m dziluma, pietiek ja būs kadi 80cm zem zemes.Man pat tik daudz nav....Tur patstavīgs ūdens nav,aizsalt jau nav kam.Katra gadijumā tadu dzilumu man ieteica firmā kura darbojas ar kanalizacijas darbiem. Protams, var jau rakt ari dziļāk, bet man augsti gruntsudeni. Divas ziemas ir pardzīvotas, nekadu problemu nav.Man ari ir sukna aka, savādak ar augstumiem nekādi...

Pašreizējā: 2 no 4


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **   ******   ********   ********  
 ***   ***  **     **  **    **  **     **  **     ** 
 **** ****  **     **  **        **     **  **     ** 
 ** *** **  **     **  **        ********   **     ** 
 **     **  **     **  **        **         **     ** 
 **     **  **     **  **    **  **         **     ** 
 **     **   *******    ******   **         ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727