UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4
Apkures katls vai kamīns
Autors: DeN ()
Datums: 02/12/2019 19:26

Vairākas dienas esmu centies izprast ko tad galu galā iegādāties, varbūt kāds var konkrēti pateikt, kas būs efektīvāks, lietderīgāks un galu galā ekonomiskāks (lai nepārmaksātu bezjēdzīgi).

Privātmāja, siltinājums 100mm no āra. Apkurināmā platība 77m2, pagrabtelpa priekš apkures ierīkošanas 20m2. 40m2 aizņems siltās grīdas pārējās telpās radiatori (4 gb.), kā arī tiks pievienots apkurei kombinētais boileris ~150L.
Izvēle starp malku un granulām.

Situācija sīkumā:

"Komforts" piedāvā granulu kamīnu pamatojoties uz to, ka tik mazai telpai katls nav nepieciešams un norāda, ka granulniekam vajag likt arī akumulatoru, lai granulnieks mazāk raustās.

"SB" piedāvā arī granulu kamīnu ar tādu pašu pamatojumu, ka pārāk maza telpa, lai liktu katlu, pat mazāko ar 15kW jaudu. Bet piebilst, ka akumulators nekādā gadījumā nav vajadzīgs.

Palasīju šeit atsauksmes par granulu kamīniem, galējais iespaida 50% par, 50% pret, tā tad īsti pārliecības vēljoprojām nav.

Tā pat kā nav skaidrības vai vajag ieguldīt vairāk priekš granulu katla, vai palikt pie malkas. Ja salīdzina granulu kamīnu ar malkas katlu, tad tā vai tā kamīns jātīra bieži, jāpapildina tik pat bieži kā malka. Protams lietderīgāk ir granulu katls, bet vai tadai mazai mājiņai tik tiešām ir nepieciešams lielais granulu katls kura izmaksas būs 2x lielākas nekā malkas katla ierīkošana?! Kombinētais laikam nav labs variants nevienā gadījumā?!?!

Būšu pateicīgs par informāciju un ieteikumiem.

Re: Apkures katls vai kamīns
Autors: Cogito ()
Datums: 02/12/2019 19:47

DeN rakstīja:
-------------------------------------------------------
> platība 77m2, pagrabtelpa priekš apkures ierīkošanas 20m2.

Pirms 18 gadiem man līdzīgā situācijā malkas katls likās gana labs, lēts un ērts risinājums. Tā arī bija.
Šodien es jau sāku domāt, cik gadus vēl es gribēšu (un varēšu) to malku uz pagrabu staipīt...

Re: Apkures katls vai kamīns
Autors: Katls ()
Datums: 02/12/2019 20:30

Maza telpa - vajag mazas jaudas kamīnu/katlu. Līdz ko jauda par lielu, tā vajag akumulatoru. Katlam vajag kur ieskrieties!

Re: Apkures katls vai kamīns
Autors: Tinis ()
Datums: 02/12/2019 21:25

Jā, uz pagrabu skraidīt piemest malku nav prātīga doma. Man paziņas viesistabā ielika centrālapkures malkas kamīnu, ar akumulatoru. Akumulators protams pieliekamajā, nevis viesistabā.

Re: Apkures katls vai kamīns
Autors: SerViss ()
Datums: 03/12/2019 04:49

Standarta radiatori siltuma nodrošināšanai prasa turpgaitas temperatūru ap 70 grādiem. Tālāk jau jādedzina kāda flamme, vai jāatkāpjas no vēlmes uzturēt pedantisku pastāvīgu temperatūru radiatoru tuvumā.
Ja radiatoru izmērus palielina ~3 reiz salīdzinājumā ar standartu, tad jau turpgaitu var atļauties palaist arī zem 50 grādiem.
Mūziku pasūta radiatoru telpas un vēlme un nepieciešamība uzturēt tajās precīzu temperatūru ikstundas griezumā.
Jo precīzāku ikstundas temperatūru gribam un jo augstāka turpgaita tam nepieciešama jo grūtāk to būs pastāvīgi nodrošināt ar malkas katlu.

Re: Apkures katls vai kamīns
Autors: Katls ()
Datums: 03/12/2019 11:33

Katlam/kamīnam izejā vajag, minimums,60°C. Nomest temperatūru zemāk nozīmē likt lielākus radiatorus(dārgāk) un izbūvēt temperatūras regulēšanas mezglu(sadārdzinājums), kā arī nepieciešams izdomāt, kur paliks liekais siltums, kuru nepaņems radiatori(katls sāks vārīties)

