UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Inženiertīkli :  Building.Lv Forums

Apkure, kanalizācija, ūdensvads, santehnika, elektrība u.c.
Pašreizējā: 2 no 4
Re: boileris "sit pa nagiem"
Autors: Aldiss ()
Datums: 08/11/2019 21:40

1.5 m zemējuma stieņa no pagraba grīdas ir vairāk kā nekas. Cik dziļi ir gruntsūdeņi? Nav bail sabojāt hidroizolāciju?

Re: boileris "sit pa nagiem"
Autors: Pašdarbnieks ()
Datums: 08/11/2019 22:00

Cogito rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Minivat rakstīja:
> -------------------------------------------------------
> > Tātad ir tikai viens pareizs variants
> zemējumam.
>
> Par to, ka tāds ir pareizais, šaubu nav. Jautājums
> ir, vai zemē iedzīts stienis (varbūt divi), lai
> arī ir nepareizs, bet varbūt tomēr puslīdz
> pieņemams variants?
> Jautājums tāpēc, ka izsist pagraba grīdā caurumu
> un iedzīt stieni kāda 1,5m dziļumā ir reāli
> padarāma lieta, savukārt veikt kontūra veidošanu
> ap māju nozīmē ap 3000 eiro izmaksas un vismaz
> pusgadu ņemšanos, lai panāktu visu ieinteresēto
> pušu piekrišanu šādam pasākumam. Kas manā šībrīža
> situācijā neliekas reāli.


3000eu tās ir pilnīgas muļķības. Pagājušo sestdien tieši nodarbojos ar šo pasākumu savā dārzā.
Tika iegādāti 4 leņķdzelži 50x50x6 2,5m gari, trīs 3m gari plakansdzelži 40x6 un 6m garš 6kvadrār viendzīslas vads. Meteriālu kopējās izmaksas 24 eiro.
Izraku 9m garu tranšeju pusmetra dziļumā, ar kuvaldu iedauzīju leņķus zemē, sametināju kopā ar plakandzelžiem, pievienoju vadu, kuru pievienoju pie mājā ieejošā. Sāku 10 norīta vakarā viss bija jau aizbērts un aizmirsts par strāvu apkuras trubās.

Re: boileris "sit pa nagiem"
Autors: Cogito ()
Datums: 09/11/2019 02:33

Aldiss rakstīja:
-------------------------------------------------------
> 1.5 m zemējuma stieņa no pagraba grīdas ir vairāk kā nekas. Cik dziļi ir gruntsūdeņi?

Es arī tā ceru, ka tas tomēr varētu kādu labumu dot. Gruntsūdeņi, atkarībā no gadalaika, zem pagraba grīdas ir diapazonā no 0 līdz 30cm. Un nekādas hidroizolācijas tur nav.

Pašdarbnieks rakstīja:
-------------------------------------------------------
> 3000eu tās ir pilnīgas muļķības. Pagājušo sestdien tieši nodarbojos ar šo pasākumu savā dārzā.

Prieks, ka kādam tas ir tik vienkārši. Man tas process sāktos nevis ar dzelžu iegādi, bet saskaņošanu ar kopīpašniekiem un bruģa noņemšanu kādā no ēkas pusēm, bet beigtos ar visa tā bruģa uzlikšanu par jaunu (jo vecā likšanai atpakaļ es piekrišanu nedabūšu bez variantiem). Tā kā ne visiem tāds pasākums ir tikai pakašāšanās dobēs.

Bet mēs esam pārgājuši pie svarīga, tomēr blakus jautājuma. Mani ne mazāk interesē, kāpēc tā bēda vispār ir sākusies un kā tikt pie tās novēršanas. Jo ja es to neatrisinu, tad lai cik kvalitatīvu zemējumu es netaisītu, skaitītāja griešanos bez jēgas tas nenovērsīs. Tas, ka strāva trubās vairs nesit pa nagiem jau nenozīmē, ka viņas tur nav.

Re: boileris "sit pa nagiem"
Autors: Minivat ()
Datums: 09/11/2019 10:01

Gan jau pieņemamu atkārtoto zemējuma kontūru var arī pagrabā izveidot, tikai vajadzēs garus dzelžus un dziļi dzīt. visāda'ziņā potenciālu starpību starp slapju grīdu un boileri tas izlīdzinās. Es jau teicu, ta'noplūdes enerģija negriezīs skaitītāju. Būtībā ta'izskataš pēc teikta'ir ļoti maza. Ja būtu fāze uz korpusa, tad nebūtu kam rakstīt komentārus. Labi, pieņemsim, ka sildelements ir caurs un rada noplūdi, bet tā noplūde būs uz boilerī esošo ūdeni. Jā, plūdīs strāva caur ūdeni uz korpusu, bet tā atrāva pie reizes sildīs ūdeni. Vārdu sakot, skaitītājs griezīsies proporcionāli izdalītajam siltumam ūdeni, tieši tapat kā no sildelementa. Lai kā arī būtu fiksi vien korodēs spoirāle un pārdegs. Ja netaisi zemējumu, tad vismaz noplūdes automātu gan vajag uzstādīt.

