UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 3 no 5
Re: Saules paneļi atmaksājas 10 gados
Autors: Interesanti. ()
Datums: 11/02/2020 09:12

pans rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Kā veidojas? 100% peļņa un līzinga maksājums par
> jauno X5 ;)
> Kā jau daudzas lietas pie mums. No saules līdz
> saulei par kapeikām strādā tikai Anglijas zemeņu
> dobēs.

Hm 10 kw sistēma ka augsta rakstija maksā 12k.

Ja es pasūtu saules panelus no ražotajā (min 40) 11.2kw es samaksāju 2.2k, invertors nemainīgi 1,5, montēju pats (stiprinu) 0.5k, elektriķis pieskata 0,5k.. vai sanāk 4.7k par sistēmu vai ir kādas izmaksas vēl ko es neapzinos. Vnk izskatās gana lētāk par plaukta cenu.

Re: Saules paneļi atmaksājas 10 gados
Autors: Mairis ()
Datums: 11/02/2020 09:50

Ambrosio rakstīja:
-------------------------------------------------------

>
> Papildus, pa šo laiku ir cerība, ka izstrādās
> lētākus enerģijas uzkrāšanas risinājumus

Ir jau. Droši vien ne tas lētākais, bet vismaz nav jāpērk pašam no tīkla savs atpakaļ.
Teslai ir saucamie power wall, kur var uzkrāt pa dienu saražotā. + tas, kas nav jālaiž sadales tīklā.
[www.tesla.com]
Kā jau te minēja, labs pasākums ja ir lieka nauda.
Vācijā esot kaut kas līdzīgs Teslas power wall, bet līdz šim neesmu atradis vēl.

Re: Saules paneļi atmaksājas 10 gados
Autors: saulīte ()
Datums: 11/02/2020 10:33

starpcitu, vai jau ir izmaiņas, vai kuru katru brīdi tiks mainīta norēķinu sistēma par mājsaimniecības saražotās elektrības norēķiniem un tarifiem. Tiks atcelta OIK piemērošana šiem norēķiniem. Īsāk sakot būs tā, kā tam ir jābūt, nevis esošā ačgārnā sistēma un ražot elektrību mājās, nodot tīklā un pēc tam pirkt atpakaļ kļūs krietni izdevīgāk kā līdz šim. Ja es pareizi saprotu, tad savu pārdoto tīklā varēs paņemt atpakaļ maksājot tikai sadales/pārvades maksu. Nu tas tā virspusēji. Lielie kantori kā Enefit un AJ Power šajā jomā varēs nokonsultēt precīzāk.

Bet par efektivitāti un jēgu. Katrs gadījums jāpēta un šajā jomā nederēs viens risinājums visiem. Ir būtiska efektivitātes atšķirība elektriskajiem saules paneļiem un kolektoriem (šķidrums sildīšanai). elektriskajiem efektivitāte ir līdz 30%, bet siltuma kolektoriem virs 70%. līdz ar to, ja māja patērē pietiekami daudz siltuma (boileris, siltās grīdas, apkure, baseins utt) tad iespējams izdevīgāk ir uzstādīt saules kolektorus, nevis elektriskos, bet jābūt diezgan lielam siltuma patēriņam vasarā (liels siltā ūdens patēriņš, silts cokols, apsildāma garāža, baseins). Jo šo enerģiju bezgalīgi nesanāks uzkrāt.
Ja ir kas līdzīgs pasīvai mājai, tad droši vien lietderīgāk ir elektriskie paneļi, jo no pieredzes tur viss uz elektrību. Tad attiecīgi jāsaregulē un jāpielāgo visas mājas iekārtas uz dienas laika darbību. No pieredzes, mājsaimniecības ātri pielāgojas visu darīt dienā un iekārtas mūsdienās to ļauj. trauku, veļas mazgāšanu var veikt ar atlikto taimeri. Boileri uzlikt lai sildās tikai dienā, bet līdz lielākai t*, bet naktī izslēgts. Un pērkot uzreiz attiecīgo inverteri vēlams pievienot vēlāk 600-800w vēja ģeneratoru, tie ir vislabākie mūsu lēnajiem vējiem un saražo pietiekami cauru diennakti.
Mājsaimniecībai liekas ar 3-5Kw saules ir norma. 10Kw ir stipri par daudz (lēnāk atmaksāsies). Izmaksas 1Kw=1k eiro. Mazākas tās paliek vienīgi virs 50Kw jaudai. Bet pēdējo 2 gadu laikā nokrita cenas par 20-50% šiem pasākumiem.

Katrā ziņā šajā jomā nevar balstīties uz 2-3 gadu senu info. šobrīd šī joma skrien lielā tempā un attīstās.

Re: Saules paneļi atmaksājas 10 gados
Autors: SerViss ()
Datums: 11/02/2020 10:49

Autors: saulīte ()
Datums: 11/02/2020 10:33

..............starpcitu, vai jau ir izmaiņas, vai kuru katru brīdi tiks mainīta norēķinu sistēma par mājsaimniecības saražotās elektrības norēķiniem un tarifiem...............
.................................
Tikko no kancelejas:
[www.delfi.lv]

Līdz konkrētiem burtiem MK noteikumos vēl jāpagaida.