Re: Apkures katls vai kamīns
Autors: MartinsU ()
Datums: 03/12/2019 12:20

Pirms diviem mēnešiem uzliku granulu kamīnu no SB. Esmu ļoti apmierināts. Kamīnu liku viesistabā, līdz ar to nav nekādi lieki siltuma zudumi, jo sistēma visa apkurināmajās telpās. Tā kā viss iebūvēts katlā, tad tik atlika caurules ar radiatoriem likt klāt.
Man gan ir tikai radiatori klāt. Platība ir mazāka kā minētie 77m2, bet mājiņa nav pilnvērtīgi siltināta. Kad ārā naktī grādi turējas ap 3-4 un dienā 6-7, tad katls ar vienu maisu izvilka 2,5 diennaktis. Tagad, kad gan dienā, gan nakts mīnusā, tad viens maiss iet 1,2-1,5 diennaktis. Tā kā pie tagadējām ziemām nav gluži katru dienu jāber, bet varētu noteikti vēlēties lielāku bunkuru.
Iesaku tomēr paskatīties katlu, kam ieiet iekšā bunkurā 1,5 maiss, jo man druksu par mazu. Praktiski ir neērti pavaktēt, kad drīz būs cauri, lai uzreiz visu maisu bērtu iekšā. Protams var turēt blakus pusizbērtu maisu.
Neteiktu ka tīrīšana ir īpaši traucējoša, jo šobrīd šķiet esu izsūcis reizi divās nedēļās. Tur gan atkarīgs no pelnu trauka lieluma un ļoti būtiski, no granulu kvalitātes. Labas garnulas smuki sadeg un viss tīrs, nopirku depo vienas grnulas, nosēdumi palika baigie un restīte jātīra no gružiem bija.
Akumulācijas tvertni nezinu vai vajag, iekārta pati ja vajag ieslēdzas un viss. Ar akumulācijas tverti retāk ieslēgsies, toties ilgāk uzsils. Prioritāte ir, lai telpās tempratūra vienmērīga un to nodrošina sensors un automātiskā ieslēgšanās.
Granulu kamīnam viens mīnuss ir, ja gribi slēgt pie boilera. Apkures sezonā būs ok, bet vasarā sildot boileri viņš dos telpā kur atrodas karstumu.

Re: Apkures katls vai kamīns
Datums: 03/12/2019 22:53

MartinsU rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Pirms diviem mēnešiem uzliku granulu kamīnu no SB.
> Esmu ļoti apmierināts. Kamīnu liku viesistabā,
> līdz ar to nav nekādi lieki siltuma zudumi, jo
> sistēma visa apkurināmajās telpās. Tā kā viss
> iebūvēts katlā, tad tik atlika caurules ar
> radiatoriem likt klāt.
> Man gan ir tikai radiatori klāt. Platība ir mazāka
> kā minētie 77m2, bet mājiņa nav pilnvērtīgi
> siltināta. Kad ārā naktī grādi turējas ap 3-4 un
> dienā 6-7, tad katls ar vienu maisu izvilka 2,5
> diennaktis. Tagad, kad gan dienā, gan nakts
> mīnusā, tad viens maiss iet 1,2-1,5 diennaktis. Tā
> kā pie tagadējām ziemām nav gluži katru dienu
> jāber, bet varētu noteikti vēlēties lielāku
> bunkuru.
> Iesaku tomēr paskatīties katlu, kam ieiet iekšā
> bunkurā 1,5 maiss, jo man druksu par mazu.
> Praktiski ir neērti pavaktēt, kad drīz būs cauri,
> lai uzreiz visu maisu bērtu iekšā. Protams var
> turēt blakus pusizbērtu maisu.
> Neteiktu ka tīrīšana ir īpaši traucējoša, jo
> šobrīd šķiet esu izsūcis reizi divās nedēļās. Tur
> gan atkarīgs no pelnu trauka lieluma un ļoti
> būtiski, no granulu kvalitātes. Labas garnulas
> smuki sadeg un viss tīrs, nopirku depo vienas
> grnulas, nosēdumi palika baigie un restīte jātīra
> no gružiem bija.
> Akumulācijas tvertni nezinu vai vajag, iekārta
> pati ja vajag ieslēdzas un viss. Ar akumulācijas
> tverti retāk ieslēgsies, toties ilgāk uzsils.
> Prioritāte ir, lai telpās tempratūra vienmērīga un
> to nodrošina sensors un automātiskā ieslēgšanās.
> Granulu kamīnam viens mīnuss ir, ja gribi slēgt
> pie boilera. Apkures sezonā būs ok, bet vasarā
> sildot boileri viņš dos telpā kur atrodas
> karstumu.

Granulu kamīns?Kas tas par sviestu? Tu gribi teikt,kad tev viesistabā ir rūcošs,grabošs granulu apkures katls?Granulas ar maisiem stie uz viesistabu,wtf?putekļi,smirdoņa,skaņa,izskats,pelni,tīrīšana? Vai nu tas ir parasts kamīns vai apkures katls,bet kautkāds mix,kas vēl atrodas viesistabā... Jeb es te kautko nesaprotu,apgaismojiet kolēģi mani:)

Re: Apkures katls vai kamīns
Autors: DeN ()
Datums: 03/12/2019 23:28

Un kāds viedoklis ir, ja lieku granulu katlu, kā piemērs SOKOL 14kw, bet visā mājā siltās grīdas, bez radiatoriem. Kaut gan esmu dzirdējis ka guļamistabās neesot ieteicamas siltās grīdas, jo gribās tur tomēr paklāju, vai grīda spēs piesildīt tās telpas? Mazliet biedē, ka būs gan grīdas gan radiatori, jo katram vajag savu temperatūru, beigās katls rupji sakot tiks dračīts turpu šupru bez apstājas.

Re: Apkures katls vai kamīns
Autors: Tinis ()
Datums: 03/12/2019 23:43

Nekas netiks dračīts. Siltajām grīdām notiek karstā ūdens pakāpeniska piemaisīšana, nevis no katla pa taisno laiž iekšā. Vai pietiks tikai ar siltajām grīdām, atkarīgs no mājas siltumizolācijas (siltuma zudumiem).

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  ********        **        ** 
 **        **     **     **           **        ** 
 **        **     **     **           **        ** 
 ******    *********     **           **        ** 
 **        **     **     **     **    **  **    ** 
 **        **     **     **     **    **  **    ** 
 ********  **     **     **      ******    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727