UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Sadalnes izbūve privātmājā
Datums: 16/04/2020 14:12

Labdien visiem!
Mājā šobrīd ir 30 gadīga alumīnija elektroinstalācija. Vēlos pārvilkt elektroinstalāciju privātmājā un sakārtot sadalni, sadalot patērētājus pa grupām un fāzēm.
Lai saprastu, ko nepieciešams iegādāties pirms darbu sākšanas sastādīju aptuvenu sadalnes shēmu [failiem.lv].
Jautājumi:
1. Ievadā sadalnē pēc ST labāk likt slodzes slēdzi, cik lielu? Vai tomēr automātslēdzi, ar kuru arī būtu iespējams atslēgt strāvu sadalnes skapī.
2. Vai noplūdes automātus likt uz katras patērētāju grupas kā shēmā vai tikai atsevišķiem patērētājiem (virtuve, vannasistaba)? Krievu saitos par noplūdniekiem ir informācija, ka to nepieciešams likt par vienu soli lielāku kā ievadautomātam. Tātad ja ievadā 20A B līknes automāts, tad noplūdes automātu ar 25A tas pasargā? Ja liek kā shēmā vai tas strādās, nesitīs vaļā, jo uz vienu noplūdnieku ir vairāki patērētāji?
3. Par patērētāju sadalījumu pa fāzēm, vai šādi ir ok?
4. Kāda ražotāja sadalnes elementus labāk izmantot, vai schneider Electric Acti 9 lite ir ok?

Re: Sadalnes izbūve privātmājā
Autors: Daniliano ()
Datums: 18/04/2020 23:05

Labvakar.
1) Automātslēdzim ievadam Jūsu jaunajā sadalnē nav tehniskas jēgas(kabeli, kas atnāk no ST sadalnes, pasargā tas automāts kurš tur atrodas ). Ja kaut kur māja būs kārtīgs "īsais" tad parasti "izšaus" gan konkrētās līnijas automātu, gan automātu pie skaitītītāja ST uzskaitē. Un ja Jūs izvēlēsieties vēl savā sadalnē uzlikt automātu(ar mērķi izmantot ka slodzes slēdzi) "izšaus"arī to. Es liktu parastu jaudas slēdzi uz tiem 40A(šinī gadījumā tie 40A norāda kādu slodzi tur kontaktu virsmas) vai uzliktu 300mA trīs fāzu "noplūdnieku". Tas kalpotu gan par jaudas atslēdzēju, gan papildus drošibai ugunsgrēka gadījumā(tam mēŗķim tos arī liek)
2)Pirmkārt noplūdnieka nomināls(Jūsu gadījumā izvēlētais lielums 25A) norāda kādu strāvu tur atslēdzošie kontakti. Tas nepasargā no pārslodzēm , tas pasargā no strāvas noplūdēm kuras var kaitēt cilvēka dzīvībai.
Var likt noplūdnieku kaut uz katru līniju( skapis būs vajadzīgs liels un naudas vairāk). Noteikti būtu jāliek kur saskare ar mitrumu-pirmkārt jau vannasistaba, pagrabs, veļas mašīna, elektriskais boileris. Arī Jūsu izveidotā sistēma darbosies.
4) par brendiem, gaumes lieta. Schneider ir OK. Citiem patīk Hagers, citiem GE, Savu funkciju tie pilda visi.
5) neaizmirstiet tikai savā sadalnē galveno "N" kopni( tā kura pirms noplūdniekiem) savienot ar "PN" kopni kurai, cerams, pieslēgts pareizi ierīkots Jūsu atkartotais zemējums un tā īpatnēja pretrstība atbilst MK noteikumu prasībām- Zemējuma kontūra pretestība nedrīkst pārsniegt 10 Ω.Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
jtxFe

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727