Re: Saules paneļi atmaksājas 10 gados
Autors: SerViss ()
Datums: 11/02/2020 12:16

Tā mierīgi padomājot - kādēļ katrai sētai jāuztraucas par elektrības ražošanu? Vai tad perspektīvā izskatās, ka tā varētu pietrūkt? Tagad katrs ražos un nezinās kur likt. Jau šobrīd naktīs biržas cena daudzas stundas grozās ap 1 centu un zemāk. Kāds patiešām cer, ka viņam ražošana izmaksās lētāk! Brīžiem pat varbūt piemaksā (Dānijā) tiem, kas gatavi konkrētajā brīdī paņemt. Tad varbūt perspektīvāk uzreiz par dažiem tūkstošiem EUR paņemt akumulatoru, lētajās stundās uzlādēt un dārgajās tērēt.
Kāds matemātiķis tagad varētu sarēķināt vai parastai mājsaimniecībai tāds virziens nesanāk perspektīvāks. DDDD

Re: Saules paneļi atmaksājas 10 gados
Autors: Tinis ()
Datums: 11/02/2020 12:22

Tad jau lētāk salikt ekektriskos katlus vai konvektorus un pa naktīm sildīties ar elektrību. Ja uzliek siltuma akumulatoru, tad arī pa dienu.

Re: Saules paneļi atmaksājas 10 gados
Autors: Nu tas ir ()
Datums: 11/02/2020 12:49

Tinis rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Tad jau lētāk salikt ekektriskos katlus vai
> konvektorus un pa naktīm sildīties ar elektrību.
> Ja uzliek siltuma akumulatoru, tad arī pa dienu.

Lauj cilvēkiem izrunaties, kad tie beigs varēsi savas mulkības rakstīt.

Re: Saules paneļi atmaksājas 10 gados
Autors: saulīte ()
Datums: 11/02/2020 13:40

Pa lielam pareizi tu SerViss raksti, pie šādiem nosacījumiem nav izdevīgi. BET! cenas elektroenerģijai noteikti kāps. un cilvēki psiholoģiski neuzticas korektai un godprātīgai sistēmai valstī, negrib barot visādus elektrumus, OIKus utt. Ja atcels esošo kārtību un nodoto tīklā pa dienu varēs izmantot naktī neko par to nemaksājot (maksājot tikai par trūkstošo), tad tas paver iespēju nosacītai autonomijai, kaut vai elektroauto kontekstā. Kamēr darbā - nodod tīklā, naktī lādē cik uziet un tas pats pa gadalaikiem, vasarā uzkrāj rezervi, ziemā lieto. Būtībā šādā variantā akumulatoriem zūd jēga. Jautājums, kas notiek, kad bilanse ir nagatīva, t.i., kad gada griezumā 2-3 gadus pēc kārtas nodod tīklā vairāk kā ņem atpakaļ? vai par to piemaksā? vai dzēš pārvades-sadales-sprieguma izmaksas?
Tāpēc arī iepriekš rakstīju, ka, ja nav super energoefektīva ēka vai pasīva ēka, daudz jēdzīgāka ir saules kolektoru uzstādīšana kaut vai efektivitātes ziņā. Ar 4 kolektoriem saražo tikpat enerģijas cik 10 elektrības paneļi ar vienādu laukumu, līdz ar to arī izmaksas mazākas, ja tiek integrēts esošajā apkures sistēmā.
Tā lielā doma par ražošanu mājsaimniecībās ir saistīta ar vispārēju ''zaļo'' kustību un pārmaiņām. Doma, ka nākotnē varētu atteikties no TEC, AES, HES vai krasi samazināt to skaitu un radīto CO2, un ietekmi uz vidi AES un HES gadījumā. Būtībā mājsaimniecību ražotā enerģija dienas laikā būs pieejama ekonomikā dienas laikā, bet vakaros, naktī, kad patēriņš pāriet par labu mājsaimniecībām, nepieciešams daudz mazāks papildu ražotās enerģijas. Tā ir arī iespēja pelnīt un līdzsvarot cenu, jo kad mājsaimniecība ražo un nodod tīklā bez maksas, tad operators to enerģiju pārdod lielajiem patērētājiem par tirgus cenu, šādi lielais apmaksā to enerģiju, ko mājsaimniecība vēlāk paņem atpakaļ no tīkla. Tā vismaz vajadzētu būt ideālajā variantā. Bet šie jautājumi un lielie mērķi jau nav mums mirstīgajiem apspriežami.

Re: Saules paneļi atmaksājas 10 gados
Autors: saulīte ()
Datums: 11/02/2020 13:47

Nu tas ir rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Tinis rakstīja:
> -------------------------------------------------------
> > Tad jau lētāk salikt ekektriskos katlus vai
> > konvektorus un pa naktīm sildīties ar
> elektrību.
> > Ja uzliek siltuma akumulatoru, tad arī pa
> dienu.
>
> Lauj cilvēkiem izrunaties, kad tie beigs varēsi
> savas mulkības rakstīt.

Neesi iepazinies ar jaunajiem tarifiem no 1.janvāra? Nakts/diena tarifam uzlikta daudz lielāka sprieguma cena. Un diezgan iespaidīga tā cena. te jau decembrī/janvārī apspriests šis jautājums, ka izdarīja tā, lai tauta nežirī un nesāk pārāk taupīt.

Re: Saules paneļi atmaksājas 10 gados
Autors: SerViss ()
Datums: 11/02/2020 13:48

Par siltumu te īsti nebūs runa.
Ar elektrotīklu un akumulatoriem COP vienmēr būs mazāks par 2.
Saules baterijas un neto norēķins aptuveni COP 2.
Siltumam saprātīgāk terēties iegādājot ierīces, kas nu jau dod COP vismaz 4.
Par to ražošanu dienā un tērēšanu naktī gudrot jau varam. Tomēr birža atspoguļo reālo situāciju un neizskatās, ka naktī kādam trūkst lētas elektrības.

Pašreizējā: 3 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
6cNNK

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727