Re: boileris "sit pa nagiem"
Autors: Cogito ()
Datums: 10/11/2019 09:17

Minivat rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Jā, plūdīs strāva caur ūdeni uz korpusu, bet tā atrāva pie reizes sildīs ūdeni.

Nu neliekas man pareizi, ka pa trubām klejo strāva, kuru vienkārši sazemē un ignorē. Nevaru spriest, vai tie zudumi ir lieli vai mazi un nesaprotu, kā tie vispār rodas, bet domāju, ka labi tas nav.
Visstiprāk noplūdi jūt, tualetē mazgājot rokas. Tur jaucējkrāna snīpī (nevis korpusā, kas ir zem spiediena!) sānā parādījās caurums. Jā, tas ir lēts ķīnietis, bet es pirmo reizi ko tādu redzu. Un domāju, ka tā varētu būt elektrokorozija. Arī regulāro spirāļu caursišanu boilerī varētu izskaidrot ar to. Un ja tas ir tā, tad ņemot vērā, ka man apkurē un daļā ūdensvada ir misiņa caurules, tas mani uztrauc stipri vairāk, kā kādi centi vai pat eiro klāt pie elektrības rēķina.
Neesmu elektriķis, tāpēc nezinu, vai manas bažas ir pamatotas un nesaprotu situācijas iemeslus, bet man ļoti liekas, ka šādu lietu mājā ir jānovērš ne tikai ar zemējumu.

Re: boileris "sit pa nagiem"
Autors: paskars ()
Datums: 10/11/2019 10:25

Uz boilera ir jāvar uzstādīt 30mA noplūdes automātu. Ja to sit ārā, tad boilera sildelements ir beigts.
Labāk, protams, izvēlēties boileri ar sauso sildelementu, kas ievietots atsevišķā čaulā.

BOILERIM OBLIGĀTI JĀBŪT SAZEMĒTAM, JA NEGRIBI SEVI VAI KĀDU ĢIMENES LOCEKLI AIZSŪTĪT PIE PĒTERA!!!!!!!

Protams, noplūdei no sildelementa nebūtu jānotiek. Bet bojājums var notikt jebkurā brīdī. Šobrīd tā kā boileris nav sazemēts, strāva no bojāta boilera cenšas noslēgties pa citu ceļu uz zemi. Tā klejo pa visām apkures un ūdens trubām, tās bojājot elektroķīmiskās korozijas rezultātā.

Šādā gadījumā nesaprotu, kā autors vispār vēl var ieiet dušā un visi ir dzīvi.

Re: boileris "sit pa nagiem"
Autors: Cogito ()
Datums: 10/11/2019 10:41

Par zemējuma nepieciešamību nekādu šaubu nav. Tas tiks veidots, pareizāk sakot, jau tiek veidots. Tā kā paldies, protams, par brīdinājumiem un ieteikumiem, bet jautājums tomēr nav par to. (Pareizāk sakot, bija gan, bet to jau tā kā noskaidrojām - zemējums tiek veidots pagrabā. Saprotot, ka pilnvērtīgu kontūru tas neaizstāj, bet cerot, ka zināmu funkciju tas tomēr veiks.)

Jautājums ir - KĀPĒC un KĀ rodas šāda situācija, ka neatkarīgi no boilera spirāles un termoregulatora nomaiņas regulāri ir novērojama neliela, tomēr jūtama strāvas noplūde? Ko tur var darīt un kādā virzienā vispār meklēt?

Šobrīd jautājums nav aktuāls uz minūti, jo kopš apkures sākuma boileris no strāvas ir atslēgts, bet ar visu to, ka zemējums būs izveidots, man negribētos slēgt to pavasarī atpakaļ, ja nav noskaidrots, kas ir par vainu.

Re: boileris "sit pa nagiem"
Autors: pip ()
Datums: 10/11/2019 12:38

Noperc jaunu boileri un uztaisi apsaisti ar plastmasas trubam. Ja tam nav finanses, neveido stulbus topikus, ko darīt ar cēloņiem.

Re: boileris "sit pa nagiem"
Autors: Cogito ()
Datums: 10/11/2019 13:27

Boilera nomaiņa tiek apsvērta, bet neredzu, ko tas varētu mainīt. Boileris taču nav nekas cits, kā siltināta ūdens muca. Problēma ir nevis tai mucā, bet elektroinstalācijā, tikai nevaru saprast, kāda.

Kas attiecas uz plastmasas trubām, tad paldies par ieteikumu, bet tās nu es kapara vietā nelikšu vis. Pie tam tās esošo situāciju nerisinās. Strāvu jau vada ne tikai caurules, bet arī ūdens tajās.

Re: boileris "sit pa nagiem"
Autors: ETT ()
Datums: 10/11/2019 19:25

Kopīpašumam arīdzan mēdz būt nianses sišanā pa nagiem...

Pašreizējā: 2 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  ********   ******   ********  ********  
 **  **  **  **    **  **    **  **        **     ** 
 **  **  **      **    **        **        **     ** 
 **  **  **     **     **        ******    **     ** 
 **  **  **    **      **        **        **     ** 
 **  **  **    **      **    **  **        **     ** 
  ***  ***     **       ******   ********  ